Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan esett rosszul a dolog?

Jogosan esett rosszul a dolog?

Figyelt kérdés

A minap a buszmegállóban vártam a buszra és odajött hozzám az apám 2 kollégája, akik pont szabadnaposak voltak vagy mittudomén. Én ismerem őket látásból, de ők engem nem. Beszélgetni kezdtünk és a végére az kerekedett ki az egészből, hogy ők azt hitték, hogy apámnak csak 1 fia van (a bátyám). Nem nagyon akartam előhozakodni otthon ezzel a témával, mert olyan furcsa érzések kavarogtak bennem, de másnap mégis előhoztam a témát és apám még csak le sem tagadta, úgy viselkedett mintha ez természetes lenne, hogy a selejtebb gyereket letagadjuk.

Most emiatt nem leszek se depis, se öngyilkos, de mégis olyan furcsa kicsit. Volt már valaki hasonló helyzetben?


2016. máj. 11. 20:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
A selejtebb gyereket? Ki mondta azt, hogy Te selejt vagy? Az apád?
2016. máj. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Hogy mondhat egy szulo ilyet a sajat gyerekere? Igen, jogosan esett rosszul neked
2016. máj. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Nickname1215 válasza:
11%
Nem értem mi esett ezen rosszul. Szerintem csak télapó
2016. máj. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
99%
Én úgy vettem ki, hogy nem apuka mondta, hogy "selejt", hanem egyszerűen a kérdezőről nem beszél a kollégáinak, a bátyjáról viszont igen. Azt már a kérdező tette hozzá, hogy "selejt". Vagy nem jól értem? Igazából mindegy, nekem is rosszul esett volna, ha apám meg sem említ a kollégáinak, miközben a másik gyerekéről pedig beszél.
2016. máj. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
7%
hogy erted hogy selejt? orokbe vagy fogadva?
2016. máj. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Igen jogosan esik rosszul, az anyám engem is letagadott a pasijának.
2016. máj. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Selejt? LOL. Igen, jogosan esett rosszul.
2016. máj. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%
Elég jogosan sztem
2016. máj. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%

A szülők szeretnek dicsekedni, mert a gyereket önmaguk egyfajta meghosszabbításának tekintik. A bátyád biztosan említésre érdemesebb volt, péládul megnyert egy kisebb zongoraversenyt vagy bármi mást, ami számára esetleg kín vagy irreveláns és erőltetett, a szülő viszot kiválóan tud vele dicsekedni kollegái körében. Ez csak egy példa, nem tudhatom, hogy mi miatt említődött a tesód fel, talán ezt nem ártana tisztázni.

A jó (jobb) szülő az, aki a gyereke individumát (saját személyiségét), érzéseit nézi, nem pedig eszközként használja a jóhírének hitt mája hízlalására, adott esetben. Sokminden hiányzik a történetből, a apád hajlandó, mindenképp beszélgess még vele erről. És ne érezd rosszul magad, ha kérdéseket kell feltenned a témában vagy akármiben a viselkedése miatt. Akkor sem kell kellemetlenül érezned magad kérdésfeltevéskor, ha akármi van: a fia vagy, kijár, hogy válaszokat kapj. Lehetőleg őszintéket. Nem mindenhol magától értetődő ez sem.

2016. máj. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
Jogosan.
2016. máj. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!