Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert nem tetszik a fiamnak...

Miert nem tetszik a fiamnak semmi, de semmi?

Figyelt kérdés

Fiamnak, barmit mondok, neki soha de soha nem tetszik semit. MINDENEN huzza a szajat. Most a 100 kozul par problema, hogy

1. elviszi az apja nyaralni Spanyolba, es o utal a strandra menni (minden oraban megemliti s sajnaltatja magat)

2. meghivtak egy szulinapra, s az unnepseg csak 2.5 oras volt (a testveret meg egy 3 oras szuletesnapra hivtak meg, ezert o napokig fetrengett a foldon, hogy nem igazsagos)

3. kitalalta, hogy o nem jatszhat a szamitogeppel ma delutan a civilizacio cimu jatekkal(ami nem igaz, mert minden nap jatszhat egy orat, s azzal amivel akar, mert pl. tegnap sem azzal jatszott, hanem egy masik jatekkal, utana meg felhaborodik, hogy nem azzal jatszott, mikor o valaszt)

4. azt szeretne, ha a testvere nem letezne

5. utal fogat mosni

S barmikor mondok neki valamit osszeesik a foldon, pofakat vag, merthogy o utal pl, fogat mosni, vagy eppen a szennyesbe nem szeretne kidobni a zoknijat vagy eppen nem pizza a vacsora. Inkabb a foldon fetreng s van mikor sirasig viszi a piti ugyeket.

Amugy en az o apukajaval nem elek egyutt, hanem az uj parommal mar 6 eve.


2016. ápr. 21. 09:09
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Fiam akirol szo van 8.5 eves, a kisebbik 5 lesz.
2016. ápr. 21. 09:15
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
nyakon kell önteni egy pohár vízzel amikor hisztizik, pár alkalom után abba fogja hagyni
2016. ápr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Tipikus hiszti. Ha hagyod, akkor hamar a fejedre fog nőni.

Ha hisztizik, akkor nevess egyet, és közöld vele, hogy felőled hisztizhet több órán keresztül, nem ér el vele semmit.

Vagy használhatod nyugodtan a drasztikusabb de jó megoldást is: Amit az első írt. Öntsd nyakon egy pohár vízzel..

2016. ápr. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
Állítsd a hideg zuhany alá.
2016. ápr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
ne hogy már a kutya csóválja a farkát, állj a sarkadra. nem szabad ennyi mindent megengedni a gyereknek mert hosszú távon nem kifizetődő...később csak rosszabb lesz
2016. ápr. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem tetszik neki az étel, nem kell ennie (de ne kapjon mást se) . Ha nem tetszik neki, amivel játszhat. másnap nincs gépezés. Ha másnap is ezen hisztizik, akkor a következő nap sincs gépezés. Ha meg fetrengeni akar, ne vegyetek róla tudomást, hanem azonnal találjatok elfoglaltságot egy másik szobában és hagyjátok ott. A hisztinek csak akkor van értelme, ha valaki nézi. Ha pofákat vág, mond neki "Várj, ezt az arcot le akarom fotózni, hogy elküldjem a nagyinak. Mindjárt hozom a fényképezőgépet!" És kezdd el fotózni, és biztasd, hogy csinálja még :).

Emellett jutalmazd és dicsérd sokat ha valamit éppen szépen és jól csinál (például ügyesen csendben legózott, milyen ügyes hogy felakasztotta a kabátját a helyére stb).

2016. ápr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
Neveld meg. Eddig sajnos nem sikerült.
2016. ápr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

Időpont ma 09:32


Azért egy majdnem 9 éves gyereket ne dicsérjük már meg mert egyedül felakasztotta a kabátját! Nem szellemi fogyatékos a gyerek csak baromi hisztis.

2016. ápr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

a megoldás kulcsa az utolsó mondatodban van... Iszonyúan féltékeny rád. Elvették tőle az anyát a pasid és a kistesó. Így éli meg. Lehet, hogy egy kis pszichológusi segítség kellene- nevelési tanácsadóban próbáld meg. Elhatalmasodott rajta a féltékenység - ezen nem segít,hogy te, aki valószínű ugyanúgy szereted 8,5 éve - ezt verbálisan, racionálisan közlöd vele. Mert ez irracionális és úgy is kell kezelni.

