Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Összevesztem apámmal. Hogyan...

Összevesztem apámmal. Hogyan dolgozhatom fel? Mi lehet a dolog hatása a továbbiakban? Többi lent.

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a szüleim kb 10 éve elváltak. Én édesanyámmal élek, de apámmal is találkoztam mikor lehetőség volt rá, de sose volt ínyemre a találkozás, mert mindig kritizált, szidott engem és édesanyámat is mert soha semmi nem volt jó neki. Legutóbbi összeveszésünk alkalmával beleuntam hogy állandó jelleggel úgymond lelki terrorban tartson és már teljesen kikészített idegileg. A kezem remeg folyamatosan, és már ha rá gondolok is görcsbe rándul a gyomrom. Lehordott minden hazug szemétláda semmirekellő g*cinek, (elnézést) holott dolgoztam neki ingyen is a vállalkozásban és soha nem vertem át, semmilyen téren. Azt mondta hogy nem vagyok a fia és felejtsük el egymást, nem kíváncsi rám. Őszintén szólva nagyon megkönnyebbültem hogy nem kell többé mennem hozzá. Én próbáltam végig javítani a viszonyon mindenféle racionális módszerrel, de begyöpösödött, pénzorientált ember lett.. Vagy talán az is volt.. Tehát ennek milyen következményei lehetnek az elkövetkező időszakban és évek múlva? Érzelmileg és lelkileg lehetnek hátrányai? Én már nem akarok vele beszélni.

2016. máj. 17. 20:06
 1/6 A kérdező kommentje:
És még annyit, hogy senki nem bírta vele sokáig. Én voltam az utolsó rokona aki szóba állt vele. És hogyan érinti a dolog őt?
2016. máj. 17. 20:12
 2/6 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen rideg, alkalmazkodni képtelen emberek. Ha belépnek egy szobába, esik a hőmérséklet 5-10 fokot. Mondanám, hogy az apád, stb., de köteles egy felnőtté lett ember eltűrni a megalázást? Esetleg, ha bajba kerül, átértékeli az életét, viselkedését, talán akkor változik. S ha keres, te döntesz, hogy elfogadod-e a keresését.
2016. máj. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Teljesen átérzem a problémád, velem is ugyanez történik, csak nekem még most is mennem kell hozzá.

Lehetőleg te ezt már lezártad magadban, hogy nem nagyon van rá szükséged. Valószínűleg több -kevesebb idő után felkeresitek egymást és megbeszélitek.(vagy nem). Hátrányod nem lesz belőle,hiszen eddig sem jó élményként kezelted a találkozást. Szerintem megkönnyebbülés lesz számodra.

2016. máj. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben voltam. Én már közel 7 éve nem beszélek "apámmal„ sem az ö részéröl a nagymamámmal pont miatta. Ennek sok kiváltó oka volt de nem bánom ,hogy igy történt ! Felfogod te is magadtól dolgozni mikor már tudatosul benned mi miért és ki miatt történt . Én személyszerint sokkal jobban érzem magam nélküle kis hiány érzetem sincs . Hidd el jobb lesz ! ( Még annyit , hogy a tulajdon apám a fejemhez vágta egy büdös k..r...va vagyok mint anyám és a postás meg a kocsmáros csinált )
2016. máj. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Második: Próbálj meg Te is javítani a helyzeten, olyan módon amilyennel tudsz, amíg nem késő, és javítható a helyzet..

Mondjuk pont én beszélek.. Harmadik: Remélem nekem sem kell többet beszélnem vele.

2016. máj. 17. 22:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Hidd el ha ilyeneket vágott a fejedhez és lényegében csak saját magát tartja tökéletesnek nem is fogtok ! Több a büszkeség minthogy belássa Ő hibázott,ugyanígy történt nálunk is .
2016. máj. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!