Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukámmal mostanában megromlo...

Anyukámmal mostanában megromlott a kapcsolatom emiatt lehet?

Figyelt kérdés

Mostanában -elmondása szerint- nem segítek neki annyit a házimunkában mint régen. És ez valamilyen szinten igaz is, mert pl mosogatni egyáltalán nem akarok, utálok, szökőévente egyszer rávisz a lelkem, de valahogy nem az én világom. A szobámat rendben tartom, amennyire tudom a 3 kiskorú tesóm mellett, általában ők csinálják a kupit, behozzák a játékokat, a ruháimat szétszórják, stb. Azt megcsinálom. Sőt ha anyu mond valamit azt is szívesen megteszem.. De oda nem tudok eljutni, hogy magamtól csináljam, mert utálom ezt a házat ahol most lakunk. Tipikusan olyan ház, ahol egy egész napnyi takarítás sem ér semmit mert olyan szinten mocsokban áll a ház. Épp költöznénk is. Meg még az is van ebben, erre nem rég jöttem rá, hogy nem az én házam akkor minek takarítsam. Tudom ez elég hülye kifogás, de ezt is észrevettem már magamon.

A másik a nevelőapám, akit anyu szintén megkér, hogy segítsen, de RÁM hivatkozva nem tesz meg semmit. Hazajön a munkából és tévézik egész nap, fekszik. Nekem meg felhánytorgatják azt a heti egy napot, amikor barátom eljön és a szobámba vagyunk. Nekem valahogy nincs kedvem takarítani, mikor ennyiszer jön csak. Véleményt szeretnék ezekről, ha rossz, rossz, ha jó, jó, de őszinte legyen. Mit tennétek a helyemben? Előre is köszönöm a válaszokat!

16/L


2016. márc. 9. 08:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Azért az durva, ha olyan mocsokban éltek, hogy már inkább neki se állsz :D


Na komolyra fordítva, valószínűleg Anyudnak a töke kivan, hogy 4 gyerek mellett mindent neki kell csinálni, ès senki nem segít, vagy csak könyörgségek veszekedés után.

És eleve ez a "segítés" hülye kifejezés, mert nyilván nem az anya a házicseléd, rabszola, ezek nem az Ö dolgai, hogy ti besegítsetek, hanem közös feladatok kelle hogy legyen... Beszélj vele ezekről, a pótfater is megemelheti a valagát a kanapéról...

2016. márc. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Veled van a baj, nem anyukáddal. Elég neki 4 gyereket neveleni, mosni,főzni rájuk. Takarítani meg muszáj. Ha felnőssz,és lesz családod,akkor úgyismuszáj. Az nem kifogás, hogy nem szeretsz mosogatni. Meg kellcsinálni és kész! Ha a nevelőapád is azt mondaná,hogy ő nemdolgozik, mert nincs kedve, nem szereti, akkor ti egyből felháborodnátok,hogy muszáj. A te ügyed is ehhez hasonló.
2016. márc. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Ezt úgy hívják, hogy lustaság meg figyelmetlenség.
2016. márc. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
takaríts te is,akkor nem tud rádhivatkozni anyukád párja.megèrtem anyukádat,hogy nehèz neki 6 emberre takarítani egyedül. de a gyerekeket is meg lehetne tanítani,hogy maguk után pakoljanak el a saját szobájukban.te is a te szobádban,meg mondjuk a nappaliban.a szülők meg a sajat szobájukat ès az egyéb helysègeket tartsák rendben .
2016. márc. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
Minden nap takarítanék fél órát látványosan és nem durcásan, mint aki szívesen csinálja utána látványosan elmennék tanulni, gondolom azt nem tiltják.
2016. márc. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

"pl mosogatni egyáltalán nem akarok, utálok, szökőévente egyszer rávisz a lelkem, de valahogy nem az én világom."

Ha elköltözöl majd albérletbe, vagy a saját lakásodba a barátoddal, akkor ott sem fogsz mosogatni? Ez nem attól függ, hogy az én világom vagy nem az én világom... A házimunkát meg kell csinálni és kész. Jelen esetben még nem neked kell csinálni mindent, de illene kivenni a részedet belőle.

"Meg még az is van ebben, erre nem rég jöttem rá, hogy nem az én házam akkor minek takarítsam."

Ez sem igaz, hogy nem a te házad, mivel majd valamikor te fogod örökölni. De ha még nem is lenne a te házad, akkor is ott élsz, magyarul nem vonhatod ki magad teljesen a házimunka alól.

2016. márc. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

"Meg még az is van ebben, erre nem rég jöttem rá, hogy nem az én házam akkor minek takarítsam."


