Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális anyukám...

Szerintetek normális anyukám viselkedése?

Figyelt kérdés
Nincsenek barátaim. A suliban van néhány ember, akivel szoktam pár szót beszélgetni vagy együtt sétálunk hazafelé, de ennyi és én nem igazán nevezném ezt barátságnak. A szabadidőmben általában olvasni, netezni, filmet/sorozatot nézni szoktam vagy keresek valamilyen egyéb elfoglaltságot, amivel éppen el tudom ütni az időt és ez az, ami nem tetszik anyukámnak. Folyton ezt sérelmezi, hogy csak otthon ücsörgök és nem csinálok semmit. Mivel most szünet van, nem járok suliba ezért sokkal szembetűnőbb neki, talán ezért mondogatja mostanában többet és nekem már kezd belőle elegem lenni, rosszul esik a viselkedése. Sokszor, ha szóba kerülök egy beszélgetése kapcsán úgy érzem, hogy lenéz engem. Akár be is szólogat nekem (függetlenül attól, hogy éppen ki van még jelen rajtunk kívül az adott szituációban). Több munkatársának is van velem egyidős gyereke és mikor hallom őket beszélgetni sokszor úgy érzem, hogy engem szégyell előttük mert az x gyereke most volt koncerten, az y lánya korcsolyázni meg ezt csinálta, azt csinálta (ezeket általában mindig nekem is sokszor tiszta lelkesen elmeséli, hátha "példát veszek róluk"), és ilyen megjegyzéseket tesz, hogy "hát sajnos az ő lányával nem történik semmi érdekes" és ehhez hasonlókat. A múltkor is valamilyen téma kapcsán szóba került, hogy nincsenek barátaim, anyukám pedig konkrétan hangosan kiröhögött ott mindenki előtt. Nekem ez egyrészt nagyon rosszul esik, másrészt pedig én nem gondolnám, hogy ez egy ilyen nevetséges vagy szégyellni való dolog lenne. Nem azt mondom, hogy ez így normális, egészséges vagy nekem így tökéletes és teljes mértékben meg vagyok elégedve ezzel a helyzettel mert ez nem igaz, de egyelőre ez van és nekem most így a jó.
2015. dec. 27. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Szüleid elváltak? Az ilyen szitu amit leírtál általában elvált anya + gyereke között szokott leggyakrabban előfordulni.
2015. dec. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

De tényleg meg vagy elégedve ezzel az élettel?

Anyukád részben jót akar neked, hogy mozdulj ki, ismerkedj, de ahogy ezt meg próbálja valósítani, az nekem egyáltalán nem tetszik...

Sajnos van ilyen, amikor az ember anyja lenézi saját lányát (velem is ez van, és mit ne mondjak, nagyon idegesítő!!).

A lényeg, hogy szerintem próbáld megtalálni azt a társaságot, vagy akár csak 1 embert, akivel/akikkel szívesen csinálnál mindent. Tényleg jobb, mint otthon kuksolni ;)

És anyukáddal is beszéld meg, hogy egyelőre nincs olyan, akivel szívesen mennél programokra, talán megérti.

2015. dec. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem mond anyukádnak, hogy néha szívesen mennél vele ide-oda és ha magabiztosabban mozogsz bizonyos szitukban és helyeken mér mással sem lesz gondod elmenni.
2015. dec. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Kérdezd meg tőle, hogy ha váratlanul bejelentenéd, hogy terhes vagy, azt elég "érdekesnek" találná-e? :S

Hosszú távon teljesen begubózni nyilván nem jó, de a felületes barátságoknál az egyedüllét is jobb (már ha feltalálod magad egyedül, de úgy látom, te igen).

