Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet egy gyermeket...

Hogy lehet egy gyermeket fejleszteni, helyre tenni érzelmileg, ha ezek történtek?

Figyelt kérdés

Halmozottan hátrányos szülői háttérrel rendelkezik ,az apa kisegítő iskolában tanult, alkoholista. Az anya rendesen elvégezte az általános iskolát, de a személyisége torz, beteges. Bántalmazták testileg,lelkileg, szexuálisan a gyereket.

Mintha nem is fognák fel,hogy ezzel milyen nagy károkat tehetnek. Ugyanakkor anyagilag próbálnak neki mindent megadni. Kivéve a törődést és a figyelmet.

Hogy élhetne rendes életet ez e a személy, ha most van bátorsága,h. segítséget kérjen, 23 évesen? Hova forduljon? Van olyan tanfolyam,ahol segítenek az embereknek megtanulni ezt feldolgozni és ,hogy beilleszkedjenek a társadalomban? Ugyanis most az említett személy is nagyon furán viselkedik, a szülei kikészítették...., ő rendes iskolákba járt, de néha őt is hülyének nevezik mások. Mert sok rossz dolog rögzült benne,amit otthon tapasztalt.



2016. febr. 15. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A 23 éves gyermek(?) menjen pszichológushoz.
2016. febr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi a megoldás igazából. Sok ilyen gyereket láttam már. Sajnos akinek ilyeneket kellett elszenvedni az szerintem helyrehozhatatlan, főleg a szexuális zaklatás okozta károk. Aki három éves koráig nélkülözi a kötődést, az igazi szeret kapcsolatot, abból normális felnőtt nagyon nehezen lesz-legalábbis én ezt tapasztaltam. Én pszichológushoz fordulnék, ha ő inkább pszichiátert javasol, akkor hozzá. Én hiszek a kineziológiában is, talán megérné próbálkozni ott is. Biztos hosszadalmas lesz, de ha elég akaratereje van, és kitartó, akkor sikerülni fog.
2016. febr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
igaz, hisz már felnőtt...
2016. febr. 15. 20:59
 4/12 HaEv ***** válasza:
100%

A pszichológus nagyon drága - ha jól sejtem, ilyen lehetősége nincs az illető fiatalnak.

Van viszont az ACA Alkoholisták Felnőtt Gyerekei nevű program. Keress rá neten. Anonim. De van könyv is magyarul a témában. Mindenképpen komoly segítségre van szüksége. Főleg, hogy bántalmazták is. Többféle anonim csoport is van. Ezek ingyenesek.

Egy valami viszont fontos: ő már nem gyerek!

Írj privátban, ha érdekel, pár infót még tudok adni, ha kell. Nem vagyok szakember, csak érintett a témában.

2016. febr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%

Akkor te vagy a "gyermek"?


Nagyon sokan ilyen vagy ennél sokkal rosszabb körülmények közé születtek, illetve nőttek fel. Én is.

Még anyagiak tekintetében is a padlón voltunk.


Felnőtt ember vagy!

Felejtsd el, a múltat!


Más a semmiből vagy sok-sok-sok szülő segítséggel kezdi az életét.


Te, én, meg még nagyon sokan a mínusz 1000-ből.

És?


Légy kemény és kész!


"Mert sok rossz dolog rögzült benne,amit otthon tapasztalt."


És?


Én is már szinte felnőtt fejjel tanultam meg késsel-villával enni amit a TV-ből lestem el.

És minden, de minden más téren ugyanígy voltam.

2016. febr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
igen könnyű ezt mondani, hogy "felejtsd el", utolsó... gondolod, hogy ha ez csak így menne, akkor itt kérne segítséget?
2016. febr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 HaEv ***** válasza:
100%

Elfelejteni? Nem biztos, hogy jó.

Gyerekként sokan elkövetjük a hibát, hogy hozzányúlunk a forró edényhez, pedig figyelmeztettek, hogy ne tegyük, mert fájni fog. Én is megtettem. A felejtés nem hozott megoldást. Nagyon fájt. Nem tudtam nem rá gondolni. A megoldást az hozta, ami a szervezetemben elindult biokémiai folyamat, gyógyulásnak hívják. És a tapasztalatból szerzett információt felhasználom. Edényfogót használok és megvédem magam.

A problémával szembenézünk, megoldjuk - nem pedig tudomást sem veszünk róla. Természetesen az önsajnálat nem lehet a jó barátunk.

Kedves 5. Válaszadó! Óriási akaraterőd van, hogy ilyen szépen helytállsz az életben a nagy hátrányból való indulás ellenére. Ez nagyon jó! Komolyan! Irigyellek is kicsit. Mert ilyen akaraterővel nem mindenki rendelkezik. Viszont valóban, "légy kemény" - nem puhulhatunk el. Felnőttek vagyunk és felelősséggel tartozunk az életünkért. Lehet, a múltunkról nem mi tehetünk - de a jelenünkről és a jövőnkről igen. Nincs veszve minden, ha vacak a gyerekkor. Rengeteg ember van körülöttünk - igenis tanulhatunk holtig. És a tapasztalatból vagy hallomásból szerzett információt felhasználva megvédhetjük magunkat - és megtanulhatjuk, kitől érdemes és mit eltanulni...

2016. febr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Forduljon családorvoshoz, ő beutalja a pszichiáterhez, az meg klinikai pszichológushoz, s ott ingyen foglalkoznak vele, gyógyítják.
2016. márc. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Előző: én úgy hallottam, hogy csak 1-2 alkalom ingyenes azoknak, akik családorvoson át jutnak pszichológushoz, vagy pszichiáterhez. Máskülönben meg fizetős.


De, mondom, nem tudom biztosra, csupán hallottam erről, mivel sose jártam még ilyen szakember(ek)nél. Végzettségem okán -pedagógus- azonban ismertem pszichológus végzettségűeket személyesen is, és amit említettem, a szavaikból nekem ez rémlik.

2016. márc. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9-esnek!


Nem így van!


Aki beteg, amíg beteg, s amíg a pszichológiai ellátása indokolt, ingyenesen megkapja.

Az első néhány alkalommal még csak a betegség és a módszer feltérképezése történik meg.

Ha fizette a TB-t, vagy fizették utána, akkor beutalóval ingyen jár a pszichológiai kezelés, akár évekig is.

Persze ha azt sugallja a pszicho mókus, hogy fizessen, akkor panaszolja be és kérjen másik pszichológust.

2016. márc. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!