Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Közel 40 évesen gyereket válalni?

Közel 40 évesen gyereket válalni?

Figyelt kérdés

A feleségem 38 évesen idősnek érezi magát, hogy szüljön.

Az igazsághoz hozza tartozik, hogy jó pár éve úgy 6 éve nagyon szeretett volna babát, én viszont akkor nem szerettem volna, és ő akkor megmondta 35 után nem szeretne szülni. Őt az édesanyja 41 évesen szülte, nem volt úgy türelme foglalkozni vele, mint a fiatalabb szülők a gyermekeikkel és az iskolába is csúfolták ez miatt. Ez az oka, hogy ő már nem akar szülni, jó esetben is 39 lenne mire megszületik a baba.

Szerintem viszont nem olyan idős, mit gondoltok?


2016. máj. 18. 18:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
21%

Én megértem az ő álláspontját.Én 32 éves vagyok, de már nem szülnék, igaz van gyerekem.

Ugyanakkor az is érthető, hogy te szeretnél.

Beszélgessetek erről sokat, ha kell keressetek egy pszichológust, ő gondolom fényt tudna arra deríteni, hogy mi az oka.

2016. máj. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
73%

Ha akarná, akkor nem lenne gond, de így, hogy nem akar, akkor semmilyen életkorban sem jó ötlet.


Ha csak az az oka, akkor az ma már nem számít úgy, mint közel 40 éve, amikor 20-25 között szoktak szülni, ez most már nem jellemző.

2016. máj. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
6%
Ha nem akar szülni, akkor én a helyedben pánikban lennék és egy másik lányt is keresnék, akitől gyerek lenne a legrosszabb esetben. A feleséged megmarad, akibe szerelmes vagy és vele élsz, egy másik nő csak arra kellett, hogy tojjon egy gyereket, amit viszont ti neveltek fel a feleségeddel. Legalábbis ez lenne az első kapásbóli ötlet.
2016. máj. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
79%

Megértem, hogy így érez a rossz tapasztalatai miatt.

Viszont én azt tapasztaltam, hogy inkább idősebb korban türelmesebbek a szülők. És manapság szerintem nem is csúfolnák, mivel már nem olyan fura, hogy valaki idősebb korban vállal gyereket. Az ő gyerekkorában ez még nem volt ilyen általános.

Én nem tartom idősnek a szüléshez. Persze nem ismerem és nem minden 38 éves ugyanolyan.

Talán az is az oka, hogy kiábrándult, elnyomta magában a gyerek iránti vágyat, mert te nem akartad, akkor, amikor akarta.

Egyébként bocsi, de a részedről ez nem nagyon fair. Egy nőnek nem 38 éves kor az ideális az első gyerek szüléséhez. Főleg, ha már megtalálta élete párját.

2016. máj. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
89%
#3-as írtál akkora baromságot, gratulálok.Még ha így is lenne, szerinted ki lenne az a hülye nő, aki odaadná a gyerekét?A feleség meg vállalná, mi?
2016. máj. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
65%
40 évesen még egyáltalán nem idős szülni, ha ez tartja vissza. Ha nem dohányzik-iszik-discozik terhesség alatt, nem lehet belőle baj. Anyám engem 41 évesen, a húgomat 44 évesen szülte. Én 3 kiló feletti, a húgom 4 kiló feletti súllyal született, egészségesen. A sok 20 évesnek az újszülött osztályon mind 2 kilós koraszülött gyereke volt, szóval nem a kor a mérvadó. Szóval hajrá
2016. máj. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
42%
Igen, igazad van utolsó, csak tudod fel is kell nevelni a gyereket.
2016. máj. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
82%

Nekem az egyik kollégám 38 évesen szült. Most lesz nemsokára fél éves a gyerek(ő már a második, a nagyobb óvodás korú).


Igazából nem tudni, hogy a feleséged csak a kora miatt nem akar már szülni vagy van más is(testi változások, genetikai kockázat stb). Ma már mindenre van lehetőség.

Ha meg attól fél, hogy nem bírná a tempót, hát majd megszokja.


Rengetegen szülnek 40 körül és nincs megírva, hogy tuti betegen születik a baba.

2016. máj. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
71%

Amit írtam volna, azt már leírták, szóval +1:


- Közeli ismerősöm mesélte, hogy ha tudta volna, amit most tud, jópár évvel később szülte volna az elsőt is. Mesélte, hogy mennyivel türelmesebb, elfogadóbb, "lazább" volt idősebben, amikor a 3. gyereket szülte (pont 40 évesen). Ő maga is kevésbé volt szétszórt, nem stresszelte agyon magát, mint huszonévesen, stb. stb., szóval szerinte minden szempontból jobb volt a későbbi szülése.

- Ma már senkit nem fognak azért csúfolni, mert idősebbek a szülei, hiszen jópár évvel kitolódott a nők - és a férfiak - életkora a szülést illetően

- A fentiek ellenére az a helyzet, hogy a "nem fair" nem kifejezés veled szemben: anno is magasról lesz..rtad, hogy mit akar, és most is lesz..rod, hogy mit akar (annak ellenére, hogy már 6 évvel ezelőtt előre vázolta neked a mostani helyzetet). Ő már konkrétan lemondott miattad a babáról. Ne várd, hogy most kettőt füttyentesz, "jaj, most mégis akarom" és megváltozik a helyzet. Ja, és akkor se lepődj meg, ha nem tudod rávenni. Nem az ő "hibája" lesz...

2016. máj. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
5%

Kifogáshalmaz, könnyedén szülhetne ha akarna.

Én elhagynám ha hajthatatlan marad, mert senkiért nem mondanék le a saját gyerekről.

2016. máj. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!