Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan érzek bűntudatot vagy...

Jogosan érzek bűntudatot vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Néha azt érzem, hogy nem szeretem eléggé anyát. Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem, mert szeretni szeretem, hisz érzem a szeretet, de nem imádom annyira. Egy gyereknek szerintem imádnia kéne az anyukáját, főleg nekem, hisz tökéletes anyám van, de én őt simán csak szeretem.


Amiatt ötlött fel a fejemben a gondolat, mert látom hogy az egyik barátnőm minden nap elmondja, hogy ő mennyire imádja az anyukáját, ő az élete, mindenhova együtt mennek, mindent megbeszélnek, sose veszekednek stb... Állandóan nyomják a közös képeket fel mindenhova, meg írkálnak egymás falára... De én nem vagyok ilyen.

Hetente azért 1x összekapok vele, meg nem szoktam ennyire rajta lógni. Úgy érzem, mindent megteszek, mert mindig arra kér, hogy tanuljak jól és én jól tanulok, segítek neki és próbálok vele sok időt tölteni, de most mégis elbizonytalanodtam, mert bűntudatom van hogy nekem is annyira tökéletes anyukám van, mint az említett barátnőmnek de én valamiért nem érzek ekkora rajongást érte és imádatot, csak szeretetet és hálát.


2016. máj. 7. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyermeteg dolog a szülőt istenként imádni, mert majd nagy lesz a kiábrándulás, ha rájön, hogy a szülő is hús-vér ember és tele van hibákkal is. Elég szeretni, mert abban benne van az a realitás is, hogy ő sem tökéletes. Valójában nem is lehet a tökéletest szeretni, mert az már nem emberi.
2016. máj. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyan már, ezért nem kell, hogy bűntudatod legyen :) Hiszen te magad írtad, hogy szeretetet és hálát érzel iránta!
2016. máj. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

Egy cseppet se gyanúsak neked az olyan emberek akik folyamatosan azt vetítuk a külvilág felé,hogy minden tökéletes az életükben és öt percenként posztolják,ho

gy milyen boldogok?

Hidd el semmi okod arra,hogy őket írígyeld.

A valóság néha egészen másmint a látszat.

2016. máj. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én pont apukámmal vagyok így.

Én úgy érzem, hogy lenéz engem, nincs megelégedve velem, nem tudok örömö okozni neki, mert túl nehéz. Mindennel kötődik, bármennyire próbálok odafigyelni mindenre.

Anyukám egyébént beteg, nem tudom megbeszélni vele a komoly dolgokat. És apukám is májrákos.

Szóval a te helyzeted az enyém mellet mennyországi.

És töltsél el vele minden nap annyi időt amennyit tudsz!

Egyébként csak úgy érzed, hogy bűntudatod van.

2016. máj. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!