Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha 20 évesen...

Mit lehet tenni, ha 20 évesen is pici gyerekként kezelnek?

Figyelt kérdés

nap mint nap kapom az érzelmi zsarolást, és a szidàst. hogy én még pici gyerek vagyok, itthon a helyem, be fognak zárni kulccsal a szobába . és hogy az engedetlenségem miatt betegek.stb

de nyilván van társadalmi életem, párom és barátnők. sokat járok el itthonról, keveset vagyok itthon, mert nem bírom már ezt az állandó fenyegetést. meg hogy sírba viszem őket azzal, hogy elmegyek otthonról. pedig szólok előre, hogy nem leszek itthon, de akkor egyből megint, hogy nem mehetek sehova és maradjak a szobámban, kicsi vagyok még stb

már nagyon az agyamra megy. költözni szerintem nyáron fogok tudni, addig el kell ezt viselnem. hogy értethetném meg velük, hogy tök normális ennyi idősen, hogy nem a négy fal között ülök egész nap?

egyébként tanulok még, azért nem olyan egyszerű a költözés.

és nem függök most se tőlük anyagilag, van saját pénzem, de alberletre azért kevés...

egyébként minden kamu betegségüket rám fognak, hogy stresszbe tartom az életüket amikor nem vagyok otthon. de talán el kéne már fogadniuk, hogy nem vagyok gyerek, tudok vigyázni magamra.

barátnőkkel szoktam lenni és a páromnàl. szóval nem az utcán csövelek, hogy tényleg aggódni kéne


2015. okt. 26. 08:25
 1/10 A kérdező kommentje:

*fogják

egyébként a minden napokban is gyerekként kezelnek. felhivjàk a figyelmem, hogy az út melyik oldalán biciklizzek, nem engedik, hogy használjam a tűzhelyet, mert faradt megégetem magam.. nagyon bosszantó, kicsit többre tartom magam ennél a szintnél

2015. okt. 26. 08:29
 2/10 A kérdező kommentje:
(-fàradt)
2015. okt. 26. 08:30
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Féltenek, ilyenek a szülők, nehezen viselik, hogy önálló ember lettél. Próbálj velük normális hangnemben beszélni, és megérteni az ő álláspontjukat is... vagy minőségi időt eltölteni velük. Beszélgessetek, sétáljatok, segíts nekik, ne csak magaddal foglalkozz!
2015. okt. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy nem lehet velük beszélgetni. mindig a fent leírt dolgokat hallgatom. és hogy xy gyereke milyen jól nevelt
2015. okt. 26. 08:56
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
megnyugtatlak nagyon sok szülő ilyen :) az én anyukám is így próbált nevelni... hát nézd el nekik, mert ha lázadsz csak rosszabb lesz. Őszintén üljetek le beszélni, mond el nekik, hogy te nagyon szereted őket, de fontosak a barátaid is, hisz ők is az életedhez tartoznak. És hogy ne kelljen aggódniuk, mond meg mikor hová mész, vagy egy telefont engedj meg, hogy jól vagy és minden rendben. Ebből érezni fogják , hogy szereted őket, és megbízhatnak benned.
2015. okt. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, naív vagy.

Vannak emberek, akikkel képtelenség bármit is megbeszélni.

2015. okt. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

igen, sajnos.

írtam is, hogy ha mondom, hogy elmentem xy-al, ekkor és ekkor jövök, akkor egyből le akarnak beszélni róla. vagy úgy tesznek mintha nem hallanàk, és utána meg vannak sértve, hogy szó nélkül elmentem.

2015. okt. 26. 09:22
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

6-os lehet naiv vagyok, de szerinted, akkor mégis mi a megoldás? Mert kritizálni a legkönnyebb!

Kíváncsian várom válaszod!

2015. okt. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

ma 09:27

Bocsika, de tényleg naiv vagy. Rég butaság azt hinni, hogy olyan mentalitású embereknél mint a kérdező szülei akik bizony átestek a ló túloldalára a nagy aggódásukkal, használ bármi "üljünk le és beszéljük meg" szöveg.

Ez nem egy TV show műsor.. a valóságban nem működik.


Kedves kérdező. Sokat nem tudsz tenni. Ha 20 éven át gyerekként kezeltek akkor elhiheted hogy további 20 éven át is gyerekként fognak kezelni. Hogy mit tegyél? Felnőtt ember vagy, bármikor kisétálhatsz a szülői házból.

Törekedj arra, hogy minél előbb eltudj költözni, addig meg szépen tovább tűrsz mint ahogy eddig is tetted. Amint tudsz lelépsz. HA végképp nem bírod, akkor esetleg 1-2 baráttal összebútorozhatsz, így olcsóbb is lenne a szoba bérlés. Akár a szerelmeddel is összeköltözhetsz ha akarsz..Egy biztos. Szüleid nem fognak megváltozni, és millió alkalommal leülhetsz velük beszélgetni mint a szuperdada a rossz gyerekekkel, akkor sem fognak a szüleid változni.

2015. okt. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy minél messzebb költözik.


Én már 40 vagyok, 10 éve külföldön, mégis ovisként vagyok kezelve otthon, s nem lehet megbeszélni, oda se figyel.

2015. okt. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!