Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemisták/főiskolások!...

Egyetemisták/főiskolások! Nektek hogyan viselik a szülők a vizsgaidőszakot, amikor "semmit se kell csinálni, így ráérsz"?

Figyelt kérdés

... ezért ráérsz egész nap vigyázni a kis tesódra, a leveleket összegereblyézni, ablakot mosni, padlást és pincét rendbe tenni, egy-két könyvet beszkennelni, minden nap ebédet főzni stb, stb.

Szóval nálatok is úgy állnak a dologhoz, hogy itthon vagy, lógatod a lábad egész nap, kapsz munkát? Mit csináltok ilyenkor?



2015. dec. 27. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem úgy álltak hozzá, tudták hogy tanulok. De azért valljuk be, nem tud az ember napi 8-10 órát szünet nélkül tanulni. Nekem kimondottan jólesett, hogy mást is csináltam, pl dél körül megfőztem az ebédet. Amellett se kell ott állni 1,5 órát folyamatosan. És mint tudjuk, mindig vizsgaidőszakban a legtisztább a lakás, mert az ember már csak természetéből adódóan is, hajlamos halogatni a kellemetlen dolgokat (= tanulás) :)
2015. dec. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
82%
Nekem napi 5-7 óra kell ilyenkor egy nap, hogy fullra be tudjam vágni az anyagokat; ők ezt nem értik, TSZ-ben dolgoztak, nem tudják, milyen ez. Azt szoktam mondani, hogy "de azt szeretnéd, ha gyógyszerész lennék?" (válasz: "igen"), "akkor ez ezzel jár". Tanulás után meg pihenek, mert különben zizi leszek. Azt szoktam kérni, h írják össze, h mit kell a héten megcsinálni, és ha ki kell két anyag közt szellőztetni a fejem, akkor csinálom, vagy igyekszem elosztani. De mondom nekik, hogy ez nem úgy van, hogy ilyenkor befogható vok mindenre. Az elején nem értették és lelkiimseretfurdalással próbálkoztak, hogy nem segítek; időbe telt, míg normális határokat sikerült kijelölni, hogy tanulni/levezetni is legyen idő és a munkába vmennyit be is tudjak segíteni.
2015. dec. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Nekem nem volt ezzel gondom, kollégista voltam, ott tanultam. Amikor hazamentem az ünnepekre, nem vittem a könyveket, az az idő a családé volt, segíteni meg amúgy is szoktam, természetes volt. A 6 hetes vizsgaidőszakból nagyjából egy hetet töltöttem otthon, a maradék elég volt rá, hogy felkészüljek, úgy osztottam be a vizsgáimat.
2015. dec. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleimnek természetes volt, hogy tanulok. A szokásos dolgokat persze megcsináltam, de se több segítséget nem vártak, sem kevesebbet. (Mondjuk mi mindig sokat beszélgettünk: tehát pl. pontosan tudták, hogy melyik nap miből vizsgázom, nehéz vagy könnyebb vizsgának számít-e stb. Nem azért mert "kikérdezték" az időbeosztásom, hanem mert nekem épp az volt fontos a életemben, és erről éppúgy beszélgettünk, mint más témákról. Ha épp el-ellógtam egy-egy napot - mert ugye ez is megesik, azt is tudták, de hagytak pihenni.)
2015. dec. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nekem most van az első vizsgaidőszakom. eddig úgy tűnik nem zaklatnak feleslegesen. bár holnap lesz az első vizsgám, így karácsonykor is tanultam valamennyit(ennek nem nagyon örültek,pedig nem a családi ebéd közepén csaptam fel a könyveket,hanem amikor pangás volt).

de szerencsére nekem megértőek. persze szoktam segíteni, de ha mondjuk dolgom van akkor mondom és hagynak.

2015. dec. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
most se tanulsz csak logsz a neten
2015. dec. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21%

Amikor egyetemista voltam, az én őseim is próbálkoztak ilyen szemétségekkel. (Mert ez az ám, csak hogy tudd! Azért találja ki ezeket a tennivalókat, hogy addig se tanulj, és biztosan megbukj. Azaz soha ne legyél jobb, mint ő.)


Szépen megmagyaráztam neki, hogy tanulok, tanulnom kell és pont. Nincs más meló, mint a tanulás - HA azt akarják, hogy dipolmás legyek. Ennyi.

2015. dec. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem állandóan azzal izélgetnek, hogy ne üljek annyit az asztalnál, menjek inkább mozogni.
2016. aug. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!