Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lemondás, hogy is működik ez...

Lemondás, hogy is működik ez pontosan?

Figyelt kérdés

A kollégám és egyben jó barátom a véleményemre lett volna kíváncsi, de nem igazán tudtam neki mit mondani. A helyzet, hogy a volt élettársa a szakításukkor kb 2 hónapos terhes volt.(Nem a felesége volt, nem házasodtak össze, de bizonyíthatóan azonos lakcímen laktak) Azóta eltelt több mint egy év és megszületett a gyerek. A kedves anyuka nem kevés pénzt szeretne követelni tőle bírósági úton, de még csak egy pillanatra sem láthatta a barátom a gyereket. Se fénykép, se semmi. Hallani sem akar az anyuka arról, hogy pl 2 hetente a fizetség fejében az apuka is részt vesz a gyerek életében. Ellenkező esetben, ha nem láthatja, nem fizet egy kanyit sem és hivatalosan lemond róla.

Hogy is van ez? Mihez van joga az apukának?



2016. ápr. 10. 07:12
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
31%

eppeszu ember nem oli meg sajat magzatat test a testebol ami genetikailag megegyezik 50% sajat magaval.

Az allatok is csak nagy vesz eseten puszitjak el sajat utodaikat nem azert mert az apaoroszlan nem akar apa lenni.

2016. ápr. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
17%

Ki beszélt arról,hogy csecsemőket kéne gyilkolni?

Itt arról van szó,hogy egyes nők szándékosan teherbe ejtetik magukat azt remélve,hogy a férfi majd akkor szeretni fogja.Hát mem hölgyeim.Még meg is gyűlöli akár vele marad akár nem.

Az abortusz persze nem a legjobb dolog.De mégis miért beszél úgy mindenki mintha csak a férfi felelőssége lenne a védkezés.

Ha már ez a mocsok férfi meg du..ta.Akkor beszéljünk a büd..s ku...ról aki meg szét rakta a lábát.

Ugyanannyria az ő felelőssége is.

Abortusz .Lelki és fizikai sérülés.Ugyan már!Maj ha lesz időm elmorzsolok egy könnycseppet.Hölgyeim!Nem kell ilyen helyzetbe kerülni és akkor nem lesz sérülés.

Remélem azért nem haltok bele mikor menstruáltok és elvesztetek egy petesejtet.Pedig az is egy élet lehetősége lett volna.

2016. ápr. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 A kérdező kommentje:
52-es! Teljesen egyet értek és csajszi vagyok! Amúgy meg azt mondta a csaj a kollégámnak mikor együtt éltek, hogy szed gyógyszert. Élettársak voltak, csak nem működött jól a kapcsolat és szétköltöztek. Ennyi. Halvány lila fingja se volt a srácnak, hogy terhes a pitsa, pedig ha akkor a csajnak fontos lett volna, minimum egy sms-t dob neki vagy valami, nem? Utólag meg ne akarjanak bele kényszeríteni senkit semmibe.
2016. ápr. 12. 19:05
 54/59 anonim ***** válasza:
62%

Lehet hőbörögni, de teljesen felesleges.

Ha a pasi az apuka, akkor fizetni fog, és persze láthatja a gyereket.


AMúgy valahol nagyon elgondolkodtató, hogy 2 felnőtt embernek (értem itt a kérdezőt és az apukát) ennyire halványlila gőze sincs ezekről a dolgokról.

Amíg valaki nem tudja mivel jár a szexelés és a gyerekcsinálás, addig inkább ne tegye.

2016. ápr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
65%

"Az abortusz persze nem a legjobb dolog.De mégis miért beszél úgy mindenki mintha csak a férfi felelőssége lenne a védkezés. "

Persze hogy nem csak a férfi felelőssége, hisz a nnek is ki kell venni a részéta gyerek eltartásából. Egyébként eg azért aférfi felelőssége kedves válaszadó mert ő az aktus után már nem dönthet csak viselni köteles a tette következményét. Mitől olyan h@lye valaki hogy más kezébe teszi a saját sorsát? Hát ezért hogy ez ne történjen meg az ő felelőssége a saját érdekében!

2016. ápr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 A kérdező kommentje:

Lehet hogy hulye vagyok ezekről a dolgokról csaj létemre, de annyi eszem legalább van NEKEM, hogy védekezek. És ha véletlen nem jönne meg mikor kellene vagy utána 2-3 nappal maximum, már gyanakodnék és intézkednék, hogy ne ez legyen a vége.

Az abortusz meg egy lehetőség, semmi más. Akinek van lehetősége, tud mérlegelni és dönteni. De a kollégámnak NINCS ilyen lehetősége és nem dönthet semmibe se.

Am, kösz az infókat mindenkinek. Így legalább eldöntötte a kollégám, hogy nem csak első de tutira másod diplomája is lesz, ha bíróságra viszi az ex csaja a dolgot. Mivel nappali tagozatostól nem követelhet semmit és diákmunkából sem lehet követelőzni diákszövetkezetnél:D (Ennek most kérdeztünk utána)

2016. ápr. 12. 20:26
 57/59 anonim ***** válasza:
81%

És 18-23 évig tanulni fog? :)

Amúgy a gyt-ét az állam fizeti 3 évig, illetve egyszer hosszabbítani lehet még 3 évet, ha az apa nem tud fizetni, de utána behajthatják rajta.

2016. ápr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
29%

Még utoljára két dolgot kérdeznék.

1.Egy élettársi kapcsolatban ami tart úgy egy két éve.Egyszer csak azt mondja a pasi.Bocs bébi de most gumit húzok.Tudom,hogy szeded a tablettát de egyesek azt javasolták,hogy ne bízzak benned!Mégis miféle kapcsolat az ahol nem lehet megbízni a másikban?


2. Kíváncsi lennék ha egyszer a drága pici egyszem 18 éves fiatok aki egyébként jól tanul és esélye lenne egyetemre menni,hazamenne azzal,hogy bocsi de apa leszek.Én nem akartam apa lenni de sajnos engem nem kérdeztek meg.

Hogyan doldoznátok fel,hogy a gyereketek 18 évesen dolgozni kényszerül?Hogy az addigi élete és vele a tiétek is örökre megváltozik.?

2016. ápr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
74%
Remélem, a leendő fiamnak 18 évesen több esze lesz annál, hogy gumi nélkül szexeljen. Elég 1x elfelejteni a tablettát, vagy egy gyomorrontás, és már is lehet baleset.
2016. ápr. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!