Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el ezt anyának?

Hogy mondjam el ezt anyának?

Figyelt kérdés

Van egy idősebb srác, akit neten ismertem meg, de a városban lakik. Már többször találkoztam vele és szigorúan csak BARÁTOK vagyunk.

Félek, hogy idegesek lennének a szüleim a netes ismerkedés miatt, épp ezért nem nondhatom el így.

Ja, és ez azért fontos, mert mindig tudni akarják, hol vagyok és kivel, nekem pedig már elegem van a titkolózásból...


2016. márc. 12. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok?
2016. márc. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Elmondod és hazaviszed bemutatni a srácot.
2016. márc. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

És mit gondolsz, mennyi hasznod származik abból, ha nem mondod el nekik?

Nem lesznek idegesek (bár ki tudja, mit fognak szólni, hogy idősebb pasikkal mászkálsz a tudtuk nélkül), cserébe a szemükbe hazudsz, átvered őket, eljátszod a bizalmukat, és ha egyszer lebuksz, akkor még nagyobb bajba kerülsz, ha pedig egyszer véletlenül valaki olyannal beszélgetsz a neten, és randizol vele titokban, aki nem jószándékkal fog közeledni feléd, és esetleg valami bajod esik, akkor nem lesz, aki segítsen, mert ugye a szüleid nem fogják tudni, hogy kivel mentél, hova mentél, és félelmedben még utólag sem vallanád be.

Tartozol azzal a szüleidnek, hogy elmondod, mikor mit csinálsz, és főleg, hogy kivel, egyrészt mert ők tartoznak érted felelősséggel, másrészt mert ezek szerint aggódnak is érted.

Nem jobb a hazugság sem, mint a titkolózás. Nyugodtan mondd csak el nekik, hogy a neten ismerted meg a fiút, és utána találkoztál vele a városban. Igazából teljesen mindegy, hogy barátokkal találkozol így, vagy pasizol, akkor is legyen annyi eszed, hogy őszintén megmondod otthon, hogy mikor és kivel találkozol. Ha néha nézel/olvasol híreket, akkor tudod jól, hány fiatal lány tűnik el így, hányat erőszakolnak meg, ésatöbbi, és a nagy része így kezdődött, hogy a kedves kislány elment randizni egy sráccal, a szüleinek meg nem szólt, és hopp, többé nem látta senki.

2016. márc. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 gnoomage ***** válasza:
54%

Amúgy itt miért mindenki úgy írja mintha járnának?


Ebben nincs semmi, megmondod hogy megismertél valakit neten és találkoztok de nincs köztetek semmi, hidd el, majd idegeskednek eleget olyanok miatt akikkel nyíltan kijelented, hogy dugsz velük...

2016. márc. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%

Neten megismersz egy idegen, idősabb srácot. Hát nem lennék nyugodt anyukád helyében. De nem az a megoldás hogy titkolózol, hanem az, hogy hazaviszed és bemutatod.

Arra gondolj, hogy az ilyen neten megismert és eltitkolt barátokból, akár jártok, akár nem, igen komoly gondok, bajok történhetnek.

Pl, ha a pasinak nem jó szándékai vannak veled szemben, addig biztonságban érezheti magát, ameddig tudja, hogy otthon nem szólsz semmit. Ha nincs titkolni valója akkor benne lesz ő is hogy bemutasd és te is talán nagyobb biztonságban leszel. De csak talán...légy óvatos, messziről jött ember azt mond magáról amit akar.

Egyébként hány éves vagy?

2016. márc. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

18 éves vagyok.

A srác egyébként abszolút jóindulatú és ezt tudtam is. Kb. egy éve ismerem. Meg amúgy is tudok róla mindent. (Hol lakik, hol dolgozik, stb.)


Várok még ötleteket, mert a szüleim nagyon ki fognak akadni...

2016. márc. 13. 09:03
 7/11 anonim ***** válasza:

Abszolut jóindulatú és tudsz róla mindent...mármint azt, amit ő mondott magáról, ugye?

Tehát még mindig két esélyes a dolog, vagy normális, vagy nem. Hány éves a srác?

Mutasd be otthon. Vagy ő nem akarja hogy a szüleid megismerjék? És neten hogy ismerkedtetek meg, milyen módon?

2016. márc. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem kell akkor megmondani, hogy a netről ismered.

Mondd azt, hogy suliban. Vagy amikor a barátnőiddel voltatok valahol akkor összefutottatok vele mert a barátnőd haverja és veletek maradt, aztán így ismerted meg.

2016. márc. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem említed a netet, hanem bemutatod, hogy XY, egy ismerösöm.
2016. márc. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Már többször találkoztál vele,akkor mutasd be a szüleidnek,ha a szüleid ilyen előítélettel vannak a netes ismerkedés miatt akkor tagadd le hol ismerkedtetek,bár csúnyán hangzik,de minek fölösleges harci köröket vívni,demagóg rossz beidegződés miatt,ami ugyan nem alaptalan,hisz a rosszarcúak gyakran ott gyűjtik az áldozataikat.Az életem nagy szerelmével én is a neten keresztül ismerkedtem meg és vicces,de heteken keresztül írtam neki,hogy nem akarok találkozni vele és köztünk nem lehet semmi sem...:D
2016. márc. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!