Egy kicsit segít, ha meg tudod oldani, hogy csak ketten csavarogjatok néha- céltalanul (a lényege a kettesben levés) tehát ne legyen egy program, se cél kitűzve, amihez elrángatod, hanem már eleve úgy kell felvetni (miután megoldottad hogy elmehess otthonról) : gyere, megyünk csavarogni! egy parkban, utcákon - céltalanul, az irányokat is ő döntheti el,most merre menjünk? :)). Egész életében emlékezni fog ezekre az anyával kettesben való lődörgésre, ahol spontán sok mindent elmondhat, megnyílhat, ha akar (ne faggasd, csak ami jön) és oldódik a benne levő feszültség.

2016. ápr. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%

Utsónak: pedig a dicséret még 18 évesen is nagyon fontos a gyereknek, és ha éppen csak azt csinálta aznap jól, akkor azért kell megdicsérni.


Kérdező: nevelési tanácsadóba nem akarod elvinni? Lehet más is van a háttérben, pl. depresszió.

Ha meg nincs, legalább kizártátok és megnyugodhatsz.


Egyébként valóban szigorúbban kéne fogni, mert túl jó dolga van. Nem szólhat arról az ember élete, hogy mindig mindenben a gyerek kedvét keresi, mert az anyja vagy, és nem a szolgája!

Ő csinálja meg azt, amit te mondasz, nem pedig te ugrálsz neki!


Az ilyenre, hogy ő azt szeretné, hogy a testvére ne létezzen, lehet az én kis agyam eldurranna, és lövök egy fülest.... Mert mindennek van határa, az önzőségnek meg a bunkóságnak is, és ez itt lett átlépve.


Annyira megszokta, hogy mindig az van, amit ő akar, úgy ahogy ő akarja, hogy ha neki nem tetszik hogy testvére van, akkor eltakarítjátok otthonról?! Már az, hogy ez felmerült benne egyáltalán, arra utal, hogy igen komoly baj van a szülő-gyerek kapcsolattal.

És ha a kistesó meg azt akarja, hogy ő ne legyen, akkor mi van?


Nem is idegelem magam ezen, pedig még tudnám...


Nekem is kettő van, egy fiú, egy lány, 5 év körkülönbség, szóval van konfliktus bőven. Sőt, másodszorra is férjhez mentem, új apuka is adott, meg az ezzel járó konfliktusok is.

Egyszer leültem velük, és tisztáztam, hogy nem kell szeretnie senkinek senkit, mert azt parancsra nem lehet, ezt én is tudom. Bár én annak örülnék, ha ők is úgy szeretnék egymást, ahogy én szeretem őket, kivétel nélkül mindenkit.

De kötelezően elvárom, hogy az alap udvariasságot és tiszteletet mindenki megadja a másiknak!!! Kérem, köszönöm, jó reggelt, megkínálni a nasival, megkérdezni miben segíthet. Akinek nem tetszik, azzal mától én sem leszek kedves, és ha nincs kedvem főzni, esznek amit találnak, és nem hatódok meg ha három hétig van a szennyesben a kedvenc pólójuk, majd kimossa valaki.


Ezt te is elvárhatod!

Már csak azért is, mert ha otthon sem követelik meg tőle, hogy tisztelettel és udvariasan bánjon a többi emberrel, akkor máshol sem fog ennek megfelelően viselkedni, és égni fogsz mint az olajos rongy, hogy mire nevelted.

A dicséretnek varázsereje van, ahogy a jutalomnak is!


Nálunk most pontrendszer van. :)

Mosogatásért 10 pont jár, kivinni a szemet 3 pont, kiteregetni 10 pont, stb. Ötösért 50 pont jár, egyesért -100! Ezt szépen vezetjük a falon mindkét gyereknek (kinyomtattam két vidám képet, lelamináltam, alkoholos filccel lehet írni rá), és a pontok is kint vannak, hogy ne legyen vita. Akinek összegyűlik a 10.000 pont, az kap egy biciklit!

Hajtanak mint a kisangyal, még versenyeznek is, ki mosogathat el.


Minden gyereket lehet valamivel motiválni, amiért megéri neki jól viselkedni, a tiédet te ismered.


Időnként persze hogy eldurran az ember agya, és leordítja a gyerek haját, de alapvetően nem ettől lesz megnevelve.

Bár a tiédre mondjuk lehet jó hatással lenne, ha látná, hogy átlépett bizonyos határokat, és anyu kiakadt. Kicsit lehet megszeppen, és legközelebb igyekszik elkerülni.

2016. ápr. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!