Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem ismerik el a szüleim...

Miért nem ismerik el a szüleim a kapcsolatomat?

Figyelt kérdés

Huszonéves vagyok, de soha nem volt még barátom, ezelőtt randim is csak egy. Már ott tartottak a szüleim, hogy ők ajánlgattak nekem fiúkat, többnyire olyanokat, akikről előtte nem is hallottam... Fél éve találkoztam valakivel egy konferencián, azóta "együtt" vagyunk (távkapcsolat). Eddig nem voltak hajlandóak ezt tudomásul venni a szüleim, azt hittem, csak azért, mert egy kicsit is érzelmes dologról már képtelenség beszélni velük. De egy pár hete elkezdték kérdezgetni, hogy mi a helyzet velünk, tehát nem ez volt a baj. Természetesen rákérdeztem náluk is az okra, a válasz annyi volt, hogy "Menj már, hiszen 3000 km-re lakik tőled." Azt el kell ismernem, hogy én sem hittem abban, hogy távkapcsolat akár csak hetekig is működhet, de eddig sikerült, még ha ez nem is egy hosszú idő.

Ha valaki akár szülőként, akár gyerekként volt hasonló helyzetben, mi volt az ok?


(Annyit megjegyeznék, hogy a fiúval nincs semmi gond, a szüleim nem utálják zsigerből a külföldieket, tehát ezek nem okok.)


2016. márc. 31. 18:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
6%

Egyetértek az előttem szólókkal, különösen 8-as jól összefoglalta a lényeget.

Szóval: ha belátható időn (max. egy éven) belül nem várható, hogy normális távolságba kerüljetek (ahol legalább minden hétvégén tudtok találkozni), akkor semmi értelme az egésznek. (És ebből már fél év eltelt.)


Biztos vagyok benne, hogy te tudat alatt nem akarsz igazi párkapcsolatot, ezért vonzottál be olyat, akivel ez nem lehetséges. Ez nem baj, lehet egyedülállóként is boldog valaki, csak lásd tisztán a cselekedeted mögötti tudattalan motivációkat.

Ha viszont változtatni szeretnél ezen és családot szeretnél, akkor pszichológusra lenne szükséged, hogy a tudatalattidban levő dolgokat rendbe tegyétek.

2016. ápr. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

És hogy jöttetek össze ? Az ,hogy dugtatok a konferencia után nem jelenti,hogy jártok :D

Nem is ismeritek egymást, több ezer kmre éltek egymástól,ezért nem veszik komolyan a szüleid .

Persze az más ha belátható időn belül tervezitek az összeköltözést,vagy ha előtte is jártatok volna,csak munka vagy akármi miatt távol kerültök BELÁTHATÓ időre.

2016. ápr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
51%

3000 km? Muhhahahahahahhahahahaha :DDDDDD pfffffeeehehehehehe :XDDDDD

Nagyon komoly vagy kislány:DDD Ne csodálkozz, ha hülyének néz a környezeted....

2016. ápr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!