Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elköltöznétek otthonrol a...

Ti elköltöznétek otthonrol a történtek után?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Müvészeti iskolába járok és idén fejezem be az okj képzésemet és felvételizek föiskolára. Van egy komoly kapcsolatom de a szüleim utálják a fiut... nevelöapámmal, anyámmal és két mostohahugommal élek. Már lassan egy éve hogy folyamatos konfliktusok vannak közöttünk nem egyszer kiadták már az utamat mert sose csinálom azt amit üondanak és sok idöt töltök a barátommam( heti 4 napot) Nem hanyagolom a tanulást és munkám is van. Soha semmi nem jo az amit csinálok mindig belém kötnek kiskoromban sokat bántottak is. Szörnyü emlékeim vannak nevelöapám részéröl...odáig fajultak a dolgok hogy félek bármit is megkérdezni töle, beszélni se nagyon beszélek félek hogy vita lesz vagy ordibál. Lelkileg teljesen ki vagyok és látszik teljesitményemen is. Azt is megkaptam hogy válasszak vagy ök vagy a barátom... és ha nemtetszik "huzhatok a fenébe pár rongyommal együtt" Persze nem egyszer probáltuk megbeszélni a dolgokat de sose hallgatták üeg hogy én mit szeretnék. A barátomhoz költözhetnék csak félek, nem tudom mit tegyek. Ti mit tennétek?
2016. ápr. 17. 10:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem kérdés. Ha el tudsz költözni akkor tedd meg minél előbb. Nem is értem, hogy a barátod miért nem veri jó szájba a mostoha fatert..
2016. ápr. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Ja. És a barátod fedezi majd a megélhetésed költségeit? Vagy a szülei?Nem túl egyszerű ám annyi pénzt keresni,hogy fussa az alapvető dolgokra
2016. ápr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
írta hogy jár dolgozni..gondolom annyit összetud tarhálni diákmunkával hogy legalább beszáljon a kaja pénzbe meg magát öltöztesse..Szóval ez bőven jó kompromisszum. Köpd le a nevelőapádat aztán lépj le elegánsan.
2016. ápr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%
Négy napot nem vagy otthon, csavarogsz ráadásul beképzelt vagy!! Nem csodálom hogy ki vannak rád akadva, egyáltalán nem vagy minta gyerek! Nem hogy hálás lennél nekik hogy nem intézetbe nősz fel. Figyelj csak, ha 4 napot a barátodnál töltesz (ez több nap mint a szüleidnél) akkor tartsanak el ők téged! Fizessék a kajádat, zsebpénzt és mossák a g.e.cifoltos ruháidat!
2016. ápr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Van lehetőség a párodnál élni, akkor jobb ha nála élsz. Tudom milyen az otthoni terror, ha amúgy is válasz elé állítottak, akkor ne hezitálj, felnőtt korú vagy.
2016. ápr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

és miért csesztetik a barátodat? mi a konkrét bajuk vele?

egyébként meg ha anyagilag megteheted, naná költözz hozzá, nem éri meg tönkrevágni az életed emiatt. ha én lennék te, nekem csak a pénz lenne a kérdés ilyen esetben.

2016. ápr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
Jézusom, szerintem ha van lehetőséget hagyd ott őket!!!
2016. ápr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Igazából nem értem, hogy eddig miért nem költöztél el. Dolgozol, gondolom a párod is, ha heti 4 napot nála tudsz lenni.

Mitől félsz? Úgyis abban a korban vagy már, hogy elköltözz otthonról.

2016. ápr. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Hallgattassék meg a másik fél is. Ez egy vélemény nyilván a saját szemszögéből. Azért én kíváncsi lennék a másik véleményre is. (pl. az én lányom is el tudna egy két dolgot mesélni a saját szemszögéből és én is az enyémből) Az is lehet, hogy Te persze meg akarsz beszélni dolgokat, de ez egyenlő azzal, hogy úgy legyen, ahogy Te akarod. Ha elfogadják akkor jó, ha valamelyik részében egy kis ellenvetés is van, akkor jön a hiszti.

Az éremnek mindig két oldala van!

2016. ápr. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

"kiskoromban sokat bántottak is"


Bántalmazó szülőkről van szó. Sajnos. :(

Ilyen esetben engem őszintén szólva nem érdekelne, hogy mit hazudgálnak össze a saját szemszögükből. Gondolom, utolsó, a te lányod nem írná azt, hogy: kiskoromban sokat bántottak is...

2016. ápr. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!