Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha az apám egy...

Mit csináljak ha az apám egy elmebeteg, hirtelen haragú kiszámíthatatlan ember, és folyamatosan bánt? (leginkább szavakkal)

Figyelt kérdés

Az apámmal való kapcsolatom pár éve kezdett el nagyon megromlani, amikor több időt töltöttünk együtt, mivel azelőtt kb. napi 10-15 percet láttam, mert nagyon kevés időt töltöttem otthon sportolás miatt. De ő sem nagyon kereste a társaságomat, maximum akkor amikor cseszegetni akart. Két bátyám van, az anyukám sokáig dolgozik, és általában este ér haza, ezért legtöbbször az apámmal és a tesóimmal töltöttem a mindennapokat, amit az elején nem tartottam rossz ötletnek, mert hát a családom:D Viszont az idősebbik bátyámmal elkezdtek piszkálni, ami az elején nem is zavart, viszont később már nagyon, mert állandóan bántottak valamivel, egy kedves szavuk sem volt hozzám. Egyszer a születésnapomon mondtam valamit, ami elvileg szemtelenül hangzott, és az apám beleverte a fejemet az étkezőasztalba, senki sem védett meg, mivel anyukám nem volt otthon. Csak ordibált,és mehettem vérző orral a szobámba, ezt még el is tudtam fogadni, de ezek után az idősebbik bátyám kezdett el bántani, ütni verni, ahol csak ért. Naponta kb. 10 lila foltot szereztem, apát nem érdekelte, a fiatalabbik bátyámra nem számíthatok, anyának meg nem mondanám el, mert így is nagyon stresszes az élete.

Ezenkívül az apám nagyon elviselhetetlen ember, anya már többször is próbált elválni tőle, de apa nem ment bele soha. 1 évig jártam pszichológushoz (nem az ilyesfajta problémák miatt, bár ezek is szóba kerültek) de nem igazán segített.

Szeretnék ezen változtatni, úgy vélem az idősebbik bátyámmal meg tudom találni a közös hangot, viszont az apámmal biztos hogy nem, valami más módszer kellene, nem lehet vele normálisan sem beszélni, mert akkor ideges lesz, és vérontás következik. Viszont szeretném elviselni valahogyan, de csak annyira hogy ne látszódjon, hogy gyűlölöm.

Előre is köszönöm a segítséget!:)


2016. ápr. 6. 16:06
 1/4 sztrecskó ***** válasza:
Költözz el otthonról amint tudsz!
2016. ápr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sztrecskó ***** válasza:
100%

Nem tudom menyi idős vagy, de már gimiben is vannak kolis gimik városokban..

Tényleg, nincs értelme otthon maradj szerintem.

2016. ápr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 sztrecskó ***** válasza:

Mondd el anyukádnak is, hadd tudja.

Meg egyszer üss vissza, ha mersz... Én nem mernék.

2016. ápr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Na ilyen nincs: "anya már többször is próbált elválni tőle, de apa nem ment bele soha".

A válásba nem kell beegyeznie a másik félnek is!

El kellene mondanod ezeket anyukádnak is.

És amint lehet, elköltözni otthonról, addig is minél kevesebbet otthon lenni. Menj el sportolni megint, vagy barátokhoz minél többet.

Próbáld kerülni apádat és a bátyádat.

2016. ápr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!