Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek, ha a...

Mi a véleményetek, ha a gyerek ugyanabban a társasházban vesz lakást, ahol a szülő lakik?

Figyelt kérdés

2016. máj. 6. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Jó neki, hogy van annyi pénze, hogy lakást vegyen.
2016. máj. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Ehhez ismerni kéne a körülményeket, a családot is stb. Ha vki amúgy is nehezen szakad le a szüleiről, és anyapicifia-lánya típus, hát... ott nem szerencsés a dolog. De az is lehet, hogy egy teljesen egészséges lelkületű "gyerek" dönt így... mert mondjuk megszokta a környéket, innen tudja, mit hogy ér el, jó, ha a közelben vannak az ősök (hosszútávon pl. akkor is, ha ápolni kell őket, vagy gyerekvigyázás), ez az ideális lakás neki...


Csak arra kell figyelni, hogy ne az legyen belőle, hogy a szülők nem veszik magukat észre, és hülyén viselkednek, pl. szólás nélkül átjárkálnak, másoltatnak kulcsot, csicskáztatják a gyereket és a párját.

2016. máj. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Alapszabály, hogy a szülőktől olyan messzire kell lakni, hogy papucsban ne tudjon átmenni.
2016. máj. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 acelsziv ***** válasza:
100%
3: Itt tényleg belejátszik a kapcsolat mi9nősége is a szülővel. Anyám 3 emelettel lakik fölöttünk és nagyon jó, hogy itt van. Nem jár a nyakunkra fölöslegesen mégis sokat találkozunk és sokat unokázik. Ja és nincs anyós -meny konfliktus.
2016. máj. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Sok múlik azon, milyen a szülő-gyerek kapcsolat, meg persze a lakásvásárlási szempontok sem elhanyagolhatók.

Nekem pl. szempont volt, hogy legalább egy kerülettel arrébb költözzek, nem akartam ugyanabban a tömbben élni.

Ennek csak részben volt oka, hogy nem olyan jó a kapcsolatom a szüleimmel, viszont voltak más szempontok is. Pl. a szüleim környékén magasabbak voltak az ugyanolyan típusú lakásárak, mint ahol végül vettem, a közlekedés jobb ott, ahova végül költöztem, könnyebb az új otthonomból a munkahelyre bejárás, az új otthonom társasházában sokkal jobb a lakóközösség, mint a szüleim tömbjében (bár ez részben lutri volt, de úgy voltam vele, elég problémás panelben nőttem fel, belefér a zsákbamacska, aztán végülis jól jártam), a szüleim lépcsőházában van olyan lakó, aki a liftben is dohányzik, az én lépcsőházamban nincs.


Sok oka lehet, hogy valaki marad a szülők társasházában, lehet az is, mint ahogy már előttem is leírták, hogy nem tud leválni a szüleiőrl, lehet az is, hogy a szülőknek kell, hogy a gyerek közel legyen, mert olyan állapotban vannak, de mégis kell az a külön háztartás, ahol a gyerek magára zárhatja az ajtót, anyukám egyik kolléganője költöztette egy vidéki városból egy hozzá közeli társasházba Budapestre az idős édesanyját, hogy anyuka ne legyen olyan messze idős korára, illetve ha baj történik, ne kelljen kb. a fél országot átutazni, aztán lehet egyéb kényelmi ok is, szintén írták, megszokta a környéket, amúgy is jó környék, van épp olyan eladó lakás, amilyet szeretne, és jó árban.


Alapvetően ez mindenkinek magánügye, a véleményem meg attól függ, hogy mik a körülmények, amik miatt így döntött, praktikusság, szükség, fáj felnőni.

2016. máj. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Most néhány tömbbel lakunk arrébb, de oda is csak akkor jönnek, hogyha mi kérjük, pedig van kulcsuk a lakáshoz, még mi adtuk régen.

A kis unoka is nagyon sokat van náluk, mert egyikünk két műszakban dolgozik. Hát eddig csak ők segítettek, ha beteg a kicsi, nem kell senkinek táppénzre menni. Ráadásul a szűlők olyanok, hogy soha nem mentek a sok év óta a lakásunkba, akkor most miért tennék. Szerencsére egyik szülő sem kiváncsi és senkinek nem osztják az észt!

2016. máj. 6. 12:10
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy erről másnak mi a vèlemènye? Ti jól èrzitek így magatokat ès kèsz.
2016. máj. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!