Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim is lehetnek hibásak?...

Maciikaa kérdése:

A szüleim is lehetnek hibásak? (több lent)

Figyelt kérdés

Biztos ismeritek még ha nem is nezitek ezt a kismenok című tehetsegkutatot. azert nem nehem mert zavar hogy en nem tudok semmit es nem ertek semmihez. anyam ezeken még sirni is szokott hogy milyen szep. az is, csakhogy legutobb azt mondta, " te miert nem csinálsz ilyeneket?"

talan azert mert egyaz hogy szre lehetett volna venni hogy nem vagyok egy tarsasagi ember. ( ha jonnek hozzank vkik akk en mindig inkabb a szobamba maradok, nem igen vannak "barataim" stb.) nem szeretek szavalni, kiallni masok ele. ket evvel ezelott a suliba volt gitar oktatas, es a gitart is inygen adtak, csak minden orara kellett 900 ft-t vinni(pentekenent) azaz mostanra legalabb gitarozni tudnek es az tok jo meg mar valami. de emlekszem hogy o nem egyezett bele a penz miatt vagy nem is tudom, de ha nem lett volna valami akkor tuti hogy jartam volna. a gimnasztika nagyon tetszik de ahhoz szerintem mar keso van 13 evesen, anya jart is de az anyja kivette. engem akkor mirt nem vitt sehova? vagy valamit kiskoromba hogy valamifele dolog erdekeljen. mindig nyafog hogy jaj en felek mi lesz veled a tovabbtanulasnal, nem tudlak sehova elkepzelni. de hogy valamit is tudjak csinalni, lehetoseg sincs ra. most olyan mintha mindent rafognek anyamra. tudom hogy reszben az en hibam is. de szerintem anyue is. velemeny?



2016. ápr. 16. 22:11
 1/5 anonim válasza:
0%

Nem anyukádnak kell mindenhova vinni, hanem neked érdeklődni. Egy kisebb gyerek is látja TV-ből meg innen - onnan, hogy mi tetszik neki és mi nem, és ha úgy van, mondja a szüleinek, hogy ki akarja próbálni. Aki anyagilag megteheti, akkor azt beíratják, aki nem, az nem tud mit tenni. Ha nem mozdulsz ki sehova, alapból azt fogja anyukád hinni, hogy semmit nem is akarsz. Meg ha a 900 FT-tal baj volt, valószínű, hogy anyagilag nem tudnátok megengedni magatoknak. Abba gondolj bele, hogy nem csak azért kell fizetni, hogy valaki oktasson téged. Több mindent kell. Ha téged most érdekel valami, mondjad szüleidnek, és ne félj mások elé menni.

És 13 évesen még nem késő gimnasztikáznod. van aki felnőtt korban kezdi. Ne kifogásokat keress, hanem csináljad.

hajrá. :)

2016. ápr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

1: Pedig ezt tanulni kell. Engem baba koromtól taníttattak. Otthon tanítottak 3 éves koromig énekelni, szavalni, zongorázni, később olyan ovit kerestek, ahol gondot fordítottak erre, és ott sokszor felléptem az ünnepségeken. Iskolában is olyan helyet kell keresni, ahol képzik a gyerekeket, én a legtöbb dolgot ingyen tanultam a normál tanrend keretén belül, vagy az iskola által tartott szakkörökön, különórákon.

Ezen lehetőségek mellett, magániskolában bizony akár egy heti 2x1,5 órás képzés is havi 40E Ft körül van. Ha azt a szülő nem tudja fizetni, akkor a gyerek nem tud járni. De vannak erre alapítványi pénzek is, csak meg kell pályázni.

2016. ápr. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Argloss ***** válasza:
73%

Az alapvető szükségleteken felüli igényeink a környezetünk és a szüleink hatására alakulnak ki. Pontosan ezért nehéz feltörni az alsóbb társadalmi rétegekből, mert egyszerűen akivel nem ismertetik meg a lehetőségeket az elképzelni sem tudja, hogy milyen jobb dolgok lehetnek annál, amiket eddig tapasztalt. A nevelésünk nagyon erősen meghatározza, hogy mi lesz belőlünk a jövőben.

Viszont mostanra már elég idős vagy, hogy felismerd a hibáidat. Bár megteheted, hogy másokat okolsz, de te vagy az egyetlen aki ezen változtathat. Változtatni pedig akkor a legkönnyebb, ha nem azon siránkozik az ember, hogy mások miket rontanak el, hanem azzal foglalkozik, hogy miképpen tudna olyan emberré válni amivé szeretne. Azzal, hogy másra hárítod a felelősséget te válsz azzá a személlyé aki mindent elront, hiszen tisztában vagy a problémával, csak nem akarsz vele foglalkozni.

2016. ápr. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A 900 Ft-al nem lett volna semmi probléma.
2016. ápr. 17. 15:53
 5/5 anonim válasza:

Jó, akkor a 900 ft-talnem, de mint mondtam, ha jársz valamire, nem csak azt kell megfizetni, hogy téged oktassanak. :) Én gitároztam. Havi 2500 ft volt, plusz ha kellett akkor új húr, pengető, tok, fél év után verseny a zene sulival, ami szintén pénzbe került, stb.

Nézz minden után, érdeklődj, döntsd el mit szeretnél, és hajrá.:) Tegyél érte, hogy elérd amit szeretnél.

2016. ápr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!