Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A testvérem milliárdos lett,...

A testvérem milliárdos lett, a szüleim azóta, nem beszélnek vele, ő se velük. Kinek van igaza, őszintén kérdezem?

Figyelt kérdés

a testvérem miután leérettségizett, azon a nyáron külföldre költözött az akkori párjához.

a szüleim nagyon haragudtak miatta, mert nem is sikerült az összes érettségije, ő meg nem akarta kijavítani.

szóval alapból haraggal váltak el.

de pár hónap után megenyhültek a szüleim, annak örültek, hogy legalább a nyelvet tanulja a tesóm,meg dolgozik. kb két naponta beszéltek is.

nem olyan sokkal később azonban a tesóm párja kitette őt(a tesómat) a lakásából, szakított vele.

ekkor a szüleim nagyon erősködtek, hogy jöjjön haza a tesóm,küldjenek repülőjegyet. ő viszont nem akart hazajönni. be akarta bizonyítani,hogy meg tud állni a saját lábán is.

egy tanfolyamot kezdett el. a szüleim ekkor már nagyon rossz indulatúak voltak vele, csak erőltették,hogy jöjjön már haza, meg sulykolták bele,hogy bizony életképtelen, ne gondolja,hogy meg fog tudni állni a saját lábán egyedül.

ez után jött a sokk a szüleimnek, amikor a tanfolyam végeztével saját vállalkozást szeretett volna indítani a tesóm. nagyon csúnyán beszéltek vele, egyértelműnek vették,hogy bele fog bukni, hülyeség, ő is hülye stb..

na a tesóm ennél a pontnál szakította meg a kapcsolatot a szüleinkkel.

innentől kezdve csak velem beszélt a családból, meg a nagyszüleinkkel. és arra is megkért,hogy ne meséljek róla semmit a szüleinknek. én ezt tiszteletben is tartottam.

azóta eltelt már 3 év. a vállalkozás nagyon bejött, saját alkalmazottai vannak már. pár hónapja elárulta nekem, hogy már az első milliárdja is megvan(átszámolva forintba). de nyilván forgatja be folyamatosan a pénzt, még jobban terjeszkedik,új ötletei vannak.

egy szó mint száz, bejött neki az élet, van kapcsolata is, amiben nagyon boldog.

viszont itt jön a bibi,hogy a szüleimmel azóta nem beszélt, mióta felvezette nekik a vállalkozás ötletet.

az a gond,hogy a szüleim a mai napig nem képesek elismerni,hogy ők hibáztak. nem fognak bocsánatot kérni.

a testvérem meg még mindig haragszik anyuékra.

amikor látogatóba jött haza tavaly nyáron, akkor sem találkozott a szüleinkkel,csak velem meg nagyszülőkkel meg pár volt osztálytársával találkozott.

mi lenne szerintetek ebben a helyzetben a megoldás?

a nagyszüleinket is eléggé frusztrálja a helyzet,hogy az unokájuk ennyire rosszban van a saját szüleivel. de eddig nem igazán szóltunk bele. most viszont azt beszéltük,hogy jó lenne kibékíteni őket.

van rá valamilyen ötletetek?

arról is várnám a véleményeket, hogy szerintetek is a szülők hibáztak, nekik kéne bocsánatot kérni? mert mi így látjuk, de hátha van más észrevételetek.

(szándékosan nem írtam le,hogy milyen nemű, hány éves, milyen végzettsége lett stb.. nem szeretném,hogy valaki ránk ismerjen.megértéseket köszönöm.)


2016. ápr. 15. 16:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Ekkora kamut----
2016. ápr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Nincs itt semmiféle probléma,mindenki éli a saját életét. Te meg minek akarsz bármibe is beleavatkozni, ami nem tartozik rád ?
2016. ápr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, akkor nem is kell írni inkább semmit.

amúgy miért lenne kamu? komolyan?

2016. ápr. 15. 17:00
 4/16 anonim válasza:
100%

Amennyiben nem kamu (mert azért tényleg nehéz elhinni), elég nehéz fába vertétek a fejszéteket.

A testvéred felnőtt ember volt ezeket a döntéseket meghozva a szüleitek, pedig elképesztően arcátlanok szerintem, amiért nem támogatták és vissza akarták fogni féltésből, úgyhogy én teljesen megértem a testvéredet, amiért nem szeretne többet beszélni velük.

Viszont a szüleiteket is értem, hogy miért izgultak.

Talán nektek, mint harmadiknak a legnehezebb, mert vagy oldalt választotok, vagy mindkét féllel jóban próbáltok jóban lenni, ami borzasztóan nehéz.

3 év hosszú idő, de lehet, hogy a két fél azóta se békélt meg a másik véleményével. A legjobb az lenne, ha mindketten beismernék, hogy az már a múlt és végül minden jól sült el, úgyhogy nincs nagy gond. De ez elég nehéz lehet ugye. Az biztos, hogy egyik napról a másikra fog ez megesni. Talán ha néha felhoznátok, akkor egy idő után belátnák, hogy jó ez így és már fölöslegesen vannak haragban, de nem biztos, hogy működni fog

2016. ápr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

2#

csak rossz érzés, hogy így haragszanak egymásra. a szüleim morognak amikor tudják,hogy a tesómmal beszélgetek. amikor itthon volt Magyarországon,arról is le akartak beszélni,hogy találkozzak vele..mintha elvárnák,hogy én is legyek vele haragban.

a tesóm meg még a mai napig mondogatja,hogy el ne mondjam amiket mond a szülőknek. ez is kezd már idegesítő lenni, hogy mindkét oldal nekem beszél a másikról.

2016. ápr. 15. 17:02
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is kamu :D naivnak beallitott, provaktiv akar lenni, de nem jo a konstukcioja, ugyhogy konnyu felismerni.
2016. ápr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
nem kötelező elhinni.. de tényleg olyanok írjanak már, akik érdemben tudnak hozzászólni. köszi
2016. ápr. 15. 17:04
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
Ha kihagytad volna azt a reszt hogy eletkeptelen, erettsegizni se volt kepes es nyelveket se beszelt, akkor meg legitim lenne. Valahogy ezzel nem tudom osszerakni az milliardossagot, max, ha kokaint arul, bar ahoz is esz kell.
2016. ápr. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
ha így van ahogy írod, minek akarod öket kibékíteni? én nem tenném.
2016. ápr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

Mindenki hibázott, szülők is mikor nem hittek a gyerekükben, tesód is mikor megszakította velük a kapcsolatot. Okos enged. Valamelyiküknek el kell kezdenie a közeledést, pl. egy telefonnal, levéllel, ajándékkal.


Máshogy nem megy. Ha egyik sem akar békülni, akkor csak feszkót szül minden harmadik fél által tett próbálkozás.


Amúgy melyik országban él tesód és milyen vállalkozása van?

2016. ápr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!