Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális anyám viselkedése,...

Normális anyám viselkedése, jogosak-e az elvárásai? Ti hogy kezelnétek ezt?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, anyagilag évek óta független, önellátó nő. 6 éve nem élek a szüleimnél, mégis úgy kezel anyám, mint egy gyereket. Ugráltatni akar, azt akarja, menjek haza hetente vagy kéthetente, mert úgy illő.


Most a születésnapja alkalmából meglátogatnám, mire kitalálta, hogy ők étterembe mennek és megmondta, hogy szombat reggel 8-re legyek otthon, nem várnak rám, miközben nagyon messze lakom és nem jó a közlekedés haza.


Közben szakdolgozom is és nem érti meg, hogy nem tudok sokat maradni. Azt is mondta, hogy vegyek ki szabadságot és maradjak otthon. Ha megmondom, hogy kell a szabadság a felkészülésre, az államvizsgára, a nyaralásra, számonkér, hogy "nem ezen múlik", meg hogy "úgyis van még sok napom".


Hozzáteszem, van egy 8 éves húgom és folyton vele zsarol, hogy nem látogatom rendszeresen, hogy biztos nem szeretem. Kértem, hogy jöjjenek ők gyakrabban hozzám, van autójuk is, nekem ugye nincs, mire azt felelte, "nekünk ez az otthonunk és neked is, hiába laksz Pesten".


Hogy kezeljem ezt a viselkedést? Semmi kedvem már hazamenni sem. :( Egyszerűen el sem tudja képzelni, hogy másnak is lehet élete, programjai stb.

Ti megmondanátok neki vagy ráhagynátok? Ha megtudja, hogy nem megyek haza húsvétra a szakdoga miatt, kitör az apokalipszis.



2016. márc. 17. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
csak azt ugráltatják akit lehet, szépen közlöd vele, hogy "fontos itt maradnod és ha szerető anyád akinek fontos a gyermeke jövője akkor megérti és elfogadja ezt az ideiglenes helyzetet".
2016. márc. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Egyik fülön be, a másikon ki.

Az én anyám is elvárta mindig, hogy reggel 8-9-re otthon tobzódjak, lehetőleg hetente kétszer, miközben a vonatjegy is megterhelő volt anyagilag, meg olyan korán kelni, órákig utazgatni sem szokásom.

Egyszerűen nem vettem fel, odaértem, mikorra odaértem, ha délután kettőre, akkor akkor. Persze ment a szöveg mindig, miközben ő hozzánk soha nem jött át, azt se tudja pontosan, hol lakunk, csak a környéket...

Folyton szívességet kellett tennem, ide-oda menni, mert aki otthon dolgozik, az ugye ráér egész nap másoknak ugrálni, miközben a feladatot fél órás kitérővel ők maguk is elvégezhették volna...

Nálunk párszor nem értem rá ugrani sajnos, nem az apokalipszis tört ki, hanem konkrétan nem keresnek hónapok óta.

Őszintén? Nem is hiányzik.

Egyszerűen hagyd rájuk a dolgot, ha balhét csapnak, az az ő szegénységi bizonyítványuk, nem a tiéd.

2016. márc. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
76%
Én annak idején egy rövid de határozott beszélgetés keretében tisztáztam a kérdést anyuval. Többet nem próbálkozott és a jó viszony is megmaradt.
2016. márc. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Én ráhagynám.A szakdogád, a te programjaid fontosabbak mint az anyád 'parancsai'.Nem is értem mit gondolhat hogy így áll hozzád.Az pedig hogy az a te otthonod és neked kellene menni hozzájuk egyenesen vicc kategória.Ez a fajta viselkedés leginkább egy idiótára jellemző , már ne is haragudj.Remélem jó döntést hozol!
2016. márc. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Azt semmiképpen ne hagyd, hogy érzelmileg zsaroljon, akár a húgoddal vagy bármivel. Sajnos nagyon sok szülő csinálja ezt, és észre sem veszik, mennyit ártanak vele. Vannak olyan gyerekek, akiknél ez az elnyomás egész életükre megmarad, és nem tudnak kilépni belőle. Ne hagyd, hogy érzelmileg tönkretegyen. (Nem túlzás, ez egy komoly probléma.)


Amúgy fentebb már leírták, hogy nem kell úgy ugrálni, ahogy ő fütyül. Biztosan lesz sértődés és újabb érzelmi nyomás, de ne hagyd magad. Persze azért menj el hozzájuk és segítsd őket, ahogy tudod, de neked kell megtalálni az egyensúlyt a saját életed és az ő életük között. Erősnek kell lenned, ennyi a trükk. (Csak nehogy átess a ló túloldalára. :))

2016. márc. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%
Igaza van az előttem szólóknak, de azért nem hinném, hogy egy hajnali kelésbe belehalnál a szülinapján. Én a helyedben nem most lázadnék fel. Gyerekként kezel, de akkor viselkedj felnőttként és beszéld meg vele. Én is dolgoztam az egyetem mellett, két diplomám is van, biztos vagyok benne, hogy legyen bármilyen nehéz szak is 2 nap szabadságba nem halsz bele. Mégis csak az anyukádnak a szülinapja van. Biztos, pont most szeretnél fellázadni ellene?
2016. márc. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves Utolsó!

A felnőtt-viselkedés az megvan, azt hiszem anyám viselkedése ez teljesen független ettől, ugyanis mindenki mást ugráltat.

Nekem is a 2. diplomám lesz ez és nem egyetem mellett dolgozom (most már), hanem teljes állás mellett fejezem be az egyetemet. 2 nap szabadság pedig sok. Ugyanis kell pár nap a szakdoga íráshoz, az államvizsgára való felkészüléshez és még nyáron el akarok menni nyaralni, aztán nyáron még csak az év fele telik el, tehát télre is kellene a két ünnepre hagyni valamennyit.

A koránkeléssel meg csak annyi a bajom, hogy nincs semmi értelme.

2016. márc. 17. 23:32
 8/8 A kérdező kommentje:

Többiek, egyébként egyszer pár hónapja már volt egy nagy beolvasás, akkor vérig sértődött, de utána visszaállt egy jó darabig az egyensúly.

Én sokat eltűrök, de ha úgy beszél velem megint mint egy csicskával, meg parancsolgat, meg semmibe veszi a dolgaimat, akkor fogom magam és hazamegyek a következő busszal/vonattal. Igen, ezt fogom tenni. :D

2016. márc. 17. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!