Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert nem tetszik a fiamnak...

Miert nem tetszik a fiamnak semmi, de semmi?

Figyelt kérdés

Fiamnak, barmit mondok, neki soha de soha nem tetszik semit. MINDENEN huzza a szajat. Most a 100 kozul par problema, hogy

1. elviszi az apja nyaralni Spanyolba, es o utal a strandra menni (minden oraban megemliti s sajnaltatja magat)

2. meghivtak egy szulinapra, s az unnepseg csak 2.5 oras volt (a testveret meg egy 3 oras szuletesnapra hivtak meg, ezert o napokig fetrengett a foldon, hogy nem igazsagos)

3. kitalalta, hogy o nem jatszhat a szamitogeppel ma delutan a civilizacio cimu jatekkal(ami nem igaz, mert minden nap jatszhat egy orat, s azzal amivel akar, mert pl. tegnap sem azzal jatszott, hanem egy masik jatekkal, utana meg felhaborodik, hogy nem azzal jatszott, mikor o valaszt)

4. azt szeretne, ha a testvere nem letezne

5. utal fogat mosni

S barmikor mondok neki valamit osszeesik a foldon, pofakat vag, merthogy o utal pl, fogat mosni, vagy eppen a szennyesbe nem szeretne kidobni a zoknijat vagy eppen nem pizza a vacsora. Inkabb a foldon fetreng s van mikor sirasig viszi a piti ugyeket.

Amugy en az o apukajaval nem elek egyutt, hanem az uj parommal mar 6 eve.


2016. ápr. 21. 09:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
54%
Ezt a gyereket iszonyatosan elkényeztetted. Nem vagyok a fizikai erőszak híve, úgyhogy én inkább erőteljesen megmondanám neki, hogy nem akarom ezt a hisztit hallgatni és baromira örüljön neki, hogy mehet a spanyol tengerpartra, mert sokan egész életükben nem jutnak el oda. Ha továbbra is ilyen hisztigép lenne, akkor nem játszhatna a baromságaival egyáltalán, mondjuk egy hétig. Szerintem abbahagyná a hisztit, ha látná, hogy ennyire rosszul jön ki belőle.
2016. ápr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Koszonom a kommenteket (de varok meg tanacsokat!!!)! Nagyon sok hasznos dolgot irtatok. A pontrendszer az klasszul hangzik, irok is egy pontlistat. Bar most egy hete log a hutoszekrenyen egy papir mindkettonek. Azt azert tettem ki, ha szepen viselkednek egymassal, akkor kapnak egy matricat, (20-at kene osszegyujteni) meg sajnos teljesen ures, pedig motivacio is van (legoland). De valahogy rengeteget veszekednek. A 8,5 eves fiam 6 napot tolt az apukajanal, 8 napot nalam s ezt igy felvaltva. Szerettem volna, ha tobbet lenne nalam, de ez igy sikerult 5 ev birosagra jaras utan. Ha a fiam az apukajanal van, a kisebbik egy angyal, ugyanez jellemzo a nagyobbra is, ha egyedul van, akkor o is angyalkent viselkedik, csak amikor 6 nap utan megjelenik a nagyteso, kezdodik a cirkusz, az elso 3 nap az neha idegolo.
2016. ápr. 21. 10:28
 13/19 anonim ***** válasza:
34%
2 büdös nagy nevelő pofon,majd nyárra nézni neki egy katonai tábort!
2016. ápr. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
31%

Azt hogy szépen viselkedjenek egymással, azt nem igen lehet erőltetni, viszont azt megpróbálhatod, hogy több pontot kapnak, ha valamit együtt csinálnak. Például port törölnek a lakásban, ha egyedül csinálja, 5 pont csak neki. Ha ketten csinálják, fejenként 7 pont (és fele munka, mert leoszthatják a szobákat). így megéri együttműködni. Olyat ne bízz kettőjükre, amit egyedül lehet csak, vagy nagyon közel kell csinálni (szemétlevivés, bevásárlás, mosogatás) mert vita lehet belőle, hogy xy nem csinálja rendesen. A portörlést is inkább te ellenőrizd őket külön, munkaközben, és figyelmeztesd külön, hogy rendesen csinálják. Ha valamelyik jönne, hogy a testvére nem csinálta meg a saját szobáját rendesen, inkább üsd el azzal, hogy akkor legközelebb vállalja el egyedül ő az egészet. így nem éri meg nekik furkálódni.


