Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Összeomlani készül a családunk...

Összeomlani készül a családunk, vele együtt az álmaim, céljaim. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


28 éves vagyok, kb 8 éve élek külön anyámtól és férjétől. Ők már 12 éve vannak együtt. Nagyon jól kerestek mind a ketten eddig, ezért kb mindent hitelre vettek, az autójukat is, és a lakásukat is. Most viszont a férje rákos lett, sajnos végstádiumban van már. Mivel a kórház nem veszi fel betegként, ezért anyám ápolja, így a havi bevételük nagyon minimális. Sajnos sok időt nem jósolnak az orvosok, így valószínű, hogy anyám egyedül fog maradni. Viszont nem fogja bírni fenntartani magát egyedül, nekem pedig a munkámból nem telik arra, h magamat is eltartsam, és őt is a rengeteg adóssággal.

Jelenleg egyedül vagyok, de mivel fiatalabb nem leszek én sem, lassan szeretnék újra barátnőt, családot, de ezek az álmok szertefoszlani látszanak a jelenlegi helyzet miatt. Ráadásul 2 évig spóroltam keményen (nem szórakoztam, spóroltam a kaján, mindenen amin lehetett), hogy elérjem a célom, hogy vehessek egy autót, amire szükségem is van, de ez sem fog teljesülni. Egy kis panelban lakom, ha anyám ideköltözik, mert nem lesz más út, akkor vége az én magánéletemnek is, mert annyi pénzünk sosem lesz, hogy 2 lakást fenntartsunk, vagy egy házat vegyünk.

Ezen őrlődöm már napok óta, mert egyrészt sajnálom, nem akarom, hogy szenvedjen, hisz az édesanyám, hiába az ország 2 végén lakunk. De a saját életemmel is foglalkoznom kell, nem akarok évekig egyedül lenni, lelkileg magányosan élni, egy társra vágyakozva. Emiatt viszont önzőnek tartom magam. Az autónál ugyanez a helyzet. 2 évig szó szerint szenvedtem azért, hogy elérjem a célom, itt van egy karnyújtásnyira, és dobhatom el az álmom. Viszont ha megveszem, akkor csak a havi fizetések egy részével tudok segíteni, ami egyenlő a 0-val. Bár ha az egészet odaadnám, amit félretettem, az is kevés lenne, mert akkora a hitel összeg. :/

Mit tanácsolnátok ilyen helyzetben?



2016. márc. 23. 19:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
ha eladjátok édesanyád házát meg az autót az nem fedezi a hitelt? Mert akkor már kicsit előrébb lehetnétek. Nehéz helyzet, és szép tőled hogy nem hagyod cserben anyukádat. Csúnya ilyet mondani, de ha anyud párja meghal, akkor ő visszamehet dolgozni... meg ha összeházasodnának, akkor esetleg özvegyi járulékot is kapna. nem sok, de minden fillér számít
2016. márc. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Ha összeköltöztök, akkor a nagyobbik lakást ki lehetne adni albérlőknek, vagy ágybérlőknek. Az is hozhat egy kis pénzt.
2016. márc. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Bármilyen önzőnek is tűnhet, a saját életedet kell élned. Minimálisan segíthetsz anyagilag, de csak amennyi neked pluszban van. Ne költözzön anyád hozzád, nem hiszem hogy akkor könnyen tudnál családot alapítani. Biztosan anyukád is el fogja fogadni, hogy felnőttél.
2016. márc. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Hogyhogy nem vesznek fel a kórházba egy haldoklót? Másik téma,igaza van az elsőnek, kicsit lejjebb kell adni az igényekből,eladni,amit el lehet, kisebb lakás,esetleg albérlet,amit édesanyád ha dolgozik és özvegyi nyugdíjat kap,akkor fenn tud tartani. Egy szülő sem szeretné,hogy miatta tönkre legyen vágva a gyereke élete. Üljetek le átbeszélni a lehetőségeket.
2016. márc. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

1. adják el az autót amit vettek ...

ezzel máris kevesebb lesz a fizetni való

át lehet vállalni a hitelt ami azon van

2. vagy másik lehetőség h te vállalod át a hitelt az autóra

ekkor neked is lesz autód és ők is megszabadulnak a hiteltől - akár azt a spórolt pénz bele is lehetne tenni és ha elég akkor van egy hitel mentes autód


tudni kellene h a lakás amit vettek annak mennyi az értéke és mennyi hitel van rajta

