Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mit tennétek ha...

Szülők, ti mit tennétek ha megtudnátok, hogy a gyereketek egy csomót puskázik, majdnem minden dolgozatnál van nála puska?

Figyelt kérdés
Ma felhívott az osztályfőnök, miszerint lebukott a fiam puskázással. Elbeszélgettem vele, és őszintén bevallotta hogy valóban puskázott, de már év eleje óta, csak még most bukott le először. 9.osztályos a fiam, 15 éves. Őszintén megmondtam én csalódtam benne, mert nem erre neveltem. Mit tegyek hogy ne puskázzon többet?

2016. máj. 19. 16:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
18%
Ha esetleg van rá mód, kérdezd ki gyakran,főleg dolgozatok előtt, hátha úgy tanul rendesen és nem lesz miért puskát írnia, ha tudja. :)
2016. máj. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy 4-5ös tanuló, de ezek szerint a puska miatt ,egyébként értelmes gyerek a tanárok szerint.
2016. máj. 19. 16:53
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
Az a helyzet, ha vannak olyan tárgyak amik abszolút nem érdeklik, akkor az Atyaúristen se fogja rávenni, hogy tanulja meg. Pl nálam középiskolában a magyar volt az amit ki nem állhattam, főleg a versek tanulása (memoriter), ezért kicsinyítve kinyomtattam őket, és gyönyörű szépen kipuskaztam mindent a legelső padból, úgy hogy velem szemben ült a tanár, és gondolom nem is gyanakodott rám. Most egyetemen, a gépészmérnöki szakon is ez a helyzet, azokat amik abszolút nem érdekelnek tárgyak, egy az egyben kipuskázom, meg ha magolós akkor is, mert ki nem állhatom azokat, azt szeretem ha valamit meg lehet érteni, pl mechanika, matek, műszaki ábrázolás. Szóval puskázzon nyugodtan csak vigyázzon jobban a fiú. Ha valami nem érdekli, úgysem fogja megtanulni.
2016. máj. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
78%
Ja és nem azért adok csak 15%-ban hasznos válaszokat mert h.ülye vagyok, csak azért mert általában olyan válaszokat írok ami a jónép véleménye ellen van :)
2016. máj. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
21%
Engem mindig kikérdez apu mindenből. És ez nem kívánságműsor nála. Ezért nem kell puskáznom se.
2016. máj. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
36%
Kikérdezés segíthet. Nagyon mérgesnek emiatt nem kell legyél,de megértelek. Azért senki sem lesz 9-ben ötös tanuló puskázással. Általában nagyon sokat nem javít szerintem a jegyeken
2016. máj. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%
Önmagában a puskázás csak a tanerő oldaláról elítélendő, a diák oldaláról nem. Ha puskát készít, akkor legalább átolvassa az anyagot, foglalkozik vele. Nem kell ennek túlzott jelentőséget tulajdonítani. Ez nem erkölcsi kérdés. A nehezebb vizsgákra minden normális ember készít magának "segédanyagot".
2016. máj. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
66%

En kb otodikies koromtol puskaztam folyamatosan es a gimiben is. Lecket , foleg matek kemia stb ora elott kormoltem le valakierol, a magyaron es a biologian kivul egyik tantargy se erdekelt kulonosen. A fiad puskazzon ugy hogy ne bukjon le.

Ha nem bukik le sose tudtad volna meg. Okos gyerek mar most tudja hogyan kell ugyesen haladni. a "becsuletes munka" egyaltalan nem mindig hoz latvanyos eredmenyt.

2016. máj. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
87%
jut eszembe te sose puskaztal?
2016. máj. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogy valamitől teljesítménykényszere van, vagy nem bízik magában eléggé, hogy anélkül is meg tudná, vagy esetleg már próbálta úgy, és látta, hogy semmi értelme, mert hiába tanult , úgyse kapott jó jegyet? Vagy csak fáradt? Neked akar megfelelni, vagy saját magának, vagy a majdani felvételinek?
2016. máj. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!