Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért fontosabb a baba és az...

Miért fontosabb a baba és az új férje? Engem miért nem szeret már? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anya és apa 4 éves koromban elváltak. Rá két évre anya hozzáment a mostani férjéhez, aki engem nagyon nem szeret. Ezt nem én találom ki, így van.

Kiabál mindenért, káromkodik, lehord mindennek.

Anyával is rengeteget veszekszik, folyton megcsalja. Elvárja, hogy anya tegyen meg neki mindent, viszont ő semmit nem csinál.

Van egy 3 hónapos féltestvérem, mióta megszületett még rosszabb az egész. Nem csak az üvöltözést hallom, hanem pluszba a gyereksírást is, mindenki feszült. Anyával már annyit sem tudok beszélgetni, mint eddig, mert rám nincs ideje (a barátnőire fura mód van).

Tegnap az asztalon volt pár utazási ajánlat és kérdeztem, hogy megyünk-e nyaralni. Erre mondja anya férje, hogy én biztos nem. Kérdeztem, hogy miért. A válasz az volt, hogy mert ez családi nyaralás és az én részemet nem fizeti ki... Mondtam, hogy jó, hát akkor majd apa kifizeti, erre üvöltözni kezdett, hogy akkor sem mehetek. Kérdeztem, hogy mégis miért, erre a válasz az volt, hogy "mert csak".

Elmeséltem anyának, aki nem állt ki mellettem... Sőt, még a védelmébe vette kb. a férjét, meg hogy úgyis annyi helyre megyek a nyáron. Ja, csak ő egyiknél sem lesz ott.

Nem értem, miért nem szeret már.


Ráadásul a pasinak senkije nincs. Nem tartja a kapcsolatot a szüleivel, a tesójával, barátai sincsenek.


2016. márc. 15. 14:37
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem, hogy 17 éves vagyok (most volt a szülim).

Apának is van új barátnője, vele nagyon jó a kapcsolatom, mindenhová hív, naponta beszélünk és ha mondjuk elmegy vásárolni és lát olyat, amiről tudja, hogy tetszene, azonnal megveszi.

A nyaralásokat is úgy szervezte idén, hogy először felhívott, mikor leszek itthon, vagy hogy mikor lenne jó nekem.

2016. márc. 15. 14:40
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek a partnere az első. ... Lehet hogy pl anyagilag is függ tőle.

Miért nem költözöl apadhoz?

2016. márc. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Nevelőapád egy féltékeny barom, ebbe a kapcsolatba nem lett volna szabad gyereket szülni, de most már mindegy. Anyád bántalmazó kapcsolatban él, hogy mit érez, azt csak ő tudja, neked viszont jobb lenne szabadulni ebből a légkörből.
2016. márc. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

Nagyon jó, hogy megkérdezted. Sajnos nehéz így írásban tömör és rövid választ adni, de megpróbálom.


Veled biztosan nincsen baj, ahogy írsz az alapján egy teljesen normális ember vagy, normális igényekkel. Talán egy kicsit zárkózottabb vagy az átlagnál, de látszik, hogy fontos neked a családod. Valószínűleg minden rossz tapasztalat ellenére (vagy éppen azért) nagyon jó szülő leszel, ha eljön a te időd.


Anyukád szeret téged, de sajnos saját magát nem eléggé. Érzelmi dolgokban néha a legokosabb emberek is bután cselekszenek, és sokszor csak akkor ismerik fel, ha már késő. Ne haragudj anyukádra ezért.


A helyzet leírásából ítélve anyukád erősen önbizalomhiánnyal küzd, talán a válás miatt (lehetséges, hogy apukád hagyta ott egy másik nőért?), ezért kétségbeesetten kapaszkodik a mostani kapcsolatába, akkor is, ha egyébként rossznak érzi. Nagyon nem akar egyedül maradni. A pasi pedig azért van egyedül, mert önző és csak saját magára gondol, nem szeretik őt az emberek és anyukádat és az ő félelmét használja ki. Azt hiszi anyukád, hogy a kistestvéred majd megváltoztatja a helyzetet, de sajnos a tapasztalat az, hogy csak nehezíti, mert innentől kezdve már eltéphetetlen a kötelék közöttük.

A pasi féltékeny rád, mert miattad nem tudja kisajátítani teljesen anyukádat, innen van a konfliktusotok.


Ennek sajnos nincs rövid távon megoldása és nem is a te feladatod, nem a te felelősséged, hogy megoldjad.


Tanácsom azonban van, hogyan viselkedj ilyen helyzetben.

Vedd tudomásul, hogy ezt hozta az élet. Ne keress konfliktust, ha valami nem tetszik, azt apukádnak meséld inkább el. Úgy tűnik, vele jó a kapcsolatod. Ha betöltöd a 18-at, már nem kötelez a törvény arra, hogy anyukáddal maradj, lehet, hogy apukádnál jobb helyed lenne. Talán segít, ha más városba mész egyetemre, vagy egy-két évet külföldön töltesz munkával (akármivel) és minél hamarabb a saját lábadra állsz.

Szeresd anyukádat és mondd el neki, ha nem is értesz egyet minden döntésével, te szereted őt és számíthat rád, akármit is hoz az élet. És számíthat rád a kistestvéred is.


Tudom, kényelmesebb és szebb és igazságosabb lenne, ha boldog családban nőnél fel. Vannak, akiknek még ennyi sem jutott. Te annyit tehetsz, hogy igyekszel hamar felnőni és találni egy olyan társat, aki megadja neked mindazt a szeretetet, amire szükséged van és akiről te is gondoskodhatsz.

2016. márc. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkozz apáddal és családjával és szeresd őket, látod, milyenek anyádék. Konkrétan anyád új pasija kimondta, hogy nem tartozol a családjukhoz. 😲 Szegénykém...! 😦 😯
2016. márc. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem megoldható apudékhoz költözni?
2016. márc. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Most is költözhetnék, nem arról van szó...

Csak apáék Pesten élnek (az ő szülei is), én pedig onnan 250 km-re kb.

2016. márc. 15. 16:16
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
De ha ilyen rossz otthon a helyzet akkor lehet el kéne gondolkodnod az iskola váltáson én legalábbis ezt tenném
2016. márc. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyád viselkedése gusztustalan, és az is, hogy a pasi fontosabb, mint a saját gyereke. Szerintem költözz apukádhoz, ha lehetséges. A végén még te leszel a tesód ingyen dadája is, mert még arra is féltékeny lesz az a féreg.
2016. márc. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Neeem, ha itthon van, én fel sem emelhetem a babát, mert "nem tudok rá vigyázni" szerinte. :D
2016. márc. 15. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!