és persze h mekkora ?

ha nagyobb esetleg érdemes neked oda költöznöd és a te lakásod kiadni a befolyó pénz meg a másik lakás hitelére fordítani

Anyukádnak meg mimnél előbb visszamenni dolgozni a férje halála után

2016. márc. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%

Mások felelőtlen költekezéséért soha nem vállalnék semmilyen felelősséget. még akkor sem, ha a saját anyám. lehetne annyi esze, hogy "addig takarózunk, amíg a takaró ér"... ha sikerült eladósítania magát, még akkor is, ha erről a helyzetről nem tehet, akkor sem vállalnék érte felelősséget, fiatalemberként végre talpra állva nem teheti meg az ember, hogy hátranézzen. én nem dobnám el az álmomat. 28 évesen tényleg családra kellene már gondolni, a jövőt építgetni...

le lehet bátran pontozni, meg hogy egy szívtelen, hálátlan barom vagyok, de ennyi. nem ránthatja le a mélybe a saját fiát az ember, ha hibázik...

2016. márc. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

de kellene pontosan tudni a részleteket

és egy szakemberhez fordulni aki esetleg a hitelek átütemezésében segíthet

2016. márc. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
Bocs, de ez nem a te hülyeséged volt, hogy anyádék eladósodtak. Annyira vedd ki a részed a segítésből, amennyire kérik, vagy amennyire muszáj. A hitelre vett dolgokat lehet szépen eladogatni, és visszafizetni a tartozást. Anyuka tartson fenn egy albérletet, ha lakást nem tud venni, autóból meg tudok jó használtat 500 ezer alatt is, ami elviszi bárhová.
2016. márc. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Az autót már meghirdették, van is rá jelentkező, talán még meg is veszi. Szerencsére nagyon szép állapotú a jármű, egy karcolás sincs rajta, a hitel pedig pont annyi, amennyi az autó értéke a piacon. Nem akarunk az autón keresni, csak vállalja át valaki, és használja boldogan, mert kevés kilométeres ráadásul.


A lakáson amiben laknak sajnos sok hitel van, mert anno svájci frankos volt, és nagyon elszállt az összeg, mikor meglendült a frank. Ilyen feltétellel eladni lehetetlen.Amúgy 50 valamennyi m2, ha jól tudom. Sajnos elég nehezen találtam munkát, nincs diplomám, de a jelenlegi munkahelyemen egész jó fizetést kapok, mármint az eddigiekhez képest, és fejlődhetek is, így nem szívesen költöznék el az ismeretlenbe. Mert lehet, nem találnék munkát, akkor még rosszabb helyzetben lennénk. Így legalább van havi bevétel.


Ahol én lakom, ez pedig olyan "jó" kis tömblakás, hogy az össze szomszédot hallani, sima beszélgetés mellett, és innen én menekülni szeretnék a közeljövőben. Ha anyám tudna majd valami jó munkát kapni, talán pár év múlva bevállalható lenne egy családi ház. Ha eladom az enyém, akkor egy része már meglenne, plusz a megtakarítások, stb. de ez a jövő zenéje lenne.


#4: A kórház nem foglalkozik a betegekkel sajnos. Pl MR-re vitték be múlt héten, de pánikrohamot kapott, és nem hogy nyugtatók adtak volna neki, azt mondták, hogy menjenek haza, majd valamikor máskor megpróbálják a felvételt. Hétvégén anyám felhívta a kórházat, hogy nagyon rosszul van a férje, elég zavart. Mi volt a válasz? Ez a betegség ezzel jár... Senki sem foglalkozik velük, hiába mennek orvosról orvosra.


Tudom, hogy a saját életemre kellene gondolnom, de szerintem senki nem tudná végignézni, ahogy a saját anyja a híd alá kerül és még a férjét is elveszti közben.

Apám anno kihasznált, több milliós költséget vert rám, ami az én hibám is volt sajna, de felálltam évek alatt, mára már nincs semmi tartozásom. Ezt nagyban köszönhetem anyámnak és férjének, akik mindig támogattak, sosem hagytak cserben, mindig segítettek. Ezek után nem tudnám csak úgy magára hagyni.

2016. márc. 23. 19:52
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
Én azt nem értem hogy ha nagyon jól kerestek akkor mire a hitel? Nem az a normális ha jól keresek akkor van megtakarításom?
2016. márc. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!