Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vehetném rá a szüleimet...

Hogy vehetném rá a szüleimet arra, hogy engedjenek motorozni?

Figyelt kérdés

Nem igazán örülnek az ötletnek.

Érvek pro-kontra?


2016. ápr. 12. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen motor? En lany vagyok 13 eves es crossmotorozom.
2016. ápr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én motoroztam sokat, fiatalon is.


Pro:

-sokkal biztonságosabb mint a kerékpár, azokra szarnak az autósok, a motorokra egy minimális szinten legalább figyelnek

-gyors városon belül

-ingyenes parkolás szinte bárhol

-olcsóbb mint a kocsi

-menő

-könnyebb szerelni ha értesz kicsit hozzá mint egy kocsit

-olcsóbb szerelni

- jó érzés motorozni


Kontra:

-mínusz 5 fokban és hóban lehetetlen használni, de sima hidegben vagy esőben is nagyon kényelmetlen a közlekedés

-életveszélyes magyar kátyus utak

-veszélyes, ha elesel vagy belédjönnek te húzod a rövidebbet

-motoros ruházat hozzá fajlagosan drága

-könnyebb ellopni, utcán nem lehet tárolni, panel közös helység a tűzvédelmi törvény szerint maximum 50 ccmig lehet csak tárolni, de sok finnyás lakó azt sem nézi jó szemmel

-sok autós utálja a motorosokat

-mind a rázkódástól mind a hidegtől tönkremennek az izületeid

-hallásod is sérülhet, ha nem használsz füldugót, ha használsz akkor meg a forgalmat nem hallod

2016. ápr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Utcán gondoltam a motorozást, esetleg néha pályán. Sportmorot :)

Nagyjából csak a suliig közlekednék vele. A tapasztalat szerzéssel ezt bővíteném.

A fajlagosan drága ruházat szerintem nem baj, ha ér valamit...

Gyűjtöttem már pénzt, gondjuk ezzel nem lehet.A veszélyességgel van a bajuk, nem olyan a forgalom, mint régen, stb. De ha úgy nézzük, biciklivel sem csaptak még el..persze motorral más, de akkor is.

Köszönöm a válaszokat! Esetleg, ha van még bármilyen tanács, szívesen fogadnám. :)

2016. ápr. 12. 17:23
 4/9 anonim ***** válasza:

Hány cc-s motorról is van szó?

Egyébként, ha csak egy 50-es motort szeretnél ahhoz még nem létfontosságú a védőruha. A védőruha egyáltalán nem olyan drága, ha olyan helyen keresed. Én turiból vettem egy teljes shox szettet 15.000 forintért, protektorokkal és nem a gagyi fajta, ráadásul vadiúj volt (kivéve a kesztyűt). Nah és most jönnek az érvek:

Pro:

-könnyebb szerelni

-olcsóbb fenntartani

-egy teljesen új világba csöppensz bele, amely több, mint motorozás

-városban tudsz bújkálni az autók között, és így te indulhatsz elsőnek a zöldnél

-brutál hangja van, amelyet közel 50.000 forintból tudsz hangosítani (igaz már szabályozások jönnek rá)


Kontra:

-jobban kell figyelned, mintha autóban ülnél

-az autósok sz *rba sem vesznek (hihetetlen sokszor a balf *sz idótája elémfordul és én vagyok a sz *r szemét sz*ralak)

-szezonális

-ősszel hihetetlen nagyokat lehet zakózni a leveleken

-ha tuningolt motorod van, akkor a rendőrök rendszeresen fognak b*szogatni


Én azt mondom, hogy egyszer feltétlen próbáld ki!

2016. ápr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? fiú vagy lány?
2016. ápr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Esetleg ezt láthatták a szüleid is:

[link]

2016. ápr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

15,5 éves vagyok és lány. Tudom, hogy fiatal vagyok még ehhez, nem is most azonnal kezdeném, mondjuk az elméletet már kezdhetném...szerintem várnék még egy évet, de a szüleim akkor sem lesznek meggyőzhetőek....

A videó elég komoly, nem is nagyon bírtam végignézni. A szüleim is biztos láttak már ilyeneket, de szerintem bennük ez a tiltás genetikailag kódolva van.

2016. ápr. 12. 20:39
 8/9 A kérdező kommentje:
Jaa és a koromnak megfelelően 125ccm, ha jól tudom, azt lehet elkezdeni 15,5 évesen.
2016. ápr. 12. 20:40
 9/9 anonim ***** válasza:
41%
Ha nem engedik, akkor nem engedik is kész. Ebből is látszik, mennyire gyerek vagy, nem vagy hajlandó a döntésüket elfogadni, így hogy lennél mégis ahhoz elég érett, hogy motorozz? Ha annyira akarod, majd saját fizetésből lerakod a jogsit rá.
2016. ápr. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!