Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Külföldre költözni, végleg?

Külföldre költözni, végleg?

Figyelt kérdés

A párommal 6 éve vagyunk együtt. Ő kettős állampolgár a szülei után, ide Budapestre csak az egyetemi tanulmányai miatt jött, és ugy tervezte, hogy diploma után haza megy.

Megismerkedtünk és a várost is megszerette, nagyon jó munkahelyet talált magának jó a társaság és a fizetés majdnem olyan mint a hazájában.

Történt, hogy egy jó barátja édesapja egyik napról a másikra meghalt. Azon a héten kétszer is volt a háziorvosnál (párom vitte autóval) de a doktornő megsem vizsgálta csak gyógyszert irt fel, második alkalommal ugye még azt sem és hévtégén az otthonában meghalt.

Régebben is volt, hogy morgott valamiért, de most talán komolyan gondolja, hogy elakar menni innen.

Augusztusra vettünk két repülőjegyet, melyek nyitottak, hogy át tudjam gondolni.

Félek, nem akarok elmenni, de őt sem akarom elveszíteni.

3 nyelvvizsgám van, de az adott ország nyelvét nem beszélem.

Nekem itt van a családom, mamám, a szüleim, testvéreim.

A munkám a lakásom az autóm és a kutyám. 33 évesen kezdjem elölről az életem??

A szüleimnek azt mondtam, hogy 3 hétre megyünk, a munkahelyemen 6 hó fizetés nélküli szabadságot kaptam, ők tudnak róla hogy talán nem jövök vissza, de ennyi időt adtak hogy átgondoljam.

Mindenhol vannak rossz dolgok, sehol nem élhetsz tökéletes életet.

Én ugy érzem el menekülünk a problémák elöl.

Mit gondoltok lehet, hogy majd kint megnyugszik és majd vissza vágyik?

Vagy ez nem akkora tragédia csak én túl aggódom ?

Abba bele sem gondolok, hogy a szüleim miként fognak reagálni, ha megtudják valójában nem is pihenni megyünk.


2016. ápr. 2. 08:43
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
93%

Hova koltoznetek? Három nyelvvizsga után egy negyedik nyelv elsajatitasa nem okozhat gondot. A korod meg.... en 37 voltam, amikor külföldre költöztem. Sosem késő. A lakásod kiadod, a kutyát magaddal viszed, munkát keresel külföldön.

Mondjuk az egészségügy sehol sem tökéletes, nálunk pl egy héttel korábban kell bejelentkezni haziorvoshoz, veszély helyzetben pedig vagy mentőt kell hívni, vagy az ambulanciara menni

2016. ápr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
97%

Soha ne mondd, hogy végleg. Ki kell próbálni azt az életet is, csak úgy tudsz véleményt alkotni. Menjetek és éljetek ott, majd meglátod, hogyan alakulnak a dolgok.

A lakást egyelőre add ki, a kutyát pedig magaddal viheted.

2016. ápr. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ez a tragédia csak ürügy. Egyszerűen neki Magyarország az idegen és haza akar már menni - épp úgy, ahogy te meg itthon akarsz maradni. Ha most nem is mentek, akkor mindig ki fog akadni valamin (egyre kisebb horderejű dolgokon) és pokol lesz az életetek, aztán így is-úgy is hazamegy.

Ez a baj a vegyes házassággal, az egyik embernek fel kell adnia a hazáját. Sokaknak ez nem "probléma", de ha két olyan emberről van szó, akiknek történetesen az, akkor nem lehet ebből jól kijönni.

Neked kell döntened, de csak azért ne "add be a derekad", hogy ne veszítsd el! Mert ha akaratod ellenére (vagy hosszas nógatásra) mész ki vele, te fogod ugyanolyan rosszul érezni magad egy idő után, mint ő itt, és semmivel sem lesztek előrébb.

A szüleidnek meg mielőbb mondd meg, hogy felmerült, hogy elmentek, nem lenne tisztességes az utolsó pillanatban szólni nekik.

Amiket érdemes átgondolni:

- adott ország nyelvismerete (neked ugye nincs, róla nem írtad, de feltételezem, van - persze, meg lehet tanulni, de ez azt jelenti, hogy az első hónapokban nagyon kiszolgáltatott leszel, és persze rengetegenergiát emészt fel)

- ki hogy áll a rokonokkal (azokkal a rokonokkal, akikkel jó a kapcsolat, akik számítanak)

- van-e hova "visszamennetek", azaz ő mennyire szakadt ki a régi környezetéből vagy kinn újra kellene kezdeni lényegében mindent - érzelmileg és anyagilag egyaránt

- itt mit adtok fel - érzelmileg és anyagilag egyaránt

- leendő gyerekek nevelését hogy képzelitek

- másik országban élő rokonokkal / barátokkal a kapcsolattartást hogy képzelitek (nála ez most hogy működik)

Munkára szándékosan nem tértem most ki, azt nyilván mindkét országban lehet idővel találni.

