Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy látom, nem működik ez a...

KNora kérdése:

Úgy látom, nem működik ez a mozaik-család-project! Mit tehetnék még? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

A férjemmel 2 éve vagyunk házasok,2-2 hozott gyerekkel. A férjem fiai kamaszok (14,17 évesek) 2 hetente 4 napig vannak velünk.

Eleinte próbáltam nyitott és kedves lenni,közeledni hozzájuk, a kedvükben járni de mára belefáradtam.

Nem tudom otthon hogy viselkednek, de itt 4 napig csak a számítógépet bámulják, turkálják, amit főzök, sehova se lehet elmenni velük mert nem érdekli őket más csak a pénz és a kaja. De főleg a pénz.Undorítóan viselkednek egymással és ez elég rossz hatással van a saját gyerekeimre is, akik nincsenek ehhez hozzászokva.Kivételezünk velük pedig nem érdemlik meg.A férjemet még mindig nyomja a lelkiismeret a válás miatt, ezért bármit megenged nekik és igyekszik az egyetlen módon közeledni hozzájuk:pénzzel, mert mással nem lehet ugye és minden vágya hogy nemsokára legalább az egyik fiú végleg hozzánk költözzön.Ráadásul pénzünk sincsen plusszköltségekre, mégis mindig mi nélkülözünk miattuk is.

Már csütörtökön tiszta ideg vagyok ha jönnek. Sokat vitatkozunk a férjemmel is emiatt, de persze ő nem látja, mennyire egyoldalú az igyekezete, mennyire le se szarják a fiai.Mennyire nem akarják az egészet.

Rossz ember vagyok. Szeretnem kéne őket.

De csak azt látom hogy nemhogy nem váltunk nagy családdá, ez a dolog már a kettőnk kapcsolatára és a mi családunk életére is súlyosan kihat. Félek hogy mi jöhet még!



2015. nov. 23. 13:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
16%
A válás után ismerted meg a férjedet, vagy miattad váltak el a feleségével?
2015. nov. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
A válás után, jóval. Szóval nem én vagyok a gaz családromboló.
2015. nov. 23. 13:09
 3/24 anonim ***** válasza:
57%

Mediátor. Egyedül nem fogja belátni, vagy csak sokára.

Adj neki 'ultimátumot', nálam ugyanerre a helyzetre beválni látszik. Jelezd, hogy úgy érzed már mindent kipróbálátál, ezért hátrébb lépnél egyet, hogy figyeld mi történik és hagyd, hogy a férjed elkövesse a hibákat, amikért szólnál neki. Nem kell mindig mindentől megvédeni, főleg, ha kvázi nem kéri. Idővel észre fogja venni.

2015. nov. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%

Bámulják csak a számítógépet, az ő bajuk, addig se téged idegesítenek.

Turkálják az ételt nyugodtan, az is az ő bajuk, ha nem laknak jól.

Nem baj, ha sehova se akarnak veletek menni, maradjanak otthon, legalább nem zavarnak.

Mit kivételeztek? Miért?

Ha nem működik, kénytelen lesz másik férjet keresni. Az nem működik, hogy ő semmit sem akar tenni, hogy jobb legyen a helyzet.

2015. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
45%
*leszel
2015. nov. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Kivételezünk velük, mert nem kell segíteniük itthon, nem kell tanulniuk vagy időben lefeküdniük, egész nap nézhetik a képernyőt.

Ellenben a saját gyerekeimre szabályok vonatkoznak, amik nagyon jól működtek. Igazán kedves és szófogadó gyerekeim vannak, akik szeretik egymást és mostanában egyre többet hallom a fiamtól hogy kezd úgy bánni a húgával mint a nagyfiúk egymással.

Plusz nehéz úgy betartatni a nálunk megszokott rendet hogy a két másikra nem vonatkozik.Már a kicsik is méltatlankodtak hogy "akkor nekik miért lehet?"

2015. nov. 23. 13:35
 7/24 anonim ***** válasza:
71%

Az tényleg nem jó, hogy teljesen más szabályok vonatkoznak rájuk. És a férjed erre mit mond? Szerinte így jó?

Talán valami kompromisszum kéne.

Abban a 2 hetente 4 napban, ami gondolom hétvége, lehetnének lazábbak a szabályok. A te gyerekeidre nézve. De azokat a férjed 2 gyerekének is be kéne tartania. Elvégre mégiscsak hétvége van.

2015. nov. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Itt nem ostoros kényszerről van szó, csupán néhány apró segítségről a ház körül: vásárlás, porszívózás, szemét levitele szóval semmi brutális. Max fél órát vesz igénybe/nap. A baj az hogy a gyerekeim eddig szó nélkül és vidáman megcsináltak mindent amit kértem tőlük. Nem kellett kétszer mondani.

Azért is gáz mert jelenleg én is eléggé el vagyok havazva: napi 8 órában dolgozom, előtte és utána kórházba rohangálok édesanyámhoz aki nagyon beteg. 8ra érek haza és hétvégén sem marad egy pillanat időm sem. Igazán nincs szükségem több teendőre.

2015. nov. 23. 13:48
 9/24 anonim ***** válasza:
48%

"Szeretnem kéne őket. "


Mar miert kene? Nem ertem. nem a te gyerekeid.


En a helyedben azonnali hatallyal abbahagynam a kedvukben jarast. Ez egy nagy hiba szerintem. Nem kell veluk gonoszkodni, legyel korrekt, de ne rohangalj utanuk, es ne tegyel ugy mintha minden rendben lenne.


Azzal szerintem nincs baj hogy a nagyobb gyerekekre mas szabalyok vonatkoznak mint a kisebbekre, ertem ez alatt pl. a tevenezesi, szamitogepezesi, kimaradasi, lefekvesi szabalyokat.


Hogy nem segitenek otthon az pech, de ez valahol ertheto, ok nem erzik szerintem otthonuknak a tieteket.


Nem jo helyzet, de szerintem egyet tehetsz, nem rohangalsz utanuk.

2015. nov. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
40%

egyszerű közöld a férjeddel, hogy oké akkor ne adjon a fiúknak pénzt és ha akkor is kedvesek apához, akkor nem egyoldalú az igyekezet,ha viszont jön a hiszti és apa nézete le van tojva, abban az esetben közölheted vele, na látod én ezért nem fogom törni magam, ha látni szeretnéd őket tessék,de mi addig elmegyünk anyámékhoz, mert nem leszek senki csicskája.

őszintén én akkor is kikérném a fiúk segítségét és ugyanazokat a szabályokat hoznám be, ha ez nem tetszik, akkor főzhet más a gyerekeire, ez van.

2015. nov. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!