Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Úgy érzem, anyukám...

Valaki : kérdése:

Mit tegyek? Úgy érzem, anyukámnak rossz az élete.

Figyelt kérdés

3 műszakban dolgozik, de önhibáján kívül. 41 éves korára jutott el oda, hogy épül a háza, utálja a munkahelyét, de azt mondja miattam megéri. Azt hozzá kell tenni, hogy anyukája nagyon kihasználta fiatalon, miatta nem tanult tovább, mert a mamámnak jobban megérte elküldeni dolgozni, aztán elkérni az egész fizetését. + mindenféle kölcsönt vetetett fel vele. Abból meg pénzelte a másik lányt. Szóval tudom, anya is hibás, de a mostani helyzeten ez nem változtat.

Én egyetemre járok, igaz, diákhitelből fizetem a kollégiumot stb., de ő azt mondja, azért dolgozik az utált munkahelyén, mert értem megéri... Minden hétvégén hazajövök hozzá, mert nagyon szoros a kapcsolatunk, egyetlen, nem tervezett gyereke vagyok. Apám nincs, egyedül nevelt sokáig, már régóta van egy nevelőapám, de ő nagyon keveset keres (laza munkahely).

Én sokszor arra gondolok, jobb lenne eltűnni valahová, és akkor talán könnyebb lenne, mert csak magáért lenne, esetleg elmehetne másik melóhelyre. Egyedül magát nézni könnyebb lenne. Mert egyébként az a terve, hogy ha kész a házunk, akkor majd ő fizeti vissza a diákhitelemet. Amit én nyilván nem hagyok. Meg most felmerült az a dolog, hogy lehet hogy nem lesz nyugdíj, és akkor mi lenne? Dolgozzon az utált munkahelyen, ameddig csak tud?

Ne tudom mit tegyek, hogy segítsek és féltem az egészségét is, mert nekem csak ő van. Valami tanácsot tudnátok adni?


2016. ápr. 22. 12:02
 1/8 A kérdező kommentje:
És ami a legrosszabb, hogy egyáltalán nem ezt érdemli, mert egy áldott jó ember. Nem ismerek hozzá hasonlót. Olyan kedvesség és szeretet van benne azok iránt is, akik meg sem érdemlik, hogy ilyet sosem tapasztaltam még
2016. ápr. 22. 12:07
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

amit tehetsz szerintem, hogy kőkeményen tanulsz.

Mit tanulsz egyébként? sok szakon lehet diákmunkát vállalni a suli mellett bőven. Ha nem mérnökin/orvosin vagy akkor szerintme érdemes lenne elmenni dolgoznod 4-6 órába heti 2-3x ahogy a sulid engedi.

ha otthon vagy éppen akkor segíts a házimunkába.

Illetve mondogasd neki, h a szemedben egy hős és csodálod amiért ennyi mindent kiáll érted stb, nem pont ezekel a szavakkal de a lényeg hasonló legyen.

2016. ápr. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

tanulj rendesen, hogy te ne kerülj ilyen helyzetbe...

tegyél meg mindent, hogy tudd támogatni és köszönd meg neki, hogy ennyit megtett/megtesz érted!


23F

2016. ápr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Az ember jelentős részben saját magának "köszönheti" azt az életet, amiben él. Mindenkinek van un. ön-érdekérvényesítő képessége, amit mindenképpen fel kell használnia a saját élete rendbetételére. Vannak emberek, akik nem tudják megtalálni a kellő arany középutat és amikor a saját sorsuk és mások sorsa között kell dönteni, akkor döntésképtelenek. Ilyenkor sokszor azt az utat választják, amikor "másokon segítenek", holott ez a másnak nyújtott segítség csupán időleges és átmeneti, ráadásul a "segítséget" soha nem kapják vissza. Anyád fiatal még és mindenképpen gondolnia kell a saját nyugdíjas éveire és nem kell eljátszani a mártír anya szerepét. Még mindig nem késő tanulni sem. Sok olyan embert ismerek, akik tulajdonképpen valami belső gyengeségből fakadóan hagyják magukat sodródni a külső körülményektől és nagyon keveset tesznek azért, hogy megtalálják saját életútjukat.
2016. ápr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Ne kövesd el az ő hibáit, gondoskodj magadról és a jövődről. Nem te kényszeríted mártírkodásra.
2016. ápr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A saját sorsán anyud tud változtatni. pl. tanul egy új szakmát, amivel könnyebb lesz a sorsa, jobb mnkája lesz. Egyáltalán nem késő 41 évesen. (Én 40 évesen kezdtem egyetemre járni, most 3 diplomám van és jó állásom, előtte meg szerencsétlekedtem az érettségimmel.) Mindíg volt tőlem idősebb évfolyamtársam, tehát semmi sem lehetetlen csak akarni kell. Ösztönözd erre az a legtöbb amit tehetsz. Esetelg példákat mutatsz ha ismersz a felsőoktatásban tanló 40-eseket, mert vannak szép számmal azért. Azzal hogy eltünsz nem könnyíted a sorsát egy cseppet sem, mert a sors nem csak a pénzról szól. Nyugdíj? Ugyan már, anyudnak már ha a mostani jogszabályok nem változnak 24 évet kell dolgoznia nyugdíjig. Igaz, nagy valószínúsággel a mostani 40-eseket már nem tudja eltartani a rendszer. De hol van az még anyukádnak? Te úgy írsz róla, minha 62-64 éves lenne és jujj mi lesz, közben még egy középkorúság elején járó nőről van szó. Ezeket gondold át.
2016. ápr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tanulsz és találsz egy jobb munkahelyet ha pedig jól keresel akkor tudod anyagilag is támogatni. Mit tanulsz?
2016. ápr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tanàrin vagyok, 24 órám van egy héten sajna meló kizárva de nyáron megyek 2,5 hónapot állandó éjszakába. Ezzel akarom csökkenteni a diákhitelemet.

Köszönöm a válaszokat :))

2016. ápr. 25. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!