Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekként hogy élnéd meg /...

Gyerekként hogy élnéd meg / hogy élted volna meg, ha a szüleid válása után anyukádnak ítéltek volna, és amikor apádnál vagy, ő lepasszol az aktuális élettársának?

Figyelt kérdés
A kérdés részemről elméleti, esetleg ha valakivel megtörtént vagy most van ilyen helyzetben, elmesélhetné, milyen (volt) így, a többieknek csak gondolatébresztő.
2016. márc. 14. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
2 éves voltam, mikor elváltak. Apám minden vasárnap reggel eljött értem, az anyukájáéknál kitett, ahol lényegében a nagybátyámék voltak a főnökök. Ott voltam egész nap. Rosszul éreztem magam. Ha valami rosszat csináltunk unokatestvéreimmel, mindig én kaptam a nagynénémtől. Majd apu este értem jött és hazavitt. Nem jutott eszembe gyerekként ezt felülbírálni, természetesnek vettem, úgy gondoltam, így helyes ha így csinálják. De a lelki életemre nagyon rossz hatással volt. Önbecsülésem nulla. Apuval nem alakult ki bensőséges kapcsolat, és úgy gondoltam sokáig, hogy én tehetek arról hogy nem akarja velem tölteni az idejét. Így felnőttként nem értem, miért vitt el egyáltalán. Jobb lett volna, ha inkább el sem visz. Remélem, ha az élettársának passzolt volna le, azt anyu nem is engedte volna, mert szerintem az még lelketlenebb.
2016. márc. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem engedes kérdése, első. Anyadnak semmi joga nem lett volna megtiltani, hogy apad elettarsa vigyázzon rád. Sőt. A láthatatlan alatt a lathatasra jogosult arra bízza a gyereket, akire akarja.


Kérdező!

Volt ilyen, nem volt vele problémám. Szerettem az elettarsat, akiből nem sokkal később feleség lett. Nem kell csípőből utálni valakit azért, mert az anya/apa partnere. Azt mondjuk nyilván nem viseltem volna jól, ha csak vele kellett volna töltenem minden időt, apám nelkul

2016. márc. 15. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
# 2 Időpont ma 05:36 - A kérdés arra irányul, hogyan éli meg egy gyerek azt az esetet, ha papíron az apjánál van láthatáson, de az apja nem foglalkozik vele, és ez rendszeres, tehát nem csak alkalmanként. Nem arról, hogy csípőből utálunk valamit. Az első hozzászóló jól értelmezte a kérdést.
2016. márc. 15. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!