Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mit tennétek ha...

Szülők, ti mit tennétek ha megtudnátok, hogy a gyereketek egy csomót puskázik, majdnem minden dolgozatnál van nála puska?

Figyelt kérdés
Ma felhívott az osztályfőnök, miszerint lebukott a fiam puskázással. Elbeszélgettem vele, és őszintén bevallotta hogy valóban puskázott, de már év eleje óta, csak még most bukott le először. 9.osztályos a fiam, 15 éves. Őszintén megmondtam én csalódtam benne, mert nem erre neveltem. Mit tegyek hogy ne puskázzon többet?

2016. máj. 19. 16:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
92%

A csaló csak egy flancos szó arra, hogy győztes ;))


Viccen kívül, én őrülnék neki, ha ilyen talpraesett gyermekem lenne.

2016. máj. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%
A városunk legjobb gimnáziumába jártam, de nem volt olyan osztálytársam, aki ne puskázott voona valamiből. A legjobb tanuló is puskázott, sőt nekem valamikor anyum nyomtatta ki apróban a verseket. Nem hiszem, hogy van olyan ember itt, aki soha meg sem próbált puskázni. Attól, mert valaki puskázik, még nem lesz hülye!! Még a tanárok is tudják, hogy mindent nem lehet megtanulni.
2016. máj. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
98%

Egyetemista koromban puskáztam először, azt is elég esetlenül, mert semmi rutinom nem volt benne. Középiskolában soha. De így utólag azt mondom, hogy szegény gyerekeknek annyi, de annyi felesleges dolgot kell megtanulniuk középiskolás korukban (aminek az életben semmi hasznát nem veszik), és esetleg nem is érdekli őket, mert más irányban szeretnének továbbmenni, hogy azt mondom, én nem fogom leszidni a fiamat, ha alkalmanként ilyet tesz. Ha minden tárgynál ez van, akkor elbeszélgetnék vele, és próbálnám kideríteni, hogy mi ennek az oka: lustaság, önbizalomhiány, megfelelési kényszer, vagy egyszerűen nem érdekli semmi, nem tudja merre induljon majd tovább....stb.

Ha tudod az okot, akkor már könnyebb megoldást találni.


Off:

Most őszintén, ki tudná nekem felsorolni az összes Árpád-házi királyt és uralkodásuk idejét, a János vitéz első négy énekét, az éti csiga rendszertani besorolását, vagy az egyes éghajlatokon jellemző átlag hőmérséklet és csapadékmennyiséget....stb?

Bocsánatot kérek a tanároktól, de néha olyan irreális elvárások vannak szegény diákokkal kapcsolatban, hogy az nem normális.


A gyerekek tanuljanak nyelveket, sportoljanak, tudják a szakmájukhoz vagy/és a továbbtanulásukhoz szükséges dolgokat, de maradjon idejük élni is. Persze fontos az általános műveltség, de ennek azért van határa.

2016. máj. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
97%

mit tennék??? elmesélek egy történetet....


egyetemista koromban, egy fontos zhnál, szórótantárgy, ha nem mész át, akkor repülsz az egyetemről típusú, úgy lemaradsz...

szóval a következővel kezdte a tanár, amikor bejelentette a zh időpontját:

Tudjanak róla, hogy a zárthelyit úgy állítjuk össze, hogy puskázás nélkül ne lehessen teljesteni a minimumot, vagy csak azok tudják esetleg akik taníthatnák is a tárgyat. De ha valakit puskázáson kapunk, akkor automatikusan egyes a zárthelyi. Egy Leendő mérnöknek az ilyen lehetetlennek tűnő problémákat meg kell tudnia oldani, mert ilyen az élet. Ellentmondónak tűnő, lehetetlennek tetsző problémák megoldása. Sok sikert!


Na én így állok a puskázáshoz a gyerekeimnél is. Olyan a suliban nem egy rész, hogy épelméjű diák puskázik. Ennyi. Ez nem becsület, nem becsület kérdése. Az iskolás számonkérés totálisan életidegen, innentől csak problémaként tekinthetünk rá, amit mindenki megold, minél jobb eredménnyel. Éltanuló kétféleképp lehet a mai diák: az egyik meggebed, és feláldozza a mindennapjait, a szociális kapcsolatait, a másik meg ír puskát, és él.


