Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok hozzá, ha a...

Mit szólnátok hozzá, ha a gyereketek szociális gondozónak akarna tanulni?

Figyelt kérdés
Magyarországon nem fizetik meg. Mennyit kereshet? És külföldön keresik?
2016. máj. 24. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Külföldön sem gazdagodnak meg belőle. Egyébként meg tisztelném a kölyköt az elhivatottságáért, és persze aggódnék a megélhetéséért.
2016. máj. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Külföldön jól keresnek és keresettek is ott.Pláne ha maszekon megy házhoz gondozni.Ezt olyanok mondták, akik élnek külföldön.
2016. máj. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Angliában azért nem nagy kunszt összerakni belőle kocsit, házat stb. Elég jól lehet vele keresni, és lehet találni olyan helyet, ahol lakhatás és kaja jár, szóval arra nem kell költeni. Magyarországon is jól jön, ha van, aki törődjön az emberrel.
2016. máj. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Mivel a gyermekem, egyértelműen támogatnám, de tanácsként küldödre terelném, ugyanis itthon nem fog megélni belôle.
2016. máj. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Házat nem raksz össze Angliában sem szociális gondozóként, az egészségügyi középkáderek az egész világon alulfizetettek. Itthoni bérekhez képest magasnak tűnik a fizu, de a költségek is lényegesen magasabbak...Családos emberként pedig ki dolgozna bentlakóként? Ha gyereket, családot tervez, sem minőségi iskolát, sem egyetemi tandíjat nem tud fizetni a béréből.
2016. máj. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a szociális gondozó szakmát nem a pénzért választja az ember, hanem elhivatottságból. Mint ahogy tanítói fizetésből se fogsz házat, kocsit összerakni, de attól még van, aki tanítóképzőt végez, és megtanítja írni-olvasni a kölyköket.

Én csak akkor támogatnám a gyerekemet ebben, ha azt látnám, hogy erős a lelke. Nem egy napfényes dolog szociális gondozónak lenni. :/ De amúgy kiba büszke lennék rá, ha ezt választaná.

2016. máj. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

És ha nem fizetik meg, akkor mi van? Nagy bajban lennénk, ha mindenki az akarna lenni, amiből meggazdagodhat, fürdethetnéd a hozzátartozóidat a nővérek helyett a kórházban...


Én ápolónő vagyok, nem beszélném le a lányom arról, ha nem megfizetett (sőt, egyre inkább meg sem becsült) hivatás mellett döntene.

2016. máj. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pár évig dolgoztam szociális gondozóként, bár valószínűleg cégfüggő a fizetés, amit én kaptam pótlékokkal, olykor túlórával, nem volt olyan rossz. Egy idő múlva a ugyanannál a cégnél a diplomámnak megfelelő munkakörbe kerültem, és mivel itt nem dolgoztam éjszaka, nem jöttek egyébb pótlékok, 15-20 ezerrel kevesebbet kaptam, mint gondozóként.

Szerintem nem a fizu a legnagyobb gond, hanem az, hogy az otthonok minél kevesebb gondozó alkalmazásával próbálnak fennmaradni/profitot gyűjteni, és ez óriási többletmunkát ad a dolgozóknak. Nagyon szép munka ez, ha a körülmények adottak, de én pl. húsz lakóval egyedül vittem műszakot, és ne tudja meg senki, milyen egyedül egy százkilós nénit felsegíteni a földről, hogy másról ne is beszéljünk.

Visszatekintve mégis azt mondom, hogy több volt a pozitívum, mint a negatívum, én nagyon szerettem csinálni.

2016. máj. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem a pénzről szól. Egy ilyen munkát nagyon kell szeretni ahhoz, hogy tudj benne dolgozni, mert a pénz nem motivál. Azonban tiszteletre méltó, hogy ennek ellenére ezt szeretné.

Én tanárnak tanulok és tisztában vagyok azzal, hogy sosem fogok annyit keresni, mint egy másik diplomás. A megbecsülésről meg ne beszéljünk... De nem tudnám magamat másképpen elképzelni a jövőben.

2016. máj. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!