Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy engedjenek külföldre egyetemre?

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Nincs szükség az engedélyükre.
2013. jan. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Aki egyetemre megy, elméletben felnőtt. GYakorlatban azt tudom javasolni, hogy gyűjts tőkét, és utána menj ki, mert ha nem akarnak elengedni, nem támogatnak anyagilag, akkor ez bukott ügy. Ha mégis megpróbálod rábeszélni őket, akkor mást nem tehetsz, mint összeállítasz egy bemutató csomagot a kinti suliról, elmondod az előnyeit, és hátrányait őszintén, és azt, hogy miért is akarsz menni. Ha hisztizel, bevágod a tinidurcit, vagy hagyod hogy felhúzzanak és kiabálsz, elvesztetted a csatát! Ezért higgadtan, nyugodtan, tényszerűen, felnőttként add elő a gondolataidat! Más ötletem nincs.
2013. jan. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

azért azt remélem tudod, h külföldön egyetemre járni igencsak költséges. lehet, h ösztöndíjas vagy, a tanulmányaid anyagi része nem terheli a szüleidet, de ott enni, rezsit, lakbért fizetni is kell valamiből. vagy legalább egy koleszt.


inkább amondó vagyok, h menj el abba az országba, ahová kívánkozol, dolgozz pár évet, és utána iratkozz be az egyetemre.


kérdezd meg az ősöket, h mi a fő kifogásuk a külföldi egyetem ellen.

2013. jan. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Skóciában 5 év igazolt munkaviszony után INGYEN járhatsz egyetemre.

Ott, bizony igen nívós egyetemek vannak!


A külföldi tanulás drága dolog, és nem elég oda egy átlagos bizonyítvány és tanulmányi életút.

Felvételi van, és ugyan van ösztöndíj, de azt nem vágják hozzád, hanem kepeszteni kell érte.

2013. jan. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És ha azt mondod mellette elmész dolgozni?
2013. márc. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!