Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehet így gyereket...

Hogy lehet így gyereket válalni? Lehet terhes vagyok most milesz?

Figyelt kérdés
Munkaerő kölcsönző cégnél dolgozom egy fix válalatnál. Évek óta hitegetnek h a cég felvesz. 3 hónapos szerődést kapunk. Itt keleten lehetetlen elhelyezkedi. Örüljünk ha éhen nem halunk. Ha most terhes leszek semmit nem fogok kapni ugye? Munkanélkülit valameddig? Teljes pánikban vagyok nem akarom elvetetni nagyon szeretnék gyereket!
2014. jan. 14. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Borsodba se jobb a helyzet ( én keletről költöztem ide )

mi is gyereket tervezünk de nem valószinű hogy kapok gyedet mert akkor évekig várhatnék a gyerekre .

2014. jan. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Viszont ha mindig arra vársz, hogy minden meglegyen ami egy gyerekhez kell akkor meg sose lesz gyermeked.


Ha van hozzá párkapcsolat meg család akkor minden megoldható szerintem....

2014. jan. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pont ilyen okból költöztünk el Miskolcról Bp.re. Itt is kell dolgozni,de van lehetőség. Van már gyerek,itt született,albérletben élünk,de mi rendeztük be a 3szobát új bútorokkal,lecseréltük a kis régi kocsinkat újabbra,fiatalabbra,megvan mindenünk. Én nem tudom,h.mertem e volna Borsodban babát vállalni. Ha van segítség,sok minden megoldható,de nem könnyű! 3havonta újítják a szerzödésed? Tehát,mintha állandóan próbaidőn lennél? Be vagy jelentve? Ha nem,csak gyesre tudsz menni. Az nem sok,25-26e.ft plusz a családi pót.12.200ft. Egszeri támogatás szüléskor hatvan valamennyi és itt be is zárult a kör...
2014. jan. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A terhesség alatt sajnos semmi nem fog megjárni, ha nem volt 2 éven belül legalább 180 nap biztosított időszakod, vagyis munkaviszonyod. (nem biztos hogy ez pontos, de valami ilyemsi a szabály)

A baba születése után gyesre leszel jogosult, az alanyi jogon jár 25.000 Ft, a családi pótlék 1 babára 12500 FT kb, illetve ha részt veszel a terhesgondozáson, akkor megkapod a baba születésekor a kb 65.000 FT anyasági támogatást.

Ezen kívül a terhesség 91. napjától minden hónapra jár 10.000 Ft adókedvezmény a magzatra, amit a párod tud igénybe venni ha házasok vagytok, mivel neked nincs bejelentett munkád, a baba születése után pedig ugyanúgy jár ez a 10.000 FT adókedvezmény a megszületett babára.


Nem teljesen pontosak a számok amiket leírtam, csak körülbelül.


Viszont az hogyha mindketten nagyon szeretnétek kisbabát, és hajlandóak vagytok mindent megtenni érte, az már felér egy fél fizetéssel!

Hidd el sosem lesz megfelelő a körülmény!! Fontos hogy legyen körülöttetek család akik segíthetnek.

2014. jan. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Folyamatosan dolgoztam eddig sose logtuk el a munkát a párommal. Ráadásul tanultak is vagyunk. Na nem diploma :-) igazatok van sose lesz jó körülmény!
2014. jan. 14. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!