Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan teremthető így családi...

Hogyan teremthető így családi élet a kisfiam számára?

Figyelt kérdés

A kisfiam most 11 hónapos. Az apjával 4 éve voltam együtt, amikor bejelentette 4 hónapja, hogy van valakije már több mint 2 éve, és van egy 2 hónapos gyereke tőle, velük szeretne élni.. (Igen, utólag belátva voltak gondok, éreztem is rajta sokszor a feszültséget az utolsó évben, szóval voltak jelek) A mi babánkat ő is akarta, akkor még elvileg nem is érzett semmit a nő iránt, mikor megfogant, csak a nő terhessége alatt szeretett bele.. Hideg zuhanyként ért az egész. Nem tudom hogyan kell erre helyesen reagálni, de én biztos nem úgy tettem, ezt is belátom, volt pár balhénk. Hazaköltöztem rögtön a szüleimhez, addig az ő szüleivel éltünk. Ő pedig a nőhöz. Hozzánk természetesen nem jött/jöhetett. Volt anyósommal jó a viszonyom, nagyon szerettük egymást, így oda áthordtam a kicsit sokszor. (szüleim eléggé kiakadtak, így nem akartam hogy bárki idejöjjön a családjából). Szóval a szülei házába látja a kicsit amikor jött. 1-1 órára. A viták elmaradtak, köszönő viszonyban vagyunk. Most megkért, hogy beszéljük meg a jövőt, szeretné majd elvinni magával, a nő is élete része marad elvileg, őt is megismerje és a másik gyereket is.

Látom, hogy szereti a kisfiamat, a kicsi is egyre rajong érte, de úgy érzem nem tudom odaadni neki.... Viszont muszáj túllépnem ezt is tudom. Nem akarok puszipajtása lenni, de normalizálnunk kell a kapcsolatot. De még nem tudom hogy... Olyan kérdések kavarognak bennem, hogy mikortól adjam oda neki, mennyi időre, hogyan magyarázzam majd el neki idővel miért így élünk, mennyire lesz kirekesztett, mennyire lesz mindig csak a második gyerek.

Elsősorban viszont tényleg attól félek, hogy egyszerűen nem vagyok képes odaadni nekik. Azt sem szeretném ha a gyerekem életében csak úgy jönnének-mennének az emberek. Bár nagyon azon a véleményen van most már a volt anyósom is, hogy együtt maradnak. Az ő enyhülése is hat rám, eddig nagyon a nő ellen volt, most már nem úgy beszél róla, úgy érzem azt várja ő is, hogy lépjek túl. Szóval ha az ő kapcsolatuk tartós lesz, akkor ez a nő tényleg a fiam életének része lesz. Pillanatnyilag nem tudom nem utálni, de ezen is szeretnék túllépni. Bár még hiába próbálom magamba beszélni, hogy amúgy "rendes", míg nem tudtam mi a helyzet kedveltem is..


2016. márc. 18. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szép dolog a megbocsájtás meg minden, de a volt párod egy igazi gyökér és lehet, hogy a nője is az, ha végig tudta, hogy mi megy a hátad mögött. Én csak minimális időre (a kötelezett időkre) adnám oda a gyereket és a bíróságon is elmesélném apuka egyéni világlátását és azt, hogy ez szerintem nem tesz jót a gyereknek, ha egy olyan apával találkozgat, aki úgy tervezett gyereket, hogy közben egy másik nővel is komoly kapcsolatot tartott fent, amiből gyerek is lett.
2016. márc. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Gyökér - nem gyökér (én is annak látom), még a legjobbat akarom a gyereknek. Próbálok abból kiindulni amilyennek ismertem, vagy ismerni véltem, most már ezt sem tudom, szerette a gyerekeket, az unokaöccseit. Persze egy apának nem annyi a dolga, hogy játszon a gyerekeivel, szóval azt nem tudom ezek után hogy mennyire tud egyáltalán felelősségeg vállalni érte, de megpróbálnám valahogy..

A nő tudott rólam. Ismertük is egymást. Ja, amúgy szexkapcsolatnak indult mindkettőjük részéről.. Úgy látszik kevés a szingli pasi a piacon...

2016. márc. 18. 22:42
 3/9 donmogyoróscsirke ***** válasza:
84%
Tisztelt Hölgyem! Első részt, sajnálom a történteket, nem a legszerencsésebben alakultak a dolgok.. Annyit tudok mondani, ilyen fiatal fejjel, hogy a legfontosabb, a békesség. Ha sajnos így is alakult, tudnia kell tovább lépni a dolgon, erős anyaként, a gyermek érdekében. Ha külön külön is van apa és anya, de a legfontosabb, hogy ne olyan példát lásson, hogy utálkozás, és gyűlölet van amiatt, mert két személy élete végül másképp alakult, mint azt tervezte egyik-másik. Harmonikusabb lesz a kicsi lelkivilága is idővel, ha beleszokik majd abba, ami bár szokatlan hogy itt is egy család meg ott is, de beszélőviszonyba vannak, bízzunk benne hogy idővel közös együtt töltött délutánok is lesznek ( persze szigorúan a gyerek társaságában). A legjobbakat kívánom, és kitartást, tudom, nem egy egyszerű helyzet, sőt szar, de a legfontosabb nem ostoba döntéseket hozni dühből, vagy haragból. Ez magának is jót tesz.
2016. márc. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha majd belül benned beköszönt a béke és meg tudsz nyugodni illetve feldolgozni a helyzetet, akkor fog körvonalazodni a kapcsolattartas is. Mert a gyermek is akkor nyugodt ha édesanyja képes nyugodtan átadni ez bolcsi beszoktatasnal is igy van. Ha az anya bizalmat kozvetit, hogy ne feljen, jo lesz, menjen es a gyermek mosolyt lát anya arcàn akkor lehet majd a fenti kérdésekre szép sorjában válaszolni.


