Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy ilyen a kapcsola...

Normális hogy ilyen a kapcsolatom anyámmal, meg hogy ezekről beszél nekem?

Figyelt kérdés

14/L

Szóval mindig velem beszéli meg kb mindent... A munkájáról, meg a pénz ügyi gondokat is elmeséli... Ezzel nem lenne gond, de nagyon részletesen és ki is kéri a véleményem hogy szerintem mit kellene csinálni...

És mindig panaszkodik mindenre, mindenkire és minthogtha mindenkit útálna meg minthogyha mindenki untatná. Mindenkiben csak az ellenséget látja és mindenkinek a létezése olyan mintha terhére lenne...

Apámról is folytonosan panaszkodik, pedig ezzel sem tudok mit kezdeni. És csomószor amikor beszél velem olyan mintha inkább egy barátnõhöz beszélne... (De neki nincsenek barátai, egyedül dolgozni jár ki 2 órát, a további munkát itthon intézi el számítògépen keresztül és szinte egész nap itthon van.)

Valamiért nem tudok rá úgy tekintemi hogy õ a szeretett anyukám, mert soha nem tudok vele igazán semmit sem megbeszélni, pedig néha igazán akarnék olyan anya-lánya beszélgetést (mondjuk érzésekrõl pl) de egyszerūen nem bízom benne, és hogyha mondjuk olyat mondanék hogy 'tetszik ez a fiú' (csak egy példa) akkor meg tuti bizto vagy kigúnyolna vagy elkezdené õ is nézegetni hogy milyen a combja meg hogy hogy néz ki...

Bármit félek neki elmomdani mert egyszerūen vagy ellenem fordul vagy kinevet és nincsen semmiféle bizalmam... És soha nem vesz észre semmit... Pl ha szomorú vagyok, vagy ha boldog...

Meg mindig minden miatt ideges aztán öt percre rá már lenyugodott aztán egy pillanatròl a másikra már megint teljesen dühös és megint ordibál. És ennél rosszabb hogy azt veszem észre hogy én is kezdek ilyen lenni, hogy szinte mindenen bekattanok.


Valamiért undorodom is tõle... Pedig igazán örülnék ha én is olyan lennék mint az osztálytársaim akik simán be tudják mondani hogy 'szeretem az anyukám' meg megölelik õket meg ilyenek..

Én valamiért nem emlékszem arra hogy valaha is éreztem volna a szeretetet és tiszteletet anyukám iránt amit elvileg éreznem kéne...



2016. márc. 23. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Mintha az en anyamrol irtad volna... Ugyanez. Sajnos csak annyit tudok mondani, hogy az en anyam sose allt mellem, sose mondta h buszke ram, es olyankor rugott meg hatulrol, mikor a legjobban ossze voltam torve. Aztan felnottem, mindvegig azt tudatositottam magamban, h nem szamithatok ra. Elkoltoztem egy osszeveszes utan, es azota nem szolok hozza,nem keresem. Es boldogabb, kiegyensulyozottabb vagyok. Szoval kitartast neked! :)

29N

2016. márc. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Nem normális. A szülő nem a gyerek haverja
2016. márc. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Úgy tűnik, hogy ezeket az anyukákat klónozzák,mert nekem 100%-ban ugyanez van. 27/f
2016. márc. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Az rendben lenne, hogy barátként kezel (persze azért a korodnak megfelelően), de ugye, itt erről szó sincs. Nem áll melletted, viszont lelki szemetesládának használ, ennek egyik fele sincs rendben :( Az utóbbi egy szintig érthető, mert valakinek mondania kell, úgy látszik, de ő is láthatná, hogy nem tudsz vele mit kezdeni s ez nem is a dolgod. Ha ennyit akar beszélni ezekről, menjen pszichológushoz... S tőled várja, hogy megoldd a problémáit? Akármilyen értelmes ember is vagy, mégiscsak 14 éves, neki több a tapasztalata s az ő élete, a csudába is.

Részvétem, nem normális, de nem tudsz mit tenni...

2016. márc. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Az rendben lenne, hogy barátként kezel"


Nem, nincs rendben.

6 éves kisfiam, amikor például el kell indulni fürödni, de még ő minden mást csinálna még csak lefeküdni ne kelljen, akkor azt mondja nekem nagy durcásan (gondolom az oviban is ezt mondja a kistársainak), hogy "nem vagy a barátom!!!"

És akkor én leguggolok elé, és a szemébe nézve bólogatok.

- Igazad van kisfiam, én nem a barátod, hanem az apukád vagyok! És indulj el szépen a fürdőszoba irányába.


Ezen kívül a #4-essel gyakorlatilag egyetértek, borzasztó lehet, hogy barátnő szoftver fut anyádon és nem az Anya1.2

2016. márc. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Amúgy kivülrõl ez egyáltalán nem látszik, és mert nem váltak el, órákon csöndes vagyok, tanárokhoz meg jól nevelt és jó jegyeim vannak (bár egyre inkább gyengülök) de teljsen olyan mintha minta családom lenne.

2016. márc. 24. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!