Én csesztem el valamit?

Figyelt kérdés
A szüleim nem nagyon jönnek ki egymással , minden ok nélkül . Egy testvérem van ő egyetemen tanul jelenleg, ritkán van itthon. Én próbálom összefogni a családot ,de úgy érzem néha, hogy kevesebb törődést kapok a szüleimtől mint amennyit a testvérem kap.(Nem irigységből mondom.) Ha én valamit elérek , az olyan mintha meg se történt volna, ha ő elér valamit (nyilván nem hajtogat egy papírkutyát), akkor mindenki egy napon át örül annak. Én is gratulálok neki meg minden ,de valahogy nem érzem azt, hogy engem is szeretnének. Az életem nagyon egyszerű, megyek suliba,hazajövök , házit csinálok , rohadok a szobámban (néha találkozok pár barátommal). Közös programok nagyon ritkán vannak. Én rontottam el valamit, mit vétkeztem? Igyekszem mindig a legtöbbet kihozni magamból,de nem találom a helyem a nagyvilágban!? Köszönöm a válaszokat.

2016. máj. 9. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Ki az idősebb?
2016. máj. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A testvérem az idősebb.
2016. máj. 9. 22:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csesztél el semmit. Testvéred nincs állandóan otthon, vele kevesebb a súrlódás, könnyebb csak a jó dolgokat észrevenni.

A legtöbb családban kevesebb konfliktus van a szülő és gyerek közt miután a gyerek elköltözik.

2016. máj. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. máj. 9. 22:52
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Vagy csak a szemedben ilyenek. Öreganyám ilyen, múltkor ezen ámuldoztunk unokatestvéreimmal. Bármi van, akkor a szóbanforgó unoka előtt max. ennyit mond, hát jó. Szép. De ezt is ilyen tök semleges képpel. A másik unokákról meg áradozik. Aztán mint utóbb kiderült, mindenkivel ezt csinálja. Nekem a többi unokatesómról áradozik, nekik rólam és így tovább. De szemtől-szemben semmilyen érzelmet nem mutat ki szinte. Rohadt idegesítő még így is, hogy tudjuk, de előtte gondolhatod, hogy mit éreztünk, mikor a mi dolainkra úgy tűnik szarik, aztán a többieket meg ünnepli, meg sztárolja folyamatosan.
2016. máj. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,hogy megosztod a gondolataid.
2016. máj. 9. 23:16
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Mindennek van oka,annak is, hogy a szüleid nem jönnek ki egymással. Csak te nem tudod, lehet, hogy a hálószobából indul.Úgy gondolom, te vagy az okosabb, a talpraesettebb, és úgy gondolják nem szorulsz gyámolításra.Általában az első gyreket dícsérgetik,talán mert akkor még tapasztalatlanok voltak, és saját hibáikat javítgatják. Egyszer kérdezd meg amit leírtál, csak ne legyen belőle veszekedés.
2016. máj. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
Még azt tudom elképzelni, ami a többgyerekes családoknál gyakori, az elsőbe beletettek minden energiát, így a másodikra (harmadikra) belefáradtak és hanyagolják. 3. gyerek szindróma. Gyakran el is kallódnak emiatt, hiszen nem kapnak semmi elismerést, sőt, rossz esetben a nevelést pénzzel pótolják, addig sem kell energiát fektetni bele. Nagyon le tudja húzni az embert, ha a teljesítményét nem dicsérik, nem biztatják semmiben.
2016. máj. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem ritka az olyan család, ahol nincsen favorizált gyerek. Nem az a lényeg, hányadik. A többi pedig mellőzve érzi magát. Bármit is fognak elkövetni hogy jó pontokat szerezzenek, minden hiábavaló.

A legkirívóbb példa a feleségem. Sem megalázkodás, sem figyelmességek, sem anyaiak nem hoztak eredményt. Még az sem hogy ezerszer elmagyaráztam neki a dolog működését.

Elhiszem, hogy visszatetsző a dolog, de ez így működik.

2016. máj. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nincsen több testvérem ,csak ketten vagyunk gyerekek a családban. A testérm és köztem sok év korkülönbség van , ez nyilván közbeszól az ügybe, mindenesetre kösz a tippeket, valahogy csak túlélem :-)
2016. máj. 10. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!