Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy 1 éves kislányról lenne...

Egy 1 éves kislányról lenne szó. Szülei felelőtlenek rossz körülmények között van ez a gyermek. Az anyuka cigizik és most is terhes többen látják hogy nem törődnek rendesen a kislánnyal?!

Figyelt kérdés
Lehet ezzel valamit tenni mert szegény kislánynak elég rossz élete lesz ilyen "szüllőkkel"...??

2015. júl. 27. 11:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Arra való a védőnő, hogy a rossz környezetet kiszűrje. Ha szerinte megfelelő, akkor csak azért, mert anyuka dohányzik, nem lehet elvenni tőle a gyerekeit. Nem ebben mérik azt, hogy jó szülő -e valaki. Tény, hogy le kéne szoknia, de ettől még nem bűnöző.
2015. júl. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Egy rendes védőnő nem engedné olyan lakásba szerintem ahol nincs fürdőszoba.. és nem telefonál előtte oda hogy megy mert amikor megy akkor pakolnak össze...
2015. júl. 27. 11:42
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, te ki vagy, de hidd el, egy babának semmi baja sem lesz, ha nincs fürdöszobája - mneg lehet ugyanúgy fürdetni egy babakádban akkor is, ha a kútról hozzák a vizet. (Ez évszázadokon kereszütl müködött)


Emellett egy ilyon kis gyereknek sokkal rosszabb dolga lenne egy intézetben, mint az anyánál, aki annyira rossz nem lehetne, mert akkor már a nyakán lenne a gyermekvédelem.

2015. júl. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

"szegény kislánynak elég rossz élete lesz"

ha TE kevered körülöttük a SZ-RT.

Nem tudom, ki vagy, gondolom, az anyós, de jobb, ha leállsz a hülyeségeiddel.

2015. júl. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
A fürdőszoba szerintem nem alapvető dolog. Simán éltek emberek száz éveken keresztül nélküle. Mi is meg tudunk élni nélküle, ettől még lehet mosakodni.
2015. júl. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

1. a fürdszoba NEM alapszükséglet, ha van vzetékes víz, akkor lehet lavórban fürdeni (melegítetten), és latrina is létezik

2. ó, te nem tudod, milyen körülmények közé engedünk haza gyereket, pusztán azért, mert inkább éljen egy szobás lyukban, ahol mondjuk csak konyhában van víz, de a szüleivel, mint intézetben

3. amíg a GYEJÓ nem szól érte - hidd el, ők is végeznek terepszemlét, mielőtt engedik a babát -, addig nincsen baj

4. anyuka dohányzásához semmi közöd, az ő döntése (szted hány cigány, meg nem cigány cigizik terh. alatt?)

2015. júl. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Most az a probléma, azért felelőtlenek a szülők, mert nincs fürdőszoba a lakásban és kupi van?

Nem igazán értem. Ezért nem lehet felelőtlen jelzőt ráaggatni egy szülőre.

Arról nekem is megvan a véleményem, hogy terhesen dohányzik, de igazából ezzel nem lehet mit csinálni, ráadásul ennek a már meglévő gyerekhez nem sok köze van. Tudod hányan dohányoznak a gyerek mellett? Emiatt nem lehet elvenni egy gyereket a szüleitől.

Ki vagy te a történetben?

2015. júl. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
Te nem vagy eszednel es rosszindulatu is vagy. en ugy neveltem a fiamat 5 eves koraig hogy egy szobank volt meg egy 2 negyzetmeteres karma amit konyhanak hasznaltunk. nem volt folyoviz kb 100 meterrol hordtuk a vizet vodrokben es kint volt a WC az udvaron. a fiam 5 eves volt amikor vettunk hazat ahol mar volt furdoszoba. en meg ugy nottem fel hogy egyaltalan nem volt furdoszobank amig otthon eltem es 3 csaladra jutott egy csap a folyoson meg egy WC. se koszosak nem voltunk es bele se pusztult egy kisgyerek se aki ott szuletett. mellesleg abban az idoben mind a ketten dohanyoztunk is a ferjemmel. ugyhogy ne keverd a szart semmi kozod a dolgaikhoz.
2015. júl. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

Nekunk sem volt furdoszobank 7 eves koromig. Megeresztettunk egy kis vizet fazekba, felmelegitettuk es azzal furodtunk egy sozokadban. Nagy dolog...meg mosogepunk sem volt, anyu mindig kezzel mosott...es megsem voltunk sosem piszkosak.

Anyam is dohanyzik, dohanyzott a terhesseg alatt, a testvereim is, en is egeszsegesen szulettunk meg.

Nem kell a szrt keverni csak mert nem palotaban elnek.

Ha szeretetben nevelik a gyereket es megfelelo higieniai korulmenyek kozt, nem kell nyavalyogni.


16.l

2015. júl. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok. Amúgy én is nagyjából 12 éves koromig egy szoba konyhás lakásban éltem a szüleimmel. Nem volt fürdőszoba, wc is hátul. Hátramentünk, én meg mint gyerek bilibe intéztem a dolgom. Ha emiatt el akartak volna venni a szüleimtől, az nonszensz lett volna.
2015. júl. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!