Ott élsz, nem? Ott eszel, fürdesz, alszol, ott van a saját szobád, a ruháid sem öntisztulóak, szóval igenis takarítanod kell magad után, tök mindegy, kinek a háza. Én hétvégente vagyok csak a barátoméknál, de mindig felajánlom az anyukájának, hogy segítek a házimunkában, szerintem így illik.


Elég igénytelenül fogod fel a dolgokat. Szegény anyukád ott van 4 gyerekkel, meg egy lusta férjjel, aki egy fűszálat nem tesz keresztbe. Nem irigylem.

2016. márc. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

Én is csak a saját szobámat takarítom, de a saját igényeimnek megfelelő időközönként. Tehát nem napi szinten porszívózok és törölgetek kötelező jelleggel, hanem mikor úgy látom, hogy már ideje lenne.

Mosogatni általában el szoktam magam után, de előfordul, hogy nem.

Előszobát szoktam felsöpörni, szintén mikor zavar az állapota.

Fürdőt, WC-t, erkélyt, szüleim szobáját nem takarítom.

Kiskoromban imádtam takarítani, egyszer Cilit Bang-et kértem szülinapomra, hogy szépen meg tudjam csinálni a fürdőt.

Sajnáltam anyukámat, mert sokat panaszkodott, hogy neki kell megcsinálni pedig mi is megtehetnénk (hozzáteszem van egy nővérem és mégis én csináltam többet 7 évvel fiatalabb gyerekként).

Az okai annak, hogy ezt fokozatosan abbahagytam:

- hiába csináltam meg valamit anyám újra átment rajta, ezzel semmibe véve és leminősítve a munkámat pedig alapos voltam

- mosogatásnál apa rendszeresen rámszólt, hogy túl sok vizet használok, így hiába az igyekezet, ugyanúgy lecsesztek, mintha simán nem mosogattam volna (egyébként nem használtam sok vizet, csak rosszul álltunk anyagilag és mindenen extrán spórolni akartak)

- rengetegszer vártam anyát haza meglepetés takarítással, de az okozni kívánt öröm elmaradt, sőt csak a hibákat kereste így is (pl.: "szépen kitakarítottál, de ottmaradt egy használt zsepi az íróasztalon")

- hiába igyekeztem állandóan kiterjesztette mindenkire az oltást, ha valami nem volt megcsinálva

- vagy megcsináltam a fürdőt csillogóra, de mire anya hazajött apa tönkretette

- anyám rendszeresen nyomatta a "lányok vagytok, nem lehettek rendetlenek" "lányoknak ezt meg kell csinálni" mintha a női mivoltomból következne hogy nekem kell takarítani, de ha mondjuk fiú lettem volna akkor vajon nem?

- apám egy házsártos rigolyás ember, amikor ő kinn van az amúgy kis konyhában, akkor nem mertem kimenni (mai napig sem), mert ordibál, hogy nem fér el(mert ő nem fog arrébb menni senki kedvéért) ezért sokszor csak letettem a tálcát és menekültem

- apa rendszeresen csinálta hogy mikor mosogattam vagy takarítottam lesben állt és nézte hogy mit nem úgy csinálok, ahogy az neki tetszik


Egyébként meg édesanyám is egyre inkább kinövi a rendmániáját, így 50 éves korára én szedegetem utána a szőnyegről a mézes müzli darabkákat. Inkább facebookozik.

2016. márc. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok lusta megcsinálni a dolgokat. Mosogatásnál rám is rám szólnak hogy túl sok vizet használok, tökmindegy hogy minden mosatlan már és tényleg sokmindent kell elmosni, a víz az sok. Majd ha az én házam lesz lehet nagyobb kedvvel csinálnám ezeket, de most valahogy nem akaródzik. De akkor velem van a baj. Köszönöm a válaszokat.
2016. márc. 9. 10:19
 10/14 anonim válasza:

Én is voltam hasonló cipőben, ami a nem akarást illeti, körülbelül ilyen idősen. Szerintem ez normális, érni kell a dologhoz, hogy felfogd mennyi mindent is kell anyukádnak megcsinálnia. Igaz, nekem nincs tesóm, de tőlem is ugyanúgy elvárták/elvárják, hogy besegítsek, ami teljesen helyénvaló. Kérdezd meg anyukádat, miben segíthetsz neki, biztosan jól fog esni és kicsit jobb lesz a viszony is. Nálam ez is közrejátszott abban, hogy javult a kapcsolatunk. Azóta én is szó nélkül elmosogatok, feltakarítok,sőt, még főzni is szoktam, ha anya nem ér rá. Ja, és mellesleg albérletben lakunk, de ettől függetlenül a takarítást muszáj elvégezni! :D Szóval azt mondom, próbáld kicsit másképp nézni a helyzetet. Hajrá! :)

20/L

2016. márc. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!