Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi értelme a gyereknevelésnek,...

Mi értelme a gyereknevelésnek, ha úgyis a gyerek a szülői mintát veszi át, tehát így is, úgy is ugyanolyan lesz mint a szülője?

Figyelt kérdés
2016. márc. 29. 10:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Mert ez nem 100%ban igaz, azert
2016. márc. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Nem feltétlen, engem anyu nevelt, mégis tiszta apám vagyok. Párom egyik szülőre sem hasonlít sem gondolkodásban, sem máshogy. Nyilván értékeket stb. otthon szedjük főleg magunkra, amire a szülők dolga megtanítani, a többit mi alakítjuk, aszerint ahogy mi jónak érezzük.
2016. márc. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

Dehogy lesz ugyanolyan. Eleve más személyisége van, más döntései... Van, aki a szülői minta egyes elemeit pont megtagadja s nem továbbviszi... S persze a nevelés is ott van.


A párom pl. egyáltalán nem hasonlít a szüleire... Az én anyámmal való hasonlóságom is inkább csak a születéskori tulajdonságok hasonlósága miatt van, s vannak azért vastagon különbségek, elég nagyok is.

2016. márc. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

"Nem feltétlen, engem anyu nevelt, mégis tiszta apám vagyok."


Ez a kijelentés pont a kérdésemet igazolja, miszerint hiába anyád nevelt te az apai mintát vetted át. Megerősítés hogy semmi értelme a gyereknevelésnek.

2016. márc. 29. 10:49
 5/19 anonim ***** válasza:
57%
Ne neveld a gyermeked. Hagy nőjön mint gaz a gyepen.
2016. márc. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Ha ez így lenne akkor minden ember egyforma lenne...
2016. márc. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%
Igenis van értelme. Mert nem fog minden egyes dolgot átvenni, főleg ha aztán bekerül egy olyna közösségbe, ahol más dívik. Plusz ugye sok megtanított dolog olyan, hogy élesben elég ritkán tudja megtapasztalni a szülőjével együtt, pl. hogy ünnepségeken hogy viselkedünk stb.
2016. márc. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%
Á akkor értem a felvetést...nos a genetika lehet az ok :) de anyutól tanultam tanítható dolgokat, az is nevelés része.
2016. márc. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknevelés része az, hogy a szülői mintát veszi át.
2016. márc. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
Az alapkijelentésed nem igaz, innentől kezdve nincs értelme a kérdésednek.
2016. márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!