Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisgyerekkel külföldre költözni?

Kisgyerekkel külföldre költözni?

Figyelt kérdés

Szóval a kérdés a következő.


Ismerősömnek van egy 4 éves kisfia. Az édesapa nem ismert. A édesanya külföldön megismerkedett valakivel akivel házasságot is kötött majd összevesztek és néhány hónapot újra itthon töltött a gyerekkel. Majd végül úgy döntött,hogy mégis visszamegy külföldre. A kisfiú 4 éves,nem járt itthon oviba,nem tud beszélni és még pelenkás. Én úgy gondolom,hogy nagyon értelmes kisfiú,de nem normális,hogy még ilyen szinten van,és szeretném ha megfelelő szakemberekhez eljutna. Ám az édesanyja nem vitte el csak a háziorvoshoz és további vizsgálatok nem történtek,inkább a homokba dugja a fejét. Az édesanyjának jövedelme,iskolai végzettsége,nyelvtudása nincs,ezért a létük külföldön a férjétől függ,aki ugyan ellátja őket,de a kisfiú fejlődésével nem törődnek,szeretnék segítséget kérni,hogy kihez fordulhatnék,hogy a gyereket hazahozzák és eljussanak megfelelő szakemberekhez. Nem akarok nekik rosszat nem szeretném,ha a gyereket elvennék az anyjától de ez nem állapot,hogy nem foglalkoznak a gyerek fejlődésével. Kihez fordulhatnék az ügyben? Úgy tudom a gyámügynél már nem kell engedélyt kérni ahhoz,hogy külföldre vigye a gyereket.


2014. máj. 27. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tehetsz semmit,mert a gyerek nincs életveszélyben és a szülő azt csinál addig amíg akar....sajna
2014. máj. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Senkihez. Az o gyereke, amig nem veszélyezteti, addig senki nem fog vele foglalkozni.

Amúgy a külföld lehet hogy jót is tesz a gyereknek, mert sok országban mar 4 évesen kotelezo az intezmenI neveles, ott pedig elvárás a szobatisztasag.

2014. máj. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Nagyon bosszant,hogy tényleg úgy érzem semmit nem tehetek,de én úgy érzem,hogy ez a légkör nem megfelelő a kisgyereknek,hiszen tudom,hogy nem fogják őt beíratni sehova,mert a férfinek amúgy is csak a vízum miatt kellenek...gyakorlatilag a hatóságok számára nem is létezik így a gyerek de mi lesz vele egész életében nem fog egy szót se mondani mert az anyja nem törődik vele és inkább beülteti a laptop elé...
2014. máj. 27. 10:04
 4/4 anonim ***** válasza:
hát akkor az ottani külföldi szerveknek jelentsd be hogy van egy gyerekük és akkor talán lesz valami...
2014. máj. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!