2016. ápr. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
9%
Valamilyen országban másodrendű állampolgárnak lenni jobb lenne?Esetleg elcserélnek egy kecskére.Az aztán az élet.Nem kérdezik mennyi a nyelvvizsgád.Keress valami épkézláb honfitársat, aki magyar.Felejtsd el a külföldi szépfiút.Kalandnak jó volt, de az élet rövid ahhoz, hogy tovább kalandozz.
2016. ápr. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
89%

A leglényegesebb kérdés az az, hoyg melyik országról van szó.


A kérdésed alapján feltételezhetöen nem angolnyelvü ország (mert gyakorlatilag mindenkinél, aki több nyelvet beszél, az egyik az angol).


Ha fejlett euopai államról van szó, akkor nem sokat gondolkodnék, mert ott sokkal jobb az életszínvonal, az általános (orvosi és egyéb) helyzet, mint Magyarországon.

HA Európán kivüli ország - márpedig a repülöjegy utalhat erre is, akkor azért lehetnek a fentartások jogosak is.


33 évesen azért még igencsak fiatal vagy, ilyen idösen minden további nélkül be lehet még illeszkedni máshová, feltéve, hogy nem valami extrém helyröl (pl arab/török terület) vagy szó.


A szüleid mmeg ha nem tudják felfogni, hogy egy 33 éves nö nem mellettük akar élni élete végéig, akkor igencsak baj van velük.


A helyedben mindenképpen megpróbálnám (ahogy írtan ma´r, feltételezve, hogy nem valami problémás államról van szó), visszajönni mindig tudsz, ha gond van.

2016. ápr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
28%
A szerelem most erős.De ha elmúlik a szerelem, akkor mi van?Egyedül maradsz külföldön.Ha nem utazol ki, akkor körbe vagy véve a szeretteiddel, a családdal.Nekik számítasz a leges-legjobban.Nekik fontos vagy.Ők értékelnek téged, akkor is ha a barátod esetleg nem.
2016. ápr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
97%
Nem írtad melyik az "adott ország", pedig ez egyáltalán nem lényegelen kérdés. Azt sem tudjuk jártál e már ott, sem pedig, hogy a végzetségeddel, amid van, nyelvismeret nélkül mit tudsz majd kezdeni. Az az érzésem, hog valami információt elhallgatsz és hogy oka van, hogy a szüleidnek nem szóltál?! 33 évesen az ember általában oda mer állni a szülei elé a döntéseivel. A kint megnyugszik és visszavágyikra ne számíts! A párodnak is tudnia kell, hogy nem akarsz menni és a szüleidnek is, hogy mi történik... szerintem.
2016. ápr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
25%

Mivel nem ismerjük a pontos helyzeted, csak annyit tennék hozzá, hogy az itthoni barátsági, ismerősi, kört már sehol sem fogod tudni újrateremteni. És olyan munkahelyet sem találsz, ahol manapság fél évi fizetetlen szabadságot adnának.

Nagyanyám így szokta mondani: ha annyira be van sózva a segged, hát menj.

2016. ápr. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Amerika, Kalifornia.

Német (középfokú nyelvvizsga, még a gimnáziumi idők alatt)

Spanyol, olasz (felsőfokú, az olaszt a munkám miatt napi szinten gyakorlom is)

Angolul csak pár szót tudok.

A párom édesanyja magyar származású. Rokonaival, barátaival szoros a viszony a távolság ellenére is. Jöttek hozzánk látogatóba és közös európai nyaralásokra.

Neki lenne kint munkája, a szülei hazában élnénk az első időben majd ha már tudjuk mit szeretnénk akkor tudnánk sajátot is vasarolni (ezt eladni, spórolt pénzünk van és ha szükséges szülői segítséget kapnánk)

Az édesanyjával nagyon jó a kapcsolatom, az apukája is nagyon rendes (bár vele nekem nehéz kommunikálni, nem beszél jól magyarul, de igyekezett mindig)

A húga is jó barátnőm, attól nem félek, hogy rossz lenne a kapcsolatom velük.

2016. ápr. 2. 10:07
 10/36 anonim válasza:
60%
Angollal nem lesz bajod,a legkönnyeb nyelv. Kérd meg a barátodat,hogy tanítson meg,vagy kezd el magad.
2016. ápr. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!