Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Öcsém nagyon brutálisan...

Öcsém nagyon brutálisan viselkedik. Mit lehetne vele tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Annyira felidegesítettem magam öcsém(aki most 16 éves) viselkedésén, hogy először is ki kell írnom magamból, másodszor is szeretnék tanácsot kérni, hogy ilyenkor mit lehetne tenni. Valószínűleg hosszú lesz, de igyekszem annyira rövid lenni, amennyire csak tudok.


Tehát öcsém mindig is elég impulzív személy volt, szóval nem az, hogy megváltozott, csak valahogy sokkal durvább lett, mint volt. Alapjáraton sosem voltak jó jegyei, csodával határos módon azért felvették egy nem annyira rossz középiskolába. Na itt kezdődött megváltozni minden. Az elején még annyira nem volt rá panasz, de még néhány héttel ezelőtt öcsém osztályfőnöke felhívta anyát és hihetetlen mik derültek ki. Azt mondta, hogy tiszteletlen az osztálytársaival és a tanáraival is. Volt, hogy egyik tanárát annyira megszégyenítette (nem is egyszer) hogy felmondott.

Nem is tudom már hol, de voltak valahol így az osztállyal és öcsém gyakorlatilag folyamatosan majdnem minden osztálytársát vicc tárgyává tette és még sokkal verekedősebbé vált. Egyik osztálytársa mondta neki, hogy ilyen viselkedéssel a jövőben senki nem fog vele szóbaállni. Erre öcsém valami olyasmit mondott, hogy ha úgy nézne ki mint ő, akkor még inkább nem állnának vele szóba, és vele ellentétben legalább van barátnője. Apropó ha már a barátnőjénél tartunk. Nem túlzok, éjjel-nappal együtt vannak. Ha nem jöhet ide a csaj, akkor mindig akkora veszekedést lecsap, hogy anyáék úgy vannak vele hogy inkább nem veszekednek. Nekik sem áll másból az életük, mint a folyamatos buli. Ráadásul most már piálni is elkezdett. Ami pedig a legrosszabb, hogy van, amikor úgy csinálják barátnőjével, hogy mi is halljuk, de olyan kellemetlennek érezzük, hogy sosem szóltunk nekik erről.

Visszatérve, az ofője azt is mondta, hogy ha így folytatja tovább, akkor ki fogják rúgni. Ráadásul, ha ez még mindig nem volt elég, ha a tanárai megpróbálják fegyelmezni, akkor csak simán az arcukba mosolyog. Nekünk meg semmi ötletünk, hogy most mi legyen. Nem nekem kell nevelni mert én a testvére vagyok, hanem anyáéknak, de nem hallgat rájuk. Szóval nagy dilemmában vagyunk, hogy ilyenkor mégis mit lehetne tenni.

Azt nem hiszem, hogy az új suli hatására változott meg, mert öcsém mindig mondta, hogy osztálytársai annyira csendesek. Bár lehet más emberekkel is találkozott ott, akik hatással lehettek rá.


Minden esetre nagyon megköszönném a válaszokat!


18/f


2016. márc. 26. 08:24
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
91%

Ilyen mihaszna kölyökkel szemben néhány atyai pofon kell. Az meg hogy most fognak írni, hogy ne verd meg hanem beszélgess vele, szart nem ér az ilyeneknél.

Apád vágja szájba. Ha nincs, akkor te.

2016. márc. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
93%

Hat, majd mikor egyszer pl. egy apam kaliberu hapekba kezd belekotni, es mar a fogait eszi a kuszobrol, majd ugyis rajon hogy nem o a legnagyobb gyerek a falkaban. Apad ilyenkor hol van? Mar reg szajba kellett volna b***zni ezt a taknyost ketszer, aztan majd rajon. Most azt hiszi teljesen jogosan hogy o iranyit mindent. Kezdetnek a veszekedest elinteznem ket jol iranyzott pofonnal. Tovabb veszekedik, akkor meg kitennem a szuret. Szoszerint kiraknam, az ajtot meg bezarnam. Lehiggad visszajohet es megtarsalogjuk. Nem higgad le, kap ket pofont megint. Baratnocske meg nem jarna hozzank kefelni. Szabalyok kellenek.

Hu de felidegesitenek az ilyen kis taknyok.

2016. márc. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
75%
Fogj egy béjzbolütőt és rakd rendbe. Ez a faterod dolga lenne.
2016. márc. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
58%
A pofozkodással nem értek egyet, az viszont elképesztő, hogy a szüleid inkább ráhagynak mindent, csak ne legyen veszekedés - nem csoda, ha azt hiszi, neki mindent szabad. Fel kell állítani a szabályokat, és következetesen betartatni vele, ha pattog, erőszakoskodik, akkor esetleg jöhet az atyai pofon. Azt is el kéne neki mondani, hogy ha képes normálisan viselkedni, és akarja vinni valamire, akkor van még 4-5 éve, hogy szakmát vagy diplomát szerezzen, ha nem érdekli ez, akkor két év múlva csomagolhat, és úgy él meg, ahogy tud. Majd közmunkásként gereblyézgetve adja elő a szupersztárt, ha tudja.
2016. márc. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Apa külföldön dolgozik és nem jár annyira sűrűn haza, de ő is mindig olyan volt, hogy először megpróbàl hatni az emberekre. De öcsémre nem sikerült. Anya pedig mindig azt mondja, hogy ő így meg úgy belefáradt. Egyébként volt, hogy szüleink mindketten próbáltak vele beszélni, és mondták, hogy amit csinál az egyáltalán nem vicces. Öcsém meg csak így simán mondta, hogy lehet, de ti azok vagytok. És otthagyta őket.

De velük sem volt ilyen régen. Legalábbis ennyire nem. Az tény és való, hogy annyiban hagyják, de ők is látják ez mihez vezetett és nem nagyon tesznek semmit.

Magunk között megjegyzem, hogy amikor én próbáltam jó útra téríteni akkor még meg is ütött.

2016. márc. 26. 08:54
 6/35 anonim ***** válasza:
98%
Járt már az öcséd szakképző iskolában? Ha kirakják a mostani sulijából, nem sok választása lesz, a szakképzőben viszont nem lesznek csendesek az osztálytársai. Ha nagyon játssza az agyát, az első héten szét fogják verni a képét, ezzel tisztában van?
2016. márc. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
91%
Elsővel értek egyet. A beszéd nem mindig elég. Itt a bizonyíték. Én biztos kikapnék ezért apukámtól,ha mernék ilyet csinálni. De ő nem magyar.
2016. márc. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
83%

Engem meg az ilyen tutyimutyi szülők bosszantanak fel.

A saját lakásukba nem mernek szólni a gyereknek, hogy halkabban? A megoldásokat a nagyobb testvértől várják el?

Nem lépnek akkor mikor a gyerek tönkreteszi a gyerek életét? Kerülik a veszekedést a saját gyerekükkel?

Apádnak sem ártana, ha valaki végre felrázná és helyre tenné, hogy a gyereknevelés az ő dolguk, mert itt ilyesmi nem nagyon történt.

2016. márc. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
93%
Ket nagy pofon az öcskösnek, aztán megtanulja hol a helye. Ha mar 16 evesen igy viselkedik mit vársz kesobb milyen ember lesz? Vagy megvarod mig O emel kezet rad?
2016. márc. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
91%
Atyai/ anyai/ testveri pofonok, csajt tiltani, iskolatol bocsanatot kerni.
2016. márc. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!