Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám folyamatosan tönkreteszi...

Anyám folyamatosan tönkreteszi a hajvasalóimat és még neki áll feljebb. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám folyamatosan tönkreteszi a hajvasalóimat, aztán meg mosolyog, hogy bocsika, meg nem ő volt.

Kaptam egy középkategóriás hajvasalót karácsonyra. Anyám állandóan eltulajdonította, pedig neki tök egyenes haja van, mindig azt mondta, hogy elfekszi és azzal állítja be. Folyamatosan a földhöz csapdosta minden egyes nap a vezetékét, húzta maga után a földön stb, hiába mondtam neki, hogy tönkremegy, azt mondta, hogy ettől nem fog. Hát persze tönkrement, meg se lehet csinálni, mert nem lehet szétszedni.

Aztán kaptam szülinapomra egy másikat, ez már felsőkategóriás, tehát nem olcsó, ezt is folyton elvette, földhöz csapkodta, soha nem tisztította. El nem tudom mondani milyen retkes volt az a vasaló, rétegekben állt rajta a ráégett zsír meg hajlakk. Ha szóltam neki miatta megütött.

Gondoltam veszek magamnak egy másikat, ő meg csak használja azt a retkeset, vettem is egy csúcskategóriásat, egyből el akarta cserélni, napokig veszekedett meg nem szólt hozzám miatta, mert nem cseréltem el vele.

Most megint tönkrement az övé, szintén mehet a kukába, és most az enyémet akarja használni.

Ha nem adom oda, akkor szó nélkül bejön a szobámba és elveszi. Megmondtam neki, hogy mindenhova magammal fogom vinni, hogy ne tehesse rá a kezét. Most megint háború van, mert ő csak ezzel tudja megcsinálni a haját. Amíg nem volt hajvasalónk addig is megcsinálta, most meg rosszul van érte.

A saját pénzén nem vesz, másét meg mosolyogva tönkreteszi.



2016. máj. 4. 20:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

én is lány vagyok. úgy 5 éve vettem egy remingtont 10 ezerért. a mai napig semmi baja.

anyukádnak tényleg van valami baja, ha egy év alatt többet is tönkre tesz. hajlakkos hajat meg amúgy nem lenne szabad vasalni..előbb kivasalja aztán ha akarja befújja hajlakkal.nem fordítva. a földhöz csapdosást meg szintén nem értem egy felnőtt nőtől.

annyit tudsz tenni,hogy vagy zárod a szobádat,vagy csak az egyik szekrényedre rakasz zárat. és oda teszed az értékesebb holmijaidat.

a szép szó úgysem használ, ahogy látom.

vagy még annyit tudsz csinálni,hogy nem vasalod többet(amúgy is káros),aztán vagy vesz magának vagy nem. az már az ő gondja.

2016. máj. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Rejtsd el valahova. Találj ki valami jó helyet, ahol nem találja meg.

Ja, és anyád nem normális -_-

2016. máj. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Minden ajtónkon ugyanolyan zár van, nem dugdoshatom el az összes kulcsot.
2016. máj. 4. 20:31
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
akkor légy kreatív és cseréld le a saját záradat:)
2016. máj. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Hát nem tudom. Én 5 éve használok egy nem drága példányt, és semmi baja.


"rétegekben állt rajta a ráégett zsír meg hajlakk"

Eleve nem lehetne lakkosan vasalni. Nekem fodrász mondta, hogy hajmosás után max. 1 napig vállal vasalást. Nyugodtan belehet menni bármelyik Biohair szalonba. Vasalást max. 24 órán belül vállalnak, mert zsírt, kencéket, hajlakkot ráégetni a hajra nem túl szerencsés.

2016. máj. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%

Próbálj ki olyan frizurát amihez nem kell hajvasaló. Amúgy se jó évekig vasalni, mert tönkremegy a haj tőle. Néha nem árt kicsit pihentetni.


Innentől kezdve akkor nem lesz hajvasaló, kész. Majd megoldja valahogy magának, de gyanítom, ha te nem vasalnád, ő sem vasalná.

2016. máj. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Kis méretű széf? Oké, hülyén hangzik, de befér akár egy fiókba ( az olcsó fém dobozra gondolok és nem a rendes széfekre ) és ha jót választasz belefér a hajvasaló ( meg még néhány dolog ).
2016. máj. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj de ha anyád megüt egy tárgy miatt nem a hajvasalo kérdés a legnagyobb baj nálatok..
2016. máj. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

Több lehetőség is van:

- cseréltesd le a zárat

- vegyél az ajtódra lakatot (nekem is az van, bevált)

- vegyél mini széfet


Nem tudom, mekkora a hajvasalód. Ha kicsi, egy könyvszéf is elég lenne.

[link]

2016. máj. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
26%
Nyugi, pár év múlva úgyis kihullik a hajad a sok vasalástól :D Akkor majd anyukád ellophatja a kobakwaxodat.
2016. máj. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!