Első felindulásbol én a gobdolatát sem viselném el annak hogy más nőnek legyen köze a gyermekemhez. Nagyon fontos viszont a gyermek érdekeit tartani szem előtt. Ha majd látod hogy neki ez jo, neked is könnyebb lesz. Es ha ő látja hogy neked megy másokat elfogadni, neki is menni fog :)


Ez egy folyamat, nyugodtan haggy magadnak időt.

2016. márc. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Faramuci helyzet. Sajnos a legokosabb dolog ha minél többször odaadod a gyereked nekik. A lelki fájdalmakat félre kell tenni.Tudod miért lenne jó? Mert az apában is ki fog alakulni egy erősebb kötődés a te gyereked iránt, és a kicsi is megszereti. Kell hogy az apának élményei legyenek a kicsid fejlődésével kapcsolatban. Hogy jobban kötődjön hozzá. Ne pont ez a gyereke legyen a másodgyerek. Érted? Lássa ahogy hétről hétre fejlődik. Szokja meg hogy nem csak egy gyereke van, lássa hogy feladatokkal jár a gyerek és felelősséggel. Ne csak az anyjánál babázzon vele fél órát. Legyen rálátása az igényeire a gyereknek, fontos hogy tudja mikre van szüksége. Legyen a jelenlegi nőjének lelkiismeretfurdalása a kicsiddel szemben. Ez a jelen. De nem marad egy gyerek örökké 11 hónapos. Egyre több rohangálást és energiát fog igényelni. Biztos hallottad már sok anyukától hogy kezdetben mindig a kicsijükkel akarnak lenni , végül alig várják hogy az oviban lefárasszák a gyereküket, mert nagyon sok energiát igényelnek. Ha most nem jól döntesz, ezek alól a későbbi feladatok alól mentesíted a párod és a partnerét. Kell hogy a gyerek is kötődjön oda, jól érezze ott magát, eljátszon a kistesójával, és az ő nagy szerelmüket is próbára tegye. Mert fogja. Ez alól mentesítenéd a párod kapcsolatát ha nem adnád oda neki a gyereket. Ha apukás napok vannak, te majd ha készen állsz rá fogsz tudni a saját életed építésével foglalkozni. Hidd el meg fogja hálálni a dolog magát ha sokat engeded az apjához. Tudodm hogy most attól félsz hogy egy ilyen nőhöz is kötődne a te legnagyobb kincsed. Ne ajándékozd meg a nőt azzal hogy távoltartod tőlük a gyereked!
2016. márc. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Mondjuk ez nem akarás kérdése, hogy oda adod e neki a saját gyerekét. Volt apasági nyilatkozat? Mi volt a gyerek bejelentett lakcime? Gyermekelhelyezes a bíróságon, láthatatlan megállapítása, stb
2016. márc. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Nos a kisfiadnak sosem volt része ezekszerint normális családi életben, mert még annyira sem voltak önállóak, hogy saját lakásban/albérletben éljetek.


Ez lenne az első lépés, amit normális emberek a gyerekvállalás előtt tesznek meg: a szülőkről való leválás. Keress magatoknak egy lakást, ahol nyugtotok van, nem a te vagy az ő szüleitől függtök.


Közben intézd el a gyerektartást és a láthatást. Maximálisan egyetértek azzal, hogy a gyerek érdekeit kell nézni, úgyhogy a szokásos láthatásban egyeznék meg velük: minden 2. hétvége.


Ha a fiad kérdezi, hogy miért így éltek, apa miért nem veletek él, elmondanám az igazságot - hogy 2 évig hazudott neked és neki, és közben mással vállalt gyereket, majd elhagyott benneteket - aztán eldöntheti ő, hogy hogy viszonyul az apjához. Nem szépíteném a helyzetet, az fix.


Az utálatod az exférjed és a másik nővel szemben teljesen normális. Az a nő sem lehet teljesen normális, hogy egy kapcsolatban élő, gyerekes embernek szült még egyet. Az ilyen embereket mélységesen megvetem.

2016. márc. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

vagyis akkor csinálta fel a másik nőt, amikor te a közös gyereketeket vártad?

kb. bármi mást hamarabb megbocsátanék, mint ezt...

2016. márc. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ilyen esetekben az apa nem is nagyon akarja látni a gyereket, ami mindenkinek a legjobb verzió lenne. Nem kell, hogy egy ilyen alak nevelgesse a gyereket, szerintem tartsd távol, amennyire a törvény engedi. Bár engem az is meglep, hogy kíváncsi a közös gyereketekre, mivel már akkor gyártott egy másikat, amikor terhes voltál.
2016. márc. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!