Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akiknek munkájuk miatt sokat...

Akiknek munkájuk miatt sokat vannak távol a szülei, hogy viselik?

Figyelt kérdés
Igazából egész életemben ez volt, szóval valahol megszoktam és mondhatni ez a normális számomra, de az utóbbi 2 évben szörnyen zavar. Anyukám légi utaskísérő. Amíg volt Malév, addig többet volt itthon, mert kevesebbet repült, de mióta nincs egy külföldi légitársaságnál dolgozik, van, hogy 1 vagy 2 két hétig is távol van, és akkor is max 2 napra jön haza, ha olyan a beosztása. Mindezt úgy, hogy nem vállal sok munkát. Persze jól keres, és nagyon olcsón jutunk repülőjegyekhez, de engem ez már annyira nem boldogít. Évente 2 hónap fix szabadsága van, amit vagy egyben vesz ki, vagy 1-1 hónapra kivéve, attól függ, hogy sikerül megkapnia. Ha úgy jön ki a lépés nincs itthon a szülinapokon, Karácsonykor stb. Egyedül temetésere engedik haza azonnali hatállyal. Amikor megszűnt a Malév, akkor volt arról szó, hogy nem folytatja ezt a munkát, el is tudott volna helyezkedni más munkaterületen, de kevesellte a fizetést, és unalmasnak találta, ezért folytatta a régi munkáját. Nagyon mérges vagyok. Most volt Apukám szülinapja, és skypon beszéltek csak. Nekem most lesz egy nagyon fontos fellépésem és nem fog hazajönni akkorra, és kicsit úgy érzem, hogy cserben vagyok hagyva. Nem is értem miért szereti ennyire, kb semmit nem csinál, csak egész nap repül és mosolyogva kiszolgál idegeneket. Persze tudja a repülő berendezéseit kezelni kényszerleszállás esetén, tud morzézni, navigálni, ha kell, vagy újraéleszteni stb, de ilyenek nem nagyon történnek. És mondhatni én még egész szerencsés vagyok, mert egy osztálytársam apja kamionozik külföldön és kb. 3 havonta jár haza. Nem tudom mi lett, de mostanában nagyon hiányzik és mérges vagyok rá, hogy nincs itthon.
2016. ápr. 3. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Megértem, hogy hiányzik anyukád, de ezt a "nem is értem, miért szereti ennyire" hozzáállást gondold át még egyszer. Neked miért olyan fontos az a fellépés? Jólesne, ha megtehetné ugyan, de mégse menne el rá, azzal az indokkal, hogy nem is érti, mit szeretsz ezen ennyire?
2016. ápr. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Ezt a munkát is nagyon lehet szeretni. Ő élvezi és a pénz miatt is csinálja. Nyilván mindent megakar neked adni amit csak tud. Megértelek téged is,talán pont most vagy abban a korban amikor szükséged lenne rá hogy melletted legyen. Próbálj meg vele beszélni erről hogy neked ez így rosszul esik.
2016. ápr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, de azt mondta, hogy ő nem ért semmi máshoz. Amúgy van egy közgazdász diplomája, de azt mondta, hogy azzal nem lehet itthon jól elhelyezkedni max külföldön, és már kijött annak a szakmának a rutinjából. Amúgy igaz, mostanában tényleg nagyobb igényem lenne beszélgetésekre, minőségi időtöltésre. Persze ezeket megadja, mikor itthon van, de mostanában valahogy kevés. Meg ugye Apával is tölt akkor időt, elmennek randizni stb.
2016. ápr. 3. 16:33
 4/6 anonim ***** válasza:
13%

Ez egy olyan munka, amit az tud igazán jól csinálni, aki beleszeret. Anyukáddal ez a helyzet. Ő szereti a munkáját, és valószínűleg többre tartja, mint az idegenek mosolyogva kiszolgálását, amit te kívülről látsz belőle. Nem várható el tőle, hogy ezt a munkát lecserélje egy olyanra, amit kevésbé szeret és kevesebbet keres vele, csak azért, mert a (feltételezhetően kamasz) gyereke hisztizik. Ha ilyen munkám lenne, sohasem cserélném le, senki kedvéért.

Egész életedben így volt, meg kell szokni. Az, hogy nincs otthon a szülinapokon meg karácsonykor, nem a világ vége, nem csak ezeken a napokon kell szeretni egymást és foglalkozni a másikkal. Az orvosok, mentősök, rendőrök stb. sincsenek mindig otthon ilyen eseményeken. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretik a gyereküket. Van 2 hónap szabadsága, azt írtad. Más szülőnek fele ennyi sincs és azt sem pihenéssel, családi programokkal töltik, mert otthon dolgozni kell vagy nincs pénz programokra. Nem hiszem el, hogy ilyenkor nem foglalkozik veled.

2016. ápr. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó! Nem tudom melyik részét nem értelmezted annak, amit írtam. Foglalkozik velem, amikor itt van, ott áll feketén-fehéren. Nem hisztizek. Az érzéseimről írtam. Ha annyira vágysz egy ilyen munkára végezd el a képzést, bár érettségi szükséges hozzá....

Minden esetre köszönöm, a rám fordított energiádat.

2016. ápr. 3. 22:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem minden tőle telhetőt meg tesz,amikor otthon van veletek. Érthető hogy hiányzik,amikor otthon van próbáljatok többet beszélgetni,legyetek kettesben is. Meg beszéljetek skypeon amennyit csak tudtok.


És hidd el ezt a munkát nagyon lehet szeretni és nagyon is sok feladatot kell ellátniuk. Ha ez volt az álma,akkor hagyni kell hogy ezt csinálja. Hidd el jobb ha ezzel foglalkozik és kevesebbet látod,mintha olyat csinálna amit utál,sokat lenne otthon de depressziós lenne amit mert nem azzal foglalkozik amit igazán szeret.

2016. ápr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!