Örülj, hogy a fiad puskázik!!

2016. máj. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
84%

Én középiskola második felében annyira mintadiák voltam, hogy ha előre tudtam hogy ebből a tárgyból dogát írunk és nem tudom az anyagot (leginkább matek és fizika, sose feküdt ez a két tárgy), akkor a család könyörgött, hogy lógjam már el azt az órát, úgyse hiányzok sose :D

Ellenben általánosban messze nem voltam jó tanuló. Minden egyes nap rá voltam kényszerítve hogy betanulva visszamondjam anyámnak a lecke anyagát, és nem fogta fel, hogy nekem ez így egyszerűen nem megy, nem tudok magolni, és marha nagy megfelelési kényszer volt bennem amit sorozatosan lerombolt, mert hiába próbáltam bemagolni, amikor szóban kellett könyv nélkül mondanom, leblokkoltam és jöttek a megszégyenítések, hogy "hogy lehetsz ilyen hülye, én már rég tudom az anyagot..". Azt meg a mai napig nem fogadta el, hogy matekból setétség vagyok (diszkalkuliás mint nemrég kiderült). Mikor a törteket vettük, én már bőgtem a szégyentől amiért nem értem a feladatot, anyám meg kiabált velem, hogy mi a francért nem lehet megérteni, olyan egyszerű.. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a kikérdezés nem feltétlen jó módszer, könnyen lerombolja az ember önbizalmát, meg aztán rohadt nagy nyomás a gyereken. Konkrétan olyan mintha otthon is át kéne élnie a feleléseket, amiket suliban nap mint nap vagy megúszik, vagy nem. 15 évesen nyugodtan puskázhat, nincs ebben semmi rossz, nem lesz ettől fogyatékos vagy bűnöző, meg aztán biztos talál (vagy már talált is) olyan tantárgyat/témát ami érdekli, és azt tanulja/tanulni fogja önszorgalomból. Plusz ahogy közeledik a továbbtanulás, úgy fog rádöbbenni, hogy a tanulás fontos, és megtalálja majd a helyét.

2016. máj. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
80%

Rengeteget puskáztam gimiben. Ennek ellenére minden tárgyamra ötöst kaptam érettségin, felvettek a műegyetemre és már diplomás mérnökként dolgozom. Egyetemen amúgy nem puskáztam, mert ott érdekelt a dolog...


Szerintem nem volt tárgy négy év alatt, amiből ne puskáztam volna, ha épp nem érdekelt az anyag. A legpofátlanabb a földrajz volt, mert oda lefénymásoltam az atlaszt kicsinyítve, hogy mégse legyen színes és azzal ültem be. Tény, nem tudnék megmutatni 20-20 angol, francia és német várost egy vaktérképen, de szerintem ma már azok sem, akik azzal töltötték az estéjüket, hogy bemagolták. Negyedik év végén lebuktam, kaptam egy egyest valami matek definícióra, de bőven megérte.

Nevetséges követelmények vannak jelenleg a gimnáziumokban. Gondolom megegyezhetünk abban, hogy viszonylag jó képességeim lehettek a végeredmény alapján, de ha én mindent megtanultam volna, minden házit megírtam volna és minden felelésre készültem volna, akkor az napi 2-3 órámba került volna. Egyes osztálytársaim megtették és teljesen ki voltak készülve szerencsétlenek, mert abbahagyták a sportot, lemondtak a hobbijaikról és tanultak helyette, hogy minden kész legyen. Elárulom, semmivel sincsenek nálam előrébb az életben, mert amit TZ előtt gyorsan magolni kell az nem lesz valós tudás. Pár nap és törlődik az egész.


