Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mik a jelei a családon belüli...

Mik a jelei a családon belüli molesztálásnak?

Figyelt kérdés

Nézegettem a neten, de nemigen találtam releváns infót.

Szélesebb családi körömben van egy sejtésem egy apáról, hogy molesztálja 4 éves kislányát. Ez egy elég durva vád, és képtelen vagyok elhinni, hogy ilyen létezik, de a jelek talán arra utalnak.

Valakinek van tapasztalata esetleg ezzel kapcsolatban? Miről lehet felismerni kívülállóként?



2016. ápr. 13. 11:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Szerencsére tapasztalatom nincsen, viszont a gyermek viselkedése, reakciói sok mindent elárulnak.
2016. ápr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz felismerni, mert semmilyen módon nem kommunikálja az áldozat, ha ennyire kicsi a gyerek, igazából fel se tűnik neki, hogy zaklatás éri, mert azt se tudja mi az.

Ha nagyon szótlan, zárkózottabb mint a társai, vagy esetleg olyan dolgokról tesz valamilyen kijelentést amiről életkora alapján semmi fogalma se lehetne, mindenképpen gyanús.

2016. ápr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

"Miről lehet felismerni kívülállóként?"


Szakember tudja felismerni.

2016. ápr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Óvodában jelezték, hogy bem szeretné a gyerek ha az apja menne érte délután,illetve hogy agresszívabb és érzékenyebb lett. Két gyerek van a családban. Anya a kisebbikkel alszik, apa az említett 4 evessel.
2016. ápr. 13. 12:03
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek nem elég okok arra, hogy rögtön azt feltételezzük, hogy biztosan molesztálja az apa.

4 éves kisgyermekről beszélünk, tehát a hangulata és éppen az adott dolgokhoz/személyekhez való kötődése is éppolyan változékony lehet, mint az időjárás. Az én 2 éves keresztlányom is egy angyal, de vannak napjai amikor 1 héten több panasz is érkezik rá a bölcsiből, vannak heppjei, hogy csak anya mehet érte, meg csak anya fürdesse, máskor meg apa van a porondon.

2016. ápr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
Véletlenül sem akarom elbagatellizálni, ha tényleg erről volna szó, de nem lehet az, hogy az anya "leadta" a 4 éves az apucinak alvásra? Ez pedig kiboríthatta őt, mert úgy érzi, hogy lepasszolta őt az anyja egy másik gyerekre.
2016. ápr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Oviban lehet hogy van pszichológus, neki érdemes volna elmondani a gyanúdat. Ha pedig nincs, akkor - ha normális ember - az ovónőkkel kellene beszélni erről, természetesen négyszemközt.
2016. ápr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, mert mióta a kicsi megvan, azóta alszanak külön. (másfél éve) Eddig semmi probléma nem volt ilyen téren, csak pár hete. Tényleg egy nagyon édes, cserfes, bőbeszédű lányról van szó, aki mostanában megváltozott. Olyat is Hallottam, hogy reggelre nincs a kislányon a pizsoma.
2016. ápr. 13. 12:23
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. ápr. 13. 12:25
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

És ezt kitől hallottad kérdező? Az anyuka mesélte?

Én azért nem szeretem, ha konkrét okok, észrevételek nélkül találgatunk a levegőbe, hátha, mert nagyon könnyen tönkreteheti egy ember életét ez a fajta hozzáállás. Én az óvónővel sem beszélnék, sajnos nem egy olyan történetet hallottam, hogy az óvónők is szépen be tudták kavarni a dolgokat, és hirtelen elkezdték látni a "jeleket", meg terjesztették a hülyeséget. Úgy gondolom, hogy ha valóban molesztálásról lenne szó, valószínűsítem, hogy az anyuka észrevenné, és akár ő beszélne egy pszichológussal. Könnyen előfordulhat, hogy a szülői légkör sem olyan otthon mint előtte volt, lehet, hogy sok a hangos vita, nem éppen harmonikus apa és anya kapcsolata. Ezt is észre lehet venni egy gyereken. Nem kell rögtön mindenbe többet gondolni, főleg ha találgatás az egész, mert a "szélesebb családi körömben van egy sejtésem egy apáról, hogy.." már rosszul kezdődik.

2016. ápr. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!