Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális? Mit csináljak?

Ez normális? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anyukám Erdélyi származású, a nagymamám még ott lakik.

(egyébként kétszer találkoztam vele életemben.)

Ma reggel fel akarta hívni anyumat mert nemrég szülinapja volt; de elfelejtette a tel.számát és mindenki mást felhívott a családban (szokott ilyen fura dolgokat csinálni) nagyi állapotától anyum nagyon kiakadt, mert nem tud odamenni Erdélybe hogy segítsen neki, ott meg szerinte nem segítenek. Pedig elvileg ott van anyum bátja, de anyum egyszerűen lehülyézte őt...

Na mindegy, szóval nagyon kiborult, és velem kiabált, hogy miért nem érdekel, meg mégiscsak a nagyanyám... erre mondtam neki hogy csak kétszer találkoztam vele (egyre emlékszem), nem ismerem, sokszor nem is értem hogy mit beszél a telefonban.

Anyum később nagyon ideges volt (bár én tényleg nem tehettem róla) és amikor kért tőlem egy hajgumit, megkérdeztem hogy milyet? És mondta hogy mindegy és kivett egyet. Öt perc múlva kiabált velem, hogy miért nem adtam egy normális gumit. Mondtam, hogy ezt ő vette ki, meg ilyenek, de akkor is csak kiabált velem és nem tudom hogy miért :(


Bocsi kicsit hosszú lett :(



2016. ápr. 2. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Semmit, anyukád ideges volt, és ennyi. Nem kell ilyen apróságokat túldramatizálni.
2016. ápr. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát jól van, de akkor is, mindig félek hogy megint elkezd velem úgy ordibálni, órákig, és mindent a fejemhez vág...

És olyankor mindig csúnyán beszél és lustának nevez meg ilyenek...

2016. ápr. 2. 21:39
 3/5 anonim ***** válasza:
18%
Ne hagyd magad,hogy dumáljon.
2016. ápr. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

hú de hasznos tanács az utolsó.


kérdező, a nagymamád egyedül van egy másik országban, valószínű idős, és már nem tud magáról megfelelően gondoskodni. elfelejt dolgokat, csinál érthetetlen dolgokat, mint sok esetben az idős emberek.


az édesanyád nem rád haragudott, hanem ideges, mert távol van, és tehetetlen. rhadt nehéz elviselni, ha egy szeretted bajban van és nem tudsz segíteni. mert nincs pénz, vagy nem tudsz odajutni. egy kicsit azért te is mutathattál volna némi érzelmet, még ha nem is ismered az öreglányt, a saját anyád anyjáról van szó, és legalább az megérinthette volna a lelked, hogy az édesanyád szenved.

2016. ápr. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, máskor nézd meg a helyzeted kicsit átfordítva rád. Neked hogy esne, ha anyukád bajban lenne, vagy egy olyan személy, akit igazán szeretsz, és nem tudsz neki segíteni, mert nem tudsz oda jutni, vagy bármi okból? Ezt elmeséled a legjobb barátnődnek, ő meg csak annyit mond, -mit érdekel engem, nem is ismerem-Neked ez hogy esne? Biztos nagyon rosszul. Tehát próbáljál már meg egy kicsinyke együttérzést mutatni.

Másik:- ha anyukád ismét rajtad vezeti le a feszültségét, akkor nyugodt hangon, nem veszekedve, mond meg neki, hogy megérted, hogy most ideges, aggódik anyukája miatt, te is sajnálod, de ne rajtad vezesse le az idegességét. Te nem tehetsz semmiről. Sőt, ha nem veszekedne veled, akkor legalább annyiban tudnál neki segíteni, hogy vele vagy legalább érzelmileg. Támogatod, ahogy tudod.

2016. ápr. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!