Persze nem azt mondom, hogy semmit sem kell megtanulni, főleg most a fiadnak, hogy lebukott... Aki lebukott, azt utána nagyon figyelik, szóval most tanulnia kell, mert tuti kiszólítják felelni is majd, de nem hinném, hogy ő rossz lenne, mert nem akart bemagolni valami marhaságot. Én csinálnék ebből a helyedben lelkiismereti kérdést, hogy nem erre nevelted. Nincs olyan gyerek, aki ne puskázott volna soha. Az édes szőke kitűnő tanuló, minden tanár kedvence barátnőmnél is elszakadt párszor a cérna és puskázásra adta a fejét, pedig ő tényleg igyekezett mindent megtanulni. Irreális amit a gimikben kérnek, hogy minden egyes napra legyél 100% felkészülve 3 tárgyból, mert bármikor lehet meglepetés felelés, vagy meglepetés röpdoga.

2016. máj. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
96%

Színötös tanuló voltam anno gimiben (8osztályos), és az utolsó évekre mindig készítettem a fontosabb dolgozatok előtt puskát. Mondjuk az esetek többségében nem használtam, mert én jobban tanulok, ha leírom az anyagot, és akkor a fejembe ment, de azért jó volt, hogy ott van egy mentőöv, és néha puskáztam is. Persze, nem etikus dolog, de a mai diákok helyzetében... sokkal többet kell tanulniuk, mint neked anno, ráadásul egy csomó felesleges dolgot, adatokat, évszámokat... hogy xy településen hány tonna cukrot termelnek ki évente meg ilyen f...ságokat. Ember nincs, aki ezt mind megtanulja. De ha meg vki nem emlékszik rá, és ezek miatt 3as a dolgozata, akkor otthon a szülő ordít vele, hogy miért nem ötös (nálunk legalábbis ez volt), vagy a tanár nézi le, hogy lusta, nem tanul, biztos elszórakozta az idejét, elkezd rá pikkelni, és az adott tárgyból kész pokol lesz az elkövetkező idő... mert akkor a tanár őt fogja fikázni, őt fogja random felszólítani, ha olyan. És mennyi olyan tanár van...


Ha az oktatási rendszer, a tanárok és a szülők is elfogadnák, hogy nem mindenki ugyanolyan képességű, és nem mindenki olyan hűdejó mindenből, sőt azt is, hogy egyes helyeken irreálisan sok biflázást követelnek meg a gyerekektől, akkor nem lenne szükség puskázásra, mert akkor csak a lusták csinálnák, nem azok, akik félnek attól, hogy mi van, ha becsúszik egy rosszabb jegy.


Mert ebben a helyzetben én speciel támogatnám, hogy csaljon, mert máskülönben nem lesz nyertes. Ez a mai világ rákfenéje. Szép elgondolás mindig becsületesnek lenni, de nem vezet sehova. Ha ezen múlik a 11. év végi vagy a 12. félévi jegye, csinálja. A lényeg, hogy tudjon továbbmenni egyetemre, ha akar. Ha amiatt nem tud, mert nem tudja megjegyezni 60 költő születési évszámát meg ha nem puskázik, akkor nem emlékszik a versre ráerőltetett elemzésre, mert ő máshogy elemezte volna, vagy mert nem tudja megjegyezni a matekképletet, mert számára nem logikus...


Az meg megint más kérdés, hogy milyen suli ez, ahol ilyen piti dologgal felhívják a szülőt... basszus, a puskázás az tényleg piti ügy. Nálunk akkor hívták fel a szülőket, amikor betörték a rajzterem melletti üvegtáblát...

2016. máj. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
96%

Elég jól csinálta,ha csak most bukott le!

Nem hinném,hogy ebből akkora nagy ügyet kellene csinálnod,miközben puskázik aközben is ragad rá valami...ráadásul sokan puskával is rossz jegyet kapnak! most kevésbé szereted mert puskázott?

Alig van olyan ember,aki élete során nem puskázott volna bármiből is

2016. máj. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
79%
Puska nélkül nem lenne kitünő tanuló, tehát szükség van rá.
2016. máj. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg, melyik tantárgyakban látja a jövőjét, és abból ne puskázzon, a többiből igen. A gimis tananyag jó része tényleg teljesen fölöslegessé válik az érettségi utáni percben és soha az életben nem fog előkerülni többé.
2016. máj. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!