Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan Szoktassam le Apukámat...

Hogyan Szoktassam le Apukámat a piáról? Vagy legalább kevesebbet igyon?

Figyelt kérdés

Apukám elég indulatos személy szval 1 rossz szót szól akárki teszem azt Anyukám akkor már Ordibál,Kiabál aztán jönn azzal hogy elmegy és iszik és én ha nem is leszoktatni akkor legalább ritkitani az esélyt hogy ezt tegye

Vmi tippek? 15/F


2016. márc. 16. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Sokat nem tudsz tenni. Édesapád egy kakas a szemétdombján, édesanyád meg egy hülye tyúk, aki hagyja, hogy azt csináljon, amit akar, nem áll a sarkára, nem neveli meg, nem vívja ki a tiszteletet magának. Ha édesanyád nem tűrné el az ordibálást, a piálást, akkor megváltozna, de a jelek szerint eltűri, ezért nem vált még el. Más már régen kihajította volna a tiszteletlen, részeges disznót, nem tűrné meg, hogy egy fedél alatt lakjon vele. Ahol apucit, ha hazajön piásan, kizavarják a kocsiba aludni, mert még a kanapén sem kap helyet, ott nehogy azt hidd, hogy megy ez az ordibálós, kocsmázós műsor!
2016. márc. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
44%
Üljetek össze és beszeljétek meg h ez így nem megoldás. Vagy tönkre akarja tenni magát? Amúgy tudom mit mondasz mert az én apám is ilyen, de én nem tudok rá hatni, csak nekemjön...
2016. márc. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Nézzetek meg együtt egy pár filmet, amiben szerepelnek alkoholista szülők, akik megkeserítik a családjuk és gyerekeik életét. Hátha magára ismer, és elgondolkodik.


Azt kellene tudatosítani benne, hogy beteg, aki elvonókúrára szorul. Az első lépés lenne, hogy ezt ő is belássa.

2016. márc. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Apám fiatal kora óta masszív alkoholista, most 67 éves. Ordít, mindent tönkretesz, hazudik, áskálódik, alázza anyámat mások előtt, mindenre magasról tesz, csak a napi betevő piája meglegyen. Voltak rosszabb időszakok, amikor a számlákra alig volt pénzünk (sosem voltunk gazdagok, még csak középosztály sem de pár évig kb. azt meg kellett gondolni, hogy eszünk-e főtt ételt vagy a villanyszámlát fizetjük ki) de apám az utolsó fillért is elvitte volna a kocsmába (és gyakran el is vitte). Az állandó ordítozástól nem tudtam aludni, max. hangerőn bömböltette a meccset, miközben a kisiskolás gyereke tanult/aludt volna, de ha megszólaltunk, egyből el lettünk mondva mindennek. Próbálkoztunk mindennel, orvos is megmondta neki, hogy így tropa lesz a mája de neki a pia az isten és soha nem fogja tudni letenni.

Tanulj nagyon jól, keress egy erős sulit messze onnan, majd egy egyetemet, aztán költözz el a lehető legmesszebbre.

2016. márc. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Ja, persze, megnéz pát halivúdi mesét, és majd megvilágosodik. Nem értem, miért kellett lenullázni az első válaszomat. A hülyék ellen csak az használ, ha valaki észhez téríti őket. Ha eltűrik békésen a hülyeséget, akkor csinálják tovább. Meg kell vele világosan értetni: vagy abbahagyja ezt az egészet, vagy folytatja máshol másokkal, mert a család nem kér belőle. Szerintem más módszer nincs.


Ja, lehet nézni a tévében a Sokkoló függőségeket is halivúdi limonádék helyett, az esetek kb. felében le is szoktatják a narkós-alkesz családtagokat a cuccról, de nem úgy, hogy jájj, beszélgessünk, meg lécci-lécci, hanem tűzzel-vassal-erőszakkal, ultimátummal és fenyegetéssel. Vagy elmégy az elvonóra, és nem iszol többé, vagy soha többé nem állunk szóba veled - kb. ez a módszer megy. Ez működik, a többi humbug.

2016. márc. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

66 %-os, látom, nagyon provokálni akarsz. Sehol nem írtam, hogy pár filmtől majd leszokik a piáról, hanem azt, hogy talán ELGONDOLKODIK.


Tekintettel voltam a kérdező korára, és olyan tippeket adok, ami számára is könnyen kivetelezhető 15 évesen.


Mégis mit vársz, mit írjak egy 15 évesnek? Rúgja seg.gbe az apját, és lökje be elvonókúrára? Nagyon szuper tanács, amikor ezt még a saját anyjának sem sikerült elérni.


Ja, és nem én pontoztalak le... csak, hogy tisztázzuk.

2016. márc. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Leszoktatni senkit nem lehet erről a függőségről. El lehet menni a névtelen alkoholistákhoz és hasonló helyekre, ahol pszichoterápiával foglalkoznak. Létezik gyógyszer szájon át szedhető, vagy bőr alá sebészileg beültetett formában, ez utóbbi sem olcsó önmagában, de olcsóbb, mint amibe a folyamatos alkoholizálás kerül. Első lépésben fel kell keresni a háziorvost.
2016. márc. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%
Nem provokálni akarok, csak idegesít, hogy a kérdező korára való tekintettel baromságokat tanácsolnak egyesek. A kérdező 15 éves, de nem hülye. Nem tudja kirúgni az apját, elköltözni sem tud tőle, ez világos. De az sem fog használni, ha megnéznek pár nyálas filmet arról, hogy rossz apuka megjavult. IMDB átlagpontszám 2,0
2016. márc. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Fogd már fel, hogy sehol nem írtam, hogy az fog segíteni!!!


Persze, hogy az elvonó és más terápia az, ami leszoktathatja az apját. Ez világos.


Az is világos, hogy a kérdező nem hülye. De most hiába írjuk le még neki 20-an, hogy küldje az apját terápiára, ő egymaga ezt nem fogja tudni kivitelezni, ha ez a felnőtt anyjának sem sikerült.


Nem tudom, mi a baromság abban, hogy egy apát elgondolkodtatásra késztessünk. Mert ugyebár a legfontosabb lenne, ha saját belátásra térne, és nem rákényszerítenének valami elvonót.

2016. márc. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bocs, igazad van, nem fog megártani a halivúdi családi mozi sem. Igaz, szerintem használni sem. Ezek súlyos problémák, szakember tud segíteni, és kemény, következetes viselkedés a család részéről, hogy ha nem működik együtt, akkor lapát.

A jelek szerint viszont anyuka ebben nem partner, a gyerek meg ehhez kevés. Hát ez van, nincs mit tenni.

2016. márc. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!