Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megromlott a családommal a...

Megromlott a családommal a kapcsolatom. Jogilag milyen úton-módon tudnék elhatárolódni tőlük?

Figyelt kérdés
22 éves egyetemista vagyok, az egyetem mellett nem áll módomban dolgozni, mert nincs rá időm, de szeretném magam önellátóként megjelölni, mert otthonról semmiféle anyagi támogatást nem kapok, és nem is áll szándékomban tovább élni velük egyéb súlyos problémák miatt. Van ennek valami jogi megoldása, hogy kereset nélkül valami kis juttatást kapjak, amiből el tudnám látni magam? Szociális ösztöndíjra minden félévben pályázok, de nyáron ugye azt nem kapom. Mik lennének a lehetséges megoldások?

2016. ápr. 19. 12:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Nyáron se jut időd munkára?
2016. ápr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Csak meg ne bánd később. Tudom-tudom,22 éves vagy,ilyenkor az ember fiatal és naaaagyonokos, és nekemaztánsenkinemondjamegmittegyek, de később megbánhatja a forrófejűségét,miután valóban felnőtt lesz belőle.
2016. ápr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Jogos a kérdés, igen, nyáron mindig dolgozom. Igazából az érdekelne, hogy csak a szociális ösztöndíjnál fontos-e, ha megítélik, hogy önellátó legyek, és akkor többet adnának, de hogy ennek mi a mechanizmusa, vagy kell-e valamit csinálni a jegyzővel, egyéb hivatalos procedúrák... ?
2016. ápr. 19. 12:12
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
Nincs ilyen. Simán csak megszünteted velük a kapcsolatot. Vehetsz fel diakhitelt, lehetsz abból, vagy félbe hagyod az egyetemet és elmész dolgozni.
2016. ápr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

Nem értem, hogy milyen juttatásra gondolsz? A szociális támogatást bizonyos szempontok alapján ítélik meg, vagyis pontozzák. Pl. árva, félárva..aztán ha van gyerek esetleg az is pár pont..egészségügyi problémák (pl valamilyen maradandó sérülés) meg ilyenek. Most azt nem tudod beadni, hogy "Nem beszélek a családommal, nem adnak pénzt, ezért több szoctámra tartok igényt"..Nincs ilyen szempont. Év közben próbálj esetleg tanulmányi ösztöndíjat kapni, nyáron pedig diákmunka.



A másik..ha TE önként megjelölöd magad, hogy Önellátó vagy, akkor az azt jelenti amit a szó is magába foglal. El tudod magad egyedül is látni. A te esetedben ez egyértelműen nincs így, mivel anyagi nehézségeid vannak.



Nem tudom, hogy milyen egyetemre jársz, de vannak hétvégi diákmunkák is..én pl. volt, hogy hetente 1 napot vállaltam egy gyárban. Ez mellett szoctámot és tanulmányit kaptam és ez elég volt arra, hogy fedezzem a költségeimet..

2016. ápr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem nincs ilyen. 18 felett jogilag felnőtt vagy, és nincs "nem önellátó" felnőtt kategória. Ha lenne, akkor mindenki rögtön önellátó lenne a több ösztöndíj miatt.


A szüleidnek 24 éves korodig rokontartást fizethetnek ha nappali tagozatos vagy, de ez nem nagy összeg, plusz jogi procedúra, és ha kell nekik, de mégsem fizetik, akkor mi van?


SOkan dolgoznak egyetem mellet. Tényleg nem tudnád megoldani?

2016. ápr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
39%

" Szerintem nincs ilyen. 18 felett jogilag felnőtt vagy, és nincs "nem önellátó" felnőtt kategória. Ha lenne, akkor mindenki rögtön önellátó lenne a több ösztöndíj miatt. "


De van ilyen.


Viszont ezt bizonyos összegű havi bevételhez kötik. Ugye azt senki sem fogja elhinni, hogy te havi 0 forintot keresel és ez alapján öneltartó vagy.

2016. ápr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
igen, a rokontartás.. ha a kérdező önellátóvá válik, akkor ugye a rokontartás se jár neki...
2016. ápr. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Az jutott eszembe, hogy a családi pótlék tudomásom szerint még jár neked. Alapesetben ezt a szülőknek utalják, de utána kéne járnod (pl. kormányablaknál megkérdezni), hogy kaphatnád-e közvetlenül te, és hogyan kell ezt intézni.
2016. ápr. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem jár neki csaladipotlek, mivel az max 20 éves korig jar
2016. ápr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!