Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Legjobb barátnőmmel összeveszt...

Legjobb barátnőmmel összevesztem, többek szerint jogosan haragudtam meg rá. De ennek ellenére én vagyok rosszul, őt nem is érdekli a dolog egyáltalán. Hogyan tudnék vele kibékülni? Lenne értelme a békülésnek, vagy inkább felejtsem el véglegesen?

Figyelt kérdés
Röviden, hogy miért történt: besokaltam rá, mert ha én nem kerestem akkor nem is beszéltünk, de ha szivesség kelett , na ná hogy keresett. És a legutóbbi alkalommal, mikor a kért szivességet akartam odadani neki, nem jött el. Elméletileg msn ill. smsben szolt róla, gyakorlatban semmien üzenetet nem kaptam tőle... Felhivtam és igen durva kifejezésekkel elküldtem...Tulajdonképpen én mondtam ki, hogy legyen vége a barátságnak. Azótta én már bánom, de nemtudom eldönteni van e értelme kezdeményezni bámilyen féle békülést is. Kérlek segitsetek.
2009. jan. 13. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a barátság" nem akkor ért véget, amikor te most kimondtad..


ezért folytatni már nincs értelme

2009. jan. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ő nem barátod, ha eddig még nem tűnt fel, akkor hajrá, én néhány hasonló embernek adtam pár új esélyt, de egy idő után azt mondtam, hogy na jó, hagyjuk, nem érdekel, ha azt mondjátok, hogy én vagyok hülye, én nem érzem annak magam, ti használtok ki, de ha nekem kéne valakihez fordulni, akkor semmi.


Szóval néha ritkítani "kell", persze nem jó, de én nem alázkodom meg. A barátság oda-vissza kell, hogy működjön, illetve kell, hogy valami pluszt adjon neked, ha ezek nincsenek meg egyik se, akkor az veszett ügy, és idővel nem fog úgy hiányozni.

2009. jan. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal.


Egyébként én is ilyen helyzetben vagyok.

Barátnőm sosem ír rám msn-en (leggyakrabban ott beszélünk, mert annyira nem lakunk közel egymáshoz... nem futunk össze véletlenül soha, csak ha megbeszélünk találkozót.) Ha én írok akkor is alig ír, megkérdezem zavarom-e mondja nem. És mindig csak én beszélek. Nem mond el már nekem semmit, pedig nyugodtan elmesélhetné hogy telt a napja, mi volt az iskolában vagy bármi. De semmit nem mond el... Csak akkor ír, ha szívesség kell. Aztán vagy tudok segíteni, vagy nem. Utána megkérdezi, hogy "am mizu?" leírom, hogy semmi meg még max 2 mondat, mert úgysem érdekli. Aztán ha nem írja be, hogy mennie kell akkor 2 órán keresztül egy szót sem szól. Majd köszönés nélkül lelép.


Ez az smsben szólt róla dolog is ismerős. Egyszer több órát vártam rá, mert úgy volt, hogy eljön hozzám (gondolhatod takarítottam, főztem stb.) aztán mikor már 2 óra után sem jött felhívtam, hogy mi történt akkor mondta, hogy ja ő koncerten van. Mert elindult hozzám, de közben valakivel összefutott és oda mentek. Annyit mondott még, hogy én úgyse szeretem az az előadót... mondtam, hogy hát nem, de legalább felhívhatott volna.

Persze én akkora barom vagyok, hogy nem vágtam le a hisztit, kicsit haragudtam, de ennyi nem veszekedtem.

Irigyellek, hogy te el tudod küldeni a barátnődet, én nem lennék rá képes :( idegeneket lazán leugatok, de barátaimmal valahogy nem megy... pedig helyre kéne már tenni őket.


Szerintem nincs értelme kezdeményezned nála, mert csak röhögne rajtad, hogy "na összeveszett velem, most meg ki akar békülni... " nem valószínű, hogy érdekelné. Max rámondaná, hogy ok. És nem szólna hozzád a későbbiekben sem. Szerintem el van magának... ha nagyon hiányzik annyit tehetsz, hogy majd valamikor írsz neki egy üzit, hogy nem akartál nagy veszekedést és, mellesleg hogy van, jól van-e... aztán ha válaszolt mondod, hogy akkor jó, szia. Ebből tudni fogja, hogy te még szóba állsz vele, ha úgy hozza a helyzet.

Igazából szerintem az ilyen barátságnak nincs sok értelme, csakhát, ha nincs jobb...

2009. jan. 14. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó hozzászólónak: sajnállak a barátnőd miatt... rosszabb mint az enyém volt. Amugy nekem 3 év folyamatos szenvedés utáén telt be ennyire hogy elküldtem, de látod, most engem emészt a dolog:S Amugy akkor is röhögöt amikor előszötr mondtam neki, hogy ha igy folytatja elveszit majd.Nevetett rajtam...Gondolta, ugyse gondolja komolyan... Aztán utána rá 2 napra volt az ominúzus eset amit leirtam a kérdésnél, na akkor már a telefonban már nem nevettett...

2009. jan. 14. 14:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jobban jársz, ha keresel mást, akivel tartalmasabb a barátságotok.

Ez nem volt igaz barátság; ahogy az enyém sem. Mellesleg mi is 3-4 éve csináljunk ezt, de lehet már több is. Időszakonként kicsit jobb akkor beszélünk, de már az idejét sem tudom mikor volt ilyen utoljára... :/

Az a véleményem, hogy jobban járunk ha olyanokkal barátkozunk, akiket érdekel az is, hogy velünk mi van :)

2009. jan. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
50%
Szerintem volt barátnőd kicsit begubózós fajta lehet, de ez nem mentség arra, hogy kihasznált. És ha őt nem bántja a dolog, akkor téged se bántson, ha te jó barát vagy. Csak fel a fejjel. :)
2009. febr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ennek a barátságnak végleg vége lett, msn miután egy közös baráttól megtudtam mi a konkrét bajuk, probáltam volna tisztára mosni a nevem, erre megkaptam h azt hiszek amit akrok és h felejtsük el egymást és ennyi. De egy életre megvan róla a véleményem...
2009. febr. 22. 18:46
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem is pont így volt. A legjobb barátomnak tartottam, vele nőttem fel. Ő is csak szívességkor keresett meg. Ha kölcsönkért valamit sose kaptam vissza. Én is sokáig naiv voltam de vége. Én nem szóltam semmit, csupán nem kerestem többet. Már kb egy éve, hogy nem is halottam róla, pedig a szomszéd negyedben lakik. De én se hiányzok neki, mivel nem keresett meg egyszer se.
2009. aug. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem nincs értelme ugyanis én is összevesztem az én legjobb barátnőmmel és hát ott az volt a baj hogy egy csettintésre mindent megtettem neki.Énnekem most is jó azért mert van még 2 barátnőm akiknek elmondom búm-bánatom stb. Sztem te is találsz 2 olyan jó barátnőt :D
2012. dec. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!