És igenis dicsérd őket, hogy érezzék, tudják, hogy látod és értékeled amikor valamit jól csinálnak, ne csak elvárás és szidás legyen.

2016. ápr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
89%
mert egy kis elkényeztetett hülyegyerek. Nem jó neki Spanyol? Én örülök ha a Délegyházi tavakra eljutok. Ebből is látszik aki mindent megkap nem értékel semmit :P Ezentúl amit kaphat maximum 2 nagy pofon! :D Hidd el utána imádni fogja.
2016. ápr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
97%
Még olvasni is rossz volt. Nagyon el van kényeztetve. Hisztizik, fetreng, pofát vág, nem fogad szót, a tesója ne legyen. Miért hagyod ? Nálunk ezt nem csinálhatná.
2016. ápr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
39%

Nem fog működni sem a matrica, sem a pont rendszer. Azért gondolom mert ha már a matrica nem vált be, akkor ez igy elég nehéz. Úgy tűnik, a nagyobbik minnél több figyelmet szeretne kapni tőled. És ha a kissebbik gyermekeddel foglalkozol, akkor féltékeny lesz, és emiatt több figyelmet szeretne. Még kicsi és lehet nem érti, hogy mind a kettőjüket egyformán szereted. Lehet, hogy ezt kéne elmondani nekik. Hogy nem szeretnéd ha rosszul viselkednének, mert rosszul esik neked és szomorú leszel. Lehet, hogy mind a ketten elgondolkodnak. Több időre lesz szükség, amíg megoldódik a helyzet. Illetve, hogy mindig ki szakad a nagyobb fiú a családból, elmegy az apukájához, így amikor visszatér újra kezdődik minden. Újra a figyelmedet szeretné, hogy sokat foglalkozz vele. Olvastam nevelési pszichológiát. Amikor egy osztályban gyerekek vannak, és az egyikőjük hangoskodik, rossz gyerek, bánt másokat. Azt azért teszi, hogy rá filgyejen a tanár. Persze, hogy ha megkapja amit szeretne az sem jó.

Nagyon megviselhette őt, hogy olyan sokat kellett a bíróságra járni, vagy ami körülötte történt. Hiszen ő ebben nőtt fel. És ez a gyereket nagyon megviseli. Valahogy próbálja levezetni a feszültséget, de nem tudja hogy hogyan.

Gyermeklélektant is tanultam főiskolán. Lehet, hogy érdemes lenne erről olvasni neked könyvet, gyermek lélektan, vagy nevelés pszichológia stb.

2016. ápr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

A matrica azért nem működött, mert ez hogy "viselkedjetek szépen egymással", nem egy megfogható dolog. Mire adsz matricát végülis? Ha megkínálja a másikat cukorral? Ez nem fog hirtelen megtörténni, ha eddig utálták egymást. Arra jár matrica, ha egy délelőtt megvannak egymás mellett, mindegyik a saját dolgával elfoglalva? Mert az például egy jó kezdés, itt ugyanis csak lépésekben lehet haladni. Egyikük sem fog hirtelen elkezdeni kedveskedni a másiknak, mert azt gyengeségnek, behódolásnak érezné az "ellenséggel" szemben.


A pontrendszer a házimunkára viszont simán működhet, mert

1) konkrét dolgok vannak leírva, érthető

2) nem igényli hogy a másikkal érintkezzen ha nem akar (erre még nincsenek felkészülve)

3) eltereli a figyelmüket egymásról és az önsajnálatról, mert ad nekik valami célt

4) lehetőséget ad az együttműködésre ha készen állnak rá, a saját tempójukban


Mielőtt elvetnéd, hogy úgyse működne, adj neki egy próbát. mert nagyon jó ötlet.

2016. ápr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy én vagyok a drasztikus, de tuti már kapott volna pár fülest.
2016. ápr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!