Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mikor engednétek meg a...

Ti mikor engednétek meg a lányotoknak, hogy a barátjánál aludjon vagy a barátja itt?

Figyelt kérdés
Elsősorban anyukákat kérdeznék: mennyi idő után engednétek meg a 18 éves lányotoknak, hogy együtt aludjon a barátjával? Első barát.
2016. márc. 15. 11:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szülő, így csak saját tapasztalatot tudok írni 20 év alatt. Mielőtt egymásnál aludtunk volna, a (barátnőm volt 17, én pedig 18) ő bemutatott a szüleinek, az édesapám pedig tudott a dologról, de még nem találkoztak. Mikor nem volt már délutános éjszakás, bemutattam neki. Utána aludt a lány nálunk. Nekem apám csak annyit mondott, hogy ésszel éljünk, mondtam, hogy vigyázunk, amúgy a lány gyógyszert szed és átvállaltam a költségei felét ennek kapcsán. Mondta, hogy derék dolog, majd szóljak, ha tanácsra van szükségem. Onnantól nem szólt bele, rendes volt. Gondolom a lánynak is volt hasonló beszélgetése a szüleivel. Kedvesek voltak velem, a kapcsolatunkba sem szóltak bele. Szerintem nálatok se lesz gond, csak tisztázzátok a dolgokat a szülők felé. Nem kell részletekbe menni, hogy kinek milyen póz stb... viszont azt hogy van nemi életetek amit szerettek és biztonságosan/felelősségteljesen gyakoroltok, mindenképp tisztázandó. A legtöbb szülőnek ennyi elég is, többre nem is kíváncsiak. Minden jót kívánok. 29/f
2016. márc. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező (#9) "Az egy dolog, hogy elmúltam 18, de ő nem úgy gondolja, hogy innentől akkor azt csinálok, amit akarok (sőt én sem így gondolom)" - látod, a zárójeles a nagy baj...szép baleset is lett volna, ha hagytam volna az anyámnak, hogy ő szabja meg, kivel vagyok és kivel alszom... egyébként a párom (ő a nő) 17 évesen aludt először nálam, néhány hét után...
2016. márc. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Én csak szüleimről ill barátnőm szüleiről tudok beszélni. 16 évesek voltunk akkor.
2016. márc. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 TappancsMancs ***** válasza:

Nőjél fel! Kezdd azzal. Nem azt kellett volna kérdezi ki mit mikor, hanem mit tehetnél egy sajnos eddig nem túl közvetlen szülő-gyermek kapcsolatban. Jogilag nagykorúnak számítasz így akár szülő akár a fiatal részéről ezt természetes kéne legyen.


Ebben az esetben nem csak a kérdés időpontját kell majd megoldani.

2016. márc. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok szülő, de én 18 éves voltam amikor először ottalvás volt. előtte 16 évesen volt barátom, szerintem akkor nem engedték volna de meg se kérdeztem mert annyira nem vágytam rá valahogy akkor éreztem hogy ez nem az a nagy szerelem. 18 évesen kb 3 hónap után, de havonta kb csak egyszer fordult elő, vagy ha a szüleim nyaralni voltak, vagy később már mi is mentünk együtt kirándulni, akkor jó volt együtt aludni. Nekem mindig furcsa volt hogy ha valaki rendszert csinált ebből az ottalvásból, például hogy minden hétvégén máshol alszik. Persze jó dolog csak nekem ez valahogy fura. De ha gyerekem lesz és meg fogom neki engedni ha úgy érzi. Hiszen ha nálunk vannak addig is tudom hogy jó helyen vannak és legalább én s jobban megismerem a párját.
2016. márc. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

#14 Nem azért kérdeztem, mert nem merem megkérdezni vagy mert tanácsot várok, mit tegyek. Szimplán csak kíváncsi voltam, ki mikor engedné.


Amúgy köszönöm a válaszokat!


Még egyébként nem akarok ott aludni, már csak úgy erkölcsi okokból sem. Még várok.

2016. márc. 15. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!