Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukam ongyilkos lett 1,5...

Anyukam ongyilkos lett 1,5 honapja, sehogy sem tudom feldolgozni,22 eves vagyok. Annyira szerencsetkennek erzem magam, nincs kedvem semmihez es senkihez. Hogyan tovabb?

Figyelt kérdés
Orulnek neki, ha hozzam hasonlo helyzetbe levok irnanak, olyanok, akik hamar elvesztettek az anyukajukat, esetleg ugy ahigy en. A tobb resztvevos szemelyes beszelgetestol sem zarkoom el, csak az tudhatja milyen erzes aki maga is keresztulment rajta....

2016. máj. 15. 21:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
Részvétem. Minden bántás nélkül mondom, ezzel menj el szakemberhez, aki segít neked ezt feldolgozni.
2016. máj. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Lehet pszichológusra lesz szükséged.
2016. máj. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Jarok, mar par alkalommal voltam , probalom magam lefoglalni az egyetemmel es a munkaval de olyan szintu lelki kimerultseget erzek, higy el se tudom mondani... Es szeretnek velem hasonlo sorsu emberekkel is beszelgetni!
2016. máj. 15. 22:00
 4/23 anonim válasza:
98%
Őszinte részvétem! A gyász egy hosszabb folyamat, főleg, hogy egy tragikus eseményről van szó, és nem természetes módon hunyt el Anyukád. Mindenképpen érdemes kérni egy szakember segítségét, aki segít a gyászfeldolgozás folyamatait megélni, és segítséget nyújt a feldolgozásában is. 1,5 hónap alatt szerintem még abszolút természetes, hogy nem vagy túl rajta, engedd meg magadnak a gyászt és a könnyeket. Van hozzátartozód, akivel őszintén , nyitottan tudsz beszélgetni erről? Akinek az érzéseidet el tudod mondani? CSalád más tagjai, barátok?
2016. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Apukammal eleg tavolsagtartona viszonyunk, nagymamekat nem akarom terhelni azzal, hogy en is szarul vagyok, szegenykeim nagyin ki vannak... Muktkor mama azon elsirta magat amikor mondtam, hogy meg vagyok fazva.. Egy igazan jo baratnom van akinek mondhatom.. De egyebkent nagyon maganyosnak erzem magam. Raadasul a halala elott egy evvel eladtuk a szulohazamat es mas varosba koltoztunk, igy itt maradtam az uj lakasba egyedul, ami nem az otthonom, ugy erzem felegtek a gyokereim es a semmiben logok :(
2016. máj. 15. 22:07
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
1,5 hónap alatt nem is kell feldolgoznod. Teljesen normális, ahogy érzed magad.
2016. máj. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
100%

Azt szokták mondani a szakértők, hogy a gyász megélése egy magányos, egyéni feladat, mert egyénenként változhat. Azt is mondják, hogy sürgetni nem szabad, mert akkor csak elfojtod, át kell élni, sírni, zokogni, vagy ahogyan te ki tudod adni a fájdalmad, mert lényeges, hogy ki is tudd adni. Viszont nagyon lényeges, hogy ebben a kritikus helyzetben tudj fordulni olyanhoz, aki meghallgat, lélekben tud támogatni, és együttérez a bánatoddal. Szerintem a nagyszülők sem éreznék tehernek, lehet, hogy nekik is jót tenne a beszélgetés, hiszen ők is hasonlóan élik meg a gyászt. Fontos, hogy legyen személyes kontaktus is, akinek tényleg ki mered önteni a szíved, és őszntén el tudod mondani, miért vetette Anyukád önkezével véget az életének. Sokat segíthetsz magadnak is azzal, ha próbálod nem úgy érezni, hogy Anyukád itt hagyott, és esetleg nem is tudatosan, de vádolni, hogy miért tette. Sajnos ez tényleg egy rettenetes esemény, de lélekben ne hibáztasd. Fontos , hogy ki tudd adni azt is, hogy miért tette anyukád, amit tett, mert ezt a döntést meghozni nem kis lelki fájdalom okozhatta. Szerintem amikor feltörnek az emlékek, hagyd áramlani, ne hessegesd el a gondolatokat, hanem engedd meg , hogy eszedbe jussanak a dolgok, ha kell sírj, vagy bármi.

Szerencsés lenne, ha nagyon rosszul vagy, hogy valaki legyen melletted! Barátnőd / Jóbarát, rokon, vagy bárki akiben megbízol.

2016. máj. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Én is azt éreztem, mikor egyik szülőm meghalt és nekem is az segít, ha sokszor hazamegyek. Akkor érzem a gyökereimet.

Az én anyum is depressziós, és miatta is maradt félbe az egyetemem, mert ki kellett jönnöm óráról, mert különben öngyilkos lett volna, és én beszéltem ki a semmi kis képességeimmel 200 kmről, hogy ne tegye meg. Minden lelkierőmre szükségem volt.

Nagyon sajnálom, hogy nem ment orvoshoz és nekem kellett emiatt abbahagyni a tanulmányaimat. De egyszerűen képtelen voltam arra koncentrálni, meg a tanárnak sem tudtam elmondani, képtelen voltam rá.

Nagyon sajnálom anyukádat.

Csak azt szeretném mondani, hogy valamennyire megértelek. Főleg a gyökértelenség érzését.

Esetleg a rokonoknak ezt elmondhatod?

2016. máj. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
6%
Hidd el jobb hogy te veszítetted el őt mint hogy ő téged . Az nem ugyanaz 9hónapig a hasában hord és felnevel.Részvétem nekem van ilyen ismerősöm 14évesen vesztette el az anyukáját.
2016. máj. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, segitettetek! Utolso, te inkabb csendben maradtal volna....
2016. máj. 15. 22:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!