Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel büntetnéd a részegen...

Mivel büntetnéd a részegen vezető gyerekedet?

Figyelt kérdés

Kapott a nagyszüleitől ballagásra egy elég jó autót.

Már akkor sem örültem ennek annyira, mert itthon van három alapból, én használok egyet, a férjem is egyet, szóval neki is "jutott volna". Plusz ez eléggé olyan, amivel lehet villogni a barátok előtt és még nem olyan tapasztalt, hogy ne engedjen a kísértésnek, ha elkezdik cukkolni a többiek (4 hónapja van jogsija). Erre ma hajnalban hazajött a kocsival részegen és mint megtudtam, nem is ez volt az első alkalom, hogy így vezetett, legutóbb neki is ment valaminek, de akkor azt mondta, hogy csak nem látta a sötétben, hogy mögötte van egy fa, viszont alkoholról ott szó sem volt. Kiakadtam, mert rengeteg baleset van így is az utakon, plusz ne az én fiam legyen az, aki pár feles után menőségből elmegy vezetni, hogy megmutassa, mit tud és ezért balesetezzen. Összevesztünk, mire rávágta, hogy ehhez semmi közöm, nem tőlem kapta az autót.

Ezután felment a szobájába, aztán délelőtt elment. Most hívtam, hogy mégis merre van, közölte, hogy visszament Pestre és egy ideig marad is, ne zaklassam...


Ilyen helyzetben mit tennétek?

Nem vehetem el a kulcsait, tekintve, hogy tényleg semmi közöm az autóhoz. De nem akarom, hogy egyszer a kórházból hívjanak fel éjszaka...


2016. máj. 22. 18:11
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
51%
Ki tartja fenn az autót?
2016. máj. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Kap minden nap pénzt, azt meg arra költi, amire szeretné. Szóval abból tankol, meg ilyesmi, gondolom.
2016. máj. 22. 18:24
 3/33 anonim ***** válasza:
88%
Akkor nem kell neki pénzt adni, keresse meg a rávalót a benzinre és a szórakozásra, ilyen egyszerű. Végtelenül hálátlan, mondom ezt úgy, hogy én 19 éves vagyok. Örüljön, hogy van mit ennie, mosnak-főznek rá. Tőlem nem látna innentől egy forintot se, ha a helyedben lennék.
2016. máj. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
88%
Így van. Tankoljon csak levegővel.
2016. máj. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nem csak én adok neki pénzt. Ott vannak a nagyszülei és az apja is. Szóval szerezne máshonnan.
2016. máj. 22. 18:31
 6/33 anonim ***** válasza:
97%
Nos akkor le kell ülni apukával meg a nagyszülőkkel és elbeszélgetni velük, hogy milyen koporsóba szeretnék temetni a kicsi szemük fényét. Hátha észbe kapnak kicsit...
2016. máj. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
93%

18 évesen (gondolom, hogy annyi) a hátsója alá toltak egy autót és még pénzt is kap minden nap, így azt szokta meg, hogy neki magának semmit nem kell tennie.

Én sem adnék neki több pénzt. Ha ilyen menő nagyfiú, akkor keresse meg maga a benzinre és a szórakozásra valót. Beszélgess el az apjával és a nagyszüleivel, hogy illene a fiúnak fokozatosan megtanulnia a saját lábára állni. Ha van valaki a rokonságból, ismeretségi körből, akire a fiú jobban hallgat, akkor az elbeszélgethetne vele az autózásról is.

2016. máj. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
85%
Nem igen fogsz tudni hatni rá. De nem baj, majd pár ártatlan élet kioltása + pár évtized börtön után talán megjön az esze.
2016. máj. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
94%

Beszéld meg akkor velük is valahogy. Csak meg fogják érteni, mivel életveszélyesen közlekedett elmondásod nem is egyszer.

Ezért minimum az Ő biztonsága érdekében is meg kéne vonni a pénzt.


Ha én lennék ott már rég a tóban lenne a jogosítványa.

2016. máj. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
93%
Ez tipikusan annak a tanulómeséje, hogyan kell egy elkényeztetett, akaratos és háátlan gyereket nevelni. Ne haragudj, de akármilyen jó módú a család, csak akkor adhat a nagyszülő egy autót, ha titeket megkérdezett. És ahogy értelmezem, amúgyis lett volna mit összetörni. A fiaddal kapcsolatosan hamarabb nem a kórházból hívnak, ha szerencséd van, hanem a rendőrségről.
2016. máj. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!