Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen nevelés eredménye az...

Milyen nevelés eredménye az hogy a gyerek iskolakerülő lesz?

Figyelt kérdés
2016. máj. 24. 12:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%
A nem nevelés eredménye.
2016. máj. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
13%
Elsőnél a pont. 17 évesen lettem anya, a fiam most 23. TEK-es. Ennyit a nevelésről.
2016. máj. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%
2es! És te mitől lettél iskolakerülő, és tetted szét a lábadat 16 évesen?
2016. máj. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%

Én is ilyen voltam annak idején, de nem rendszeresen, csak néha.

Hogy miért is lehetett?

Egyáltalán nem volt önbizalmam, hiányzott belőlem a versenyszellem, eleve mindhez úgy álltam hozzá, hogy hülye vagyok, és úgysem tudom megcsinálni.

Ráadásul anyám nagyon olyan környezetet teremtett otthon, hogy nem volt kedvem menni sehova, mert mindenütt máshol rosszul éreztem magam. Vele szerettem lenni, szerettem a csendes, nyugodt, békés környezetet, ahol elfogadnak.

Ellenben apám sosem kedvelt annyira, sosem biztatott, sosem foglalkozott velem, bármi amit csináltam, szerinte rossz volt. Így ha iskolába mentem, úgy éreztem, csak egy újabb nap, ami elvesz belőlem valamit, akkor meg minek menjek?

Hát valami ilyesmi lehetett.

2016. máj. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
És TEK-esnek lenni karriert jelent? :-)
2016. máj. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

Kérdés, milyen társaságba kerül a gyerek... mert van olyan, hogy a legjobb nevelés eredménye is az, hogy a gyerek elkallódik, ha az osztály nagy része balhés (és nem mindenki tudja a legjobb sulit kiválasztani a gyerekének)...


De általában eléggé közrejátszik. Az a gyerek, akinél túl nagy a teljesítménykényszer, vagy épp az ellenkezője, le sem tojják, nagyobb eséllyel züllik el.

2016. máj. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem biztos, hogy nevelés miatt alakult így. Lehet hülye a gyerek, vagy éppen túl okos, de valamiért nem köti le a suli. Vagy antiszociális, vagy csak félénk, ki lett közösítve, gúnyolják a többiek, ezért nem jár be. Nem kell minden lélegzetvétel miatt a szüleit méregetni görbe szemmel.
2016. máj. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%

Nem. 3 éves korától a napja nagy részét a szüleitől távol tölti. Óvoda, iskola, a társaság jobban hát rá, mint a szülők.

A nevelés ad egy alapot, de a gyerekből bármi lehet.

2016. máj. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
3aska, neked meg mióta vált lepénnyé a szürkeállományod? :D
2016. máj. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
19%
A jó iskolákat felesleges kerülni
2016. máj. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!