A "kinti" programok egyedül sem hiányoznak? Én egy csomó helyre szívesen elmegyek egyedül is - sőt, bizonyos programokra szívesebben megyek egyedül, mint társaságban. És közben hátha találkozol érdekes emberekkel is:)

2015. dec. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

ah egy szülő jót akar a gyerekének, akkor ne alázza már mások előtt...tiszta szégyen az ilyen anya, aki mások előtt így beszél a saját gyerekéről.

meg is értem a kérdezőt, hogy szarul esik neki.

mond el anyádnak amit ide leírtál, hátha akkor felfogja mekkora baromságot csinál.

2015. dec. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
pár év múlva majd anyádat hibáztatod hogy egy életképtelen lúzer letél pedig te vagy lusta ahoz hogy ember közé menj
2015. dec. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Nem váltak el a szüleim, most is együtt élnek. Amúgy anyukámmal ezt leszámítva nincsen különösebb problémánk egymással. Nem vagyunk túlzottan jóban, nincsenek közös programjaink vagy ilyesmi mert annyira nem élvezzük egymás társaságát, de megvagyunk egymás mellett. Néha elmegyünk együtt vásárolni, rokont látogatni, de ez ennyiben ki is merül.

Nyilván nekem is jobban tetszene, ha lennének barátaim, akikkel tudnám tölteni a szabadidőmet, de nincsenek. A volt barátaim között sem volt mindegyikükkel olyan igazán jó kapcsolatom, néhányan csak kihasznált engem. Voltak, akikkel el tudtam menni sétálni, biciklizni vagy csak összejöttünk és beszélgettünk, de szépen lassan mindegyikükkel megromlott a kapcsolatom. Volt olyan, aki külföldre költözött, eleinte még tartottuk a kapcsolatot, de nem találkoztunk, eltávolodtuk egymástól, nem nagyon tudtunk miről beszélgetni és így abbamaradt a dolog. Valamint voltak olyanok is, akikkel már nem éreztem jól magam, más az érdeklődési körünk és ezért nem jövünk már ki úgy mint régebben. Ők bulikba jártak, kocsmáztak és már szinte minden találkozásunk arról szólt, hogy ők pasit akarnak maguknak szerezni ezért tulajdonképpen örülök is, hogy velük megszakadt a kapcsolatom mert a vége felé már egyáltalán nem éreztem velük jól magam. Jelenleg nincsen körülöttem olyan, akivel szívesen barátkoznék és egyelőre otthon, egyedül is feltalálom magam. Most jobb nekem így, mintha olyanokkal lennék, akikkel nem érzem jól magam csak azért mert mindenkinek szüksége van barátokra. Egy kisvárosban lakom, tulajdonképpen egy-két embert leszámítva üresek az utcák és nem igazán vannak olyan programok vagy közösségi helyek, egyesületek, amiket szívesen látogatnék. Egyedül nincs is kedvem elmenni például sétálni egyet a városban, régebben még eljártam kutyát sétáltatni, viszont a nyáron meghalt a kiskutyám ezért erre már nincsen lehetőségem.

Nem értem, hogy miért lennék később életképtelen vagy lúzer... Nem arról van szó, hogy nem merem átlépni az ajtó küszöbét. Iskolaidőben nap mint nap emberek között vagyok, nap mint nap kommunikálok emberekkel csak nincsen senkivel sem mélyebb kapcsolatom, amit barátságnak lehetne nevezni. Járok egy nyelvtanuló csoportba is. Zárkózottabb, visszahúzódóbb, bátortalanabb típus vagyok de nem hiszem, hogy ez egy halálos bűn lenne. Előbb-utóbb majd találok valakit, akivel jól megértjük egymást, de jelen pillanatban nincsen ilyen fiú, lány körülöttem. Valamint nem hibáztatok én emiatt senkit. Én elhiszem, hogy anyukám annak örülne, ha élénk társasági életet élnék, én is boldogabb lennék tőle és nyilván ő alapvetően jót akar nekem, viszont nem hiszem, hogy annak ez lenne a módja, ahogyan ő viselkedik velem.

2015